Përmbytjet/ Rama në Durrës: E përballuam mirë, dikur këtu bëhej liqen nga shiu

22 Nëntor 2022, 15:17Politika TEMA

Përmbytjet/ Rama në Durrës: E përballuam mirë, dikur

Kryeministri Edi Rama vizitoi këtë të martë qytetin e Durrësit për të monitoruara nga afër situatën e shkaktuar nga stuhia e shiut që pushtoi vendin tonë që prej mbrëmjes së të shtunës.

Teksa komentoi situatën në Durrës, Rama tha se stuhia e shiut ishte sprovë e madhe për vendin tonë, pasi reshjet ishin me volum të madh.

Më tej Rama tha se reshjet e dendur në Durrës u menaxhuan më së miri, pasi sipas tij më parë Durrësi bëhej liqen.

“Përgjithësisht Durrësi ka qenë mirë, dikur këtu behej liqen. Ishte sprovë e madhe se kishte volum të madh, por përgjithësisht Durrësi ishte mirë.

Por kur ka reshje të mëdha, është si puna e lavamanit, hap lavamanin dhe po e çove me furi, bllokohet se nuk ka mundësi që t’i thithë të gjitha”, tha Rama.

 

13 Komente

 1. S
  Sopoti

  More,po pse ne kohen e xhaxhitper30 vjet nuk pati permbytje.

  1. K
   Kishte Cecua bicak at'here

   Xhaxhi vinte shkencetare te merrnin vendime, jo msusa filoqyli...

  2. L
   Latif Dreqi

   Na marrshin te keqen tani qe do vijne arabet Durresi do behet si Dubai, madje njerezit atje do shkojne me skaf direkt, pasi te zbresin ne aeroportin e Kukesit..madje kryetari i ardhshem i bashkise do jete arab, dhe durresi mire do ishte te kishte ligjet e veta te pershtatura me ato arabe per nje mbarevajtje sa me te mire te turizmit elitar qe vetem Edi Rama dhe Vangjush Dako mund ta beje...

   1. E
    Emigrant

    Po do. Vijne arab.durresi do behet Dubai

    1. E
     Emigrant

     Po do. Vijne arab.durresi do behet Dubai

    2. T
     Toni

     Vendet po mbikqyren nga te gjithe ju qe te mos kete probleme

     1. O
      Olti

      Me masat qe keni marre situata po perballohet mire

      1. E
       Erisa

       Bravo Rama per vemendjen dhe perkushtimin

       1. G
        Gersi

        Masa dhe vendime shume te mira po merr Rama

        1. P
         Paske marre fund

         Dikur behej liqen, tani po behet det...........Kemi permiresime....... O E'Drama. Po u krahasove me Saliun... dikur.....ke marre fund. A e kupton ?

         1. b
          basa

          Mu mvje keq per ata qe i ndjekin kto monstrat blu te cilet sbejne asgje tjeter vec hedhjes se lajmeve te rreme ne media

           1. w
            www.youngtribune.com

            Kur do te marri fund kjo historia me permbytjet se u lodhen shqiptaret duke ju degjuar tere jeten.

            Lini një Përgjigje