Përmbytjet, Rama: Shteti ka bërë shumë përpara në gatishmërinë për t’i shërbyer popullit

23 Nëntor 2022, 09:34Politika TEMA

Përmbytjet, Rama: Shteti ka bërë shumë përpara në

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në "Facebook" i ka shprehur mirënjohjen të gjithë trupave të Ushtrisë dhe Emergjencave Civile, punonjësve të OSHEE-së dhe Shëndetësisë të cilët kanë qenë në terren për shkak të përmbytjeve.

Sipas kryeministrit, ky përkushtim tregon se sa përpara ka bërë shteti shqiptar.

"Mirëmëngjes dhe me krenari e mirënjohje për të gjithë trupat e Ushtrisë, Emergjencave Civile, Policisë, punonjësit e OSHEE-së, Shëndetësisë, Bujqësisë, Bashkive, në zonat e prekura nga reshjet e larta, të cilët po tregojnë ditë e natë se sa përpara ka bërë shteti shqiptar në gatishmërinë për t’i shërbyer popullit, ju uroj të gjithëve ju një ditë të mbarë", shkruan Rama. 

26 Komente

 1. N
  Ngelen duke pellitur Shteti -Shteti -Shteti parazi

  E kam per bashkatatdhetaret tane aty ,ne Zonat te cilat permbyten cdo Vite dhe kjo prej disa Vitesh dhe per cudi , nuk ndermerret asgje nga Bashkia ne gjithe kto Vite permbytje dhe vet te prekurit nga Fenomeni Permbytje ,kujtohen duke mos e bere asgje gjate gjithe Vitit ,dicka kunder ktij Fenomeni por kujtohen kur Uji i njom Bythet ! _ Dhe me skandalozja ,me pafytresine prej dembeli parazite , presin gjithcka nga Shteti ,duke ja faturua atij gjithcka . - More qytetare e fshatare ,kjo ne Shkoder e kudo ndodh per dekada me radhe . Shteti ne Qytete ka Bashki te cilet duhet te kujdesen per mbarevajtjen e jets publike qytetare e ne fshatra . - A eshte kujtuar ndonji nga ju te prekurit nga Permbytjet ,keni Protestuar ke Porta e Bashkise Shkoder apo kerkoni Llogari se cfar ka ber Bashkia e Shkodres gjate gjithe kohes kunder Fenomenit Permbytje ???????? Nqs nuk keni kerkuar nga Bashkia asgje , nuk ju a ka fajin Shteti por Trute tuaja ,qe nuk e merrni me seriozitet asgje ne jeten tuaj dhe Rastsia ju gjen ne cdo rast te papregatitur njelloj si Armiku dhe ju dhjet mullaret maje se cilit eshte ulur Kryetari Bashkise tuj u zgerdhi dhe ju tregon me gisht Shtetitn . Ateher hiqini Bashkite ose ata qe menaxhiojne Bashkine sepse jane te paafte dhe te paPergjegjshem ,kaq e thjeshte eshte kjo pune dhe beni dicka me pune vullnetare ndryshe pff

  1. E
   Eni

   Ke 10 vjet por para nuk ke bere...struktura te lodhura e jo profesionale....

   1. T
    Tea

    Vertet qe fal ndihmes se shtetit kjo situat kaloj pa asnje veshtirsi

    1. A
     Armand

     Gjithe strukturat ishin ne gadishmeri. Ca kishte per detyre e beri

     1. D
      Devi

      Gezohem shum qe arritem ne kete dot pasi me par sa her ndodhte qe te binin reshje te shumta shiu qytetaret rrezikonin shum ndersa tani emergjencst civile jan ne gadishmeri

      1. O
       Oligetr

       Tani shiun nuk e kontrollon dot Rama e askish ama eshte nder te paktat here qe ska pas problematika

       1. G
        Goni

        Tashme asgje nuk eshte me problem per je pasi everia na qendron shum pran

        1. E
         Erik

         Sigurisht ka ndryshuar si dita me naten jo vetem ne emergjencat e vendit por ne cdo sektor

         1. G
          Gentiona

          Shume e vertet me pare qytetet tona ne dimer liheshin ne meshire te fatit

          1. S
           Sindi

           Kete e shohim te gjithe kryeminister Edi po jane ca nga ato te PD-se qe nuk e pranojne realitetin

           1. D
            Dritan

            Dua te theksoj se te gjitha forca po bejne te pamu duren per tju ardhur ne ndihme qytetareve

            1. A
             Ani

             Mbilizmi ka qene vertet i madh e kete gje po e shohim nga dita ne dite

             1. E
              Eno

              Fale jush kjo situat do te kaloj edhe me leht

              1. T
               Teo

               Miremenaxhimi i kesaj situate do na mundesojm ta kalojm ate akoma dhe me leht

               1. n
                niko

                Shteti vertete ka bere shume perapra dhe kjo fal punes dhe vemendjes qe kushtoni ju z.rama

                1. l
                 lenci

                 shume shpejt kemi per te pas nje vend akoma edhe me te mire organizuar

                 1. g
                  geri

                  Puna e ben nje shtet akoma edhe me te suksesshem

                  1. R
                   Renis

                   Po normale se ka shtet, jo si ne kohen e non grates ku si plaste njeriu per ne

                   1. S
                    Serxho

                    Kane bere vertete shume duke qene ne gadishmeri te plote qe ti perballojme sfidat qe na dalin perpara

                    1. t
                     titi

                     dhe hallal i qoft ketyre trupave punoj jashtzakonisht shume per te miren e popullit te tyre

                     1. t
                      tosi

                      ishalla nuk ka me situata te tilla katarstorike pasi jan shume te rrezikshme

                      1. y
                       ylli

                       puna e bere nga forcat e shpejta me te vertet eshte per tu lavderuar bravo ju qoft atyre

                       1. G
                        Goni

                        Dhe faktet flasin vete ne kete drejtim vetem ato ce nuk dojn ti shohin rrijn e shajn gjith diten

                        1. G
                         Gysi

                         Jemi krenar per arritjet qe keni bere

                         1. A
                          Ani

                          Ju jeni gjithmon ne ndihme te popullit

                          1. k
                           klodi

                           perhere gati respekte o gjigand leji ato qente te lehin sa te duan

                           Lini një Përgjigje