A do të marrë pjesë në protestën e 6 dhjetorit të thirrur nga Berisha? Ilir Meta as konfirmon, as mohon

23 Nëntor 2022, 11:25Politika TEMA

A do të marrë pjesë në protestën e 6 dhjetorit të

Kur na ndajnë pak ditë nga protesta e opozitës që do zhvillohet në datën 6 dhjetor, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta zhvilloi një takim me kreun e kësaj force politike, Sali Berisha.

Në përfundim, i pyetur nga gazetarët nëse Partia e Lirisë do të marrë pjesë në protestën e 6 dhjetorit, Meta u përgjigj: “Gjithmonë në proteste kemi qenë”.

Një përgjigjie evazive kjo, që nuk konfirmon pjesmarrjen apo jo të tijën në protestë.

Kujtojmë që në datën 6 dhjetor, ditën kur në Tiranë do të vijnë liderët evropiane për të mbajtur samitin BE-Ballkani Perëndimor, Sali Berisha ka njoftuar një protestë.

Sipas Berishes, protesta nuk zhvillohet kundër BE, por kundër qeverisjes së Edi Ramës. Berisha ka deklaruar se protesta do të jetë për ti treguar Evropës se kjo qeveri është e korruptuar dhe se opozita është e fortë.

 

 

17 Komente

 1. A
  Ari

  Pse, mo keta te dy, figura te kaluara, do ta bejne Shqiperine!!!!???? Si duket, keta kane zgjedhur qe Rama te qendroje ne pushtet te pakten deri ne 2030, ose deri sa te ike vete....

  1. k
   k

   Po presim udhëzime nga moska, pastaj do Ju pergjigjemi.

  2. P
   Poseidon

   PO PO PO KU DO BEHET NE BATHORE APO NE VAQARR???

   1. P
    Petrit vasili do dafllak

    Yt plehra vafshi ne grope te mutit.

    1. M
     Mara emigrante ne Itali

     Po jua mbajti bytha dilni se pastaj do te flasin ndrushe shqiptaret o kerrmat e kombit ,nuk shpetoni dot me do te villni te gjitha ato qe keni vjedhur keti kombi ,o plera qe nun ka makineri qe tku ricikloje . O ò flori ku e ke noren qe i fute djslin ne polici ? Dil dhe fol mor ibabezitur

     1. I
      I juaji Edi Rama

      Ilir Meta nese nuk merr pjese ne protesten e 6 dhjetorit, do ja grisim ate Dosjen I.M. qe ja sajuam kur doli nga Presidenca e do ta dergojme serish ne Presidence pas 5 vitesh!

      1. p
       poplli nga Stani tuj xhonglue kakardhiqet e Dhise

       I juaji Nastradini shpellarit _ sa bukur qe i tregon prrallat per gaomert e stanit , trego perseri nji tjeter se kan fillu tuj zgerdhi nockat tan gamort vallahi

       1. I
        I juaji Edi Rama

        Shko mor budall atje prapa kryeministrise te hash corben qe po gatuhet per ju matufet qe nuk me kuptuat kurre!

      2. I
       Ishallah i shtrine perdhe te dy Krykurvat e Kombit

       AVNI RUSTEMI do cfaqet nji dite perball Bijve te Kurves ESADISTE dhe Shqiptari do coj Dinjitetin e Shqiperise aty ku i takon te jete

       1. P
        Populli

        Berisha ka deklaruar se protests do jete per ti trguar Europes se kjo qeveri eshte e koruptuar dhe se opozita eshte e forte : OSali mortja po kush je ti per ti treguar ore por ti ke histori 32 vjecare ore kush te beson ty, o njeri i djallezuar qe je u plake spo ve mend .Thon: Qenir kur i vjen ngrdhja shkon e pshur para xhamise edhe puna jote

        1. T
         Tropoja

         Patjeter Shqiperia eshte nje vend demokratik dhe qytetaret protestojne,por kesaj radhe dalin per t'i uruar mire se ardhjen liderve te BE eshte nje pritje kortezie me shume se proteste.

         1. S
          Shqiptari anej e knej Shqipnise

          Tropoja , ktu o problemi mer tej , se nuk Protestojne qytetaret pot maloko-shpellar-fshatret - Antishqiptaret - Tinzaret qe pasi shkateruan vodhen vrane ne Emer te Demokracise ,sot cuditerishte jane gjall e bojn Zhurme qellimishte me pengu Qeverrine Shqiptare ne ni kohe kur Serbi dhe mbeshtetsit e tij ne Sllave ne BE sulmojne Kosoven dhe e kercenojne me Lufte ! ______ Eshte kjo rastesi ? Sigurishte qe Jo . _pra salihi dhe mutaj me zagaret e tij i paguajn SrboRuset per qi to "Protesta"

         2. N
          Nje Zote e din ,qe ha mund TI besohet ketyre dy Kr

          Cdo gje ben vaki. ! Por Ajo pjese e njerezve qe Ju besojne ketyre dy Krimineleve me kryesore ,,nje Zote e din..

          1. N
           Nje Zote e din ,qe ha mund TI besohet ketyre dy Kr

           Cdo gje ben vaki. ! Por Ajo pjese e njerezve qe Ju besojne ketyre dy Krimineleve me kryesore ,,nje Zote e din..

           1. 1
            19

            Rrace e poshter .

            1. e
             emigranti

             ata qe do marrin pjese jane budallenj hajduta kriminela , tani eshte koha e boterorit

             1. J
              Juliano

              Meta/j, do çojë ca bedelë në atë protestë, ku vasili do bëjë apelin e atyreve që do paguajnë për të qënë aty. Njerëz që po tu thuash jeni budallenj mërziten dhe ofendohen, por kur i bashkohen një mashtruesi si meta/j, s’duan ta kuptojnë minimalen e arsyes se sa vila ka ky njeri, se ku i shkollon ky fëmijët, se sa botokse bën majmuni moniku, dhe këta si idiotë shoqërojnë këtë njeri. Zot fali sepse truri tyre nuk gjykon, por i është premtuar se hanë me lug të florijta të cilat u vodhën dhe u depozituan nëpër europë si pasuria e fytyrës më të poshtër të shqipëtarëve Ilir Meta/Metaj. Në të satëme të gjithëve që i bashkoheni një mashtruesi.

              Lini një Përgjigje