Protesta ditën e Samitit të BE në Tiranë, Mul Noka: Ne do i tregojmë europianëve Shqipërinë reale, tubimi është i shëndetshëm

22 Nëntor 2022, 10:12Politika TEMA

Protesta ditën e Samitit të BE në Tiranë, Mul Noka: Ne do i

6 dhjetori parashikohet ta gjejë Shqipërinë në pritjen e samitit të radhës së BE-së me Ballkanin Perëndimor, por nga na tjetër opozita pritet të  zhvillojë protestën e radhës.

Deputeti Flamur Noka për “Top Story” tha se Rama do i paraqesë evropianëve Shqipërinë virtuale por opozita me protestë do i paraqesë atë realen. Ai shtoi se çdo protestë është e shëndetshme për demokracinë e për të denoncuar monizmin.

"Nuk ka dyshim, ne do të protestojmë me 6 dhjetor. Shqiptarët nuk kanë asnjë kompleks në këtë betejë, është një betejë kundër monizmit. Rama do i paraqesë evropianëve Shqipërinë virtuale por ne me protestë do I paraqesim atë realen.

Ne do të protestojmë kundër regjimit, ne do i mikpresim evropianët duke i thënë se në Shqipëri ka monizëm, jemi të varfër, vidhemi, po shpopullohemi, jemi duke u shkretuar.

Por sërish ka njerëz të lirë. Me këtë shpopullim Rama ja ka kaluar dhjetëra pushtuesve në këtë vend. Ai është më barbar se barbarët, çdo protestë është e shëndetshme për demokracinë e për të denoncuar monizmin", deklaroi Noka. 

14 Komente

 1. t
  tata luigji

  Ja kelyshi i UDB si ben si trim nderkoh qe dosjn e UDB salih bin laden ja ka kyqur ne sirtar, keti birit kurves se bashku me Djalin e spijunit Tonin Palokes thuthuqit Ed palokes, gerdalla salih i perdor ti shebjne familjes per gojore

  1. l
   l

   Hajde dru me prej or tajjj.

  2. A
   Agon channel

   Cfare Shqiperie reale do tregosh ti mor prodhim i birucave dhe skutave me te errata te UDB, ti nipi i gjeneraleve te UDB...???!!! Ti dhe ustai yt i ketushem vetem Serbine reale mund te deshmoni! Megjithate hallall e keni perderisa ka akoma shqipetare qe masturbohen me mashtrimet tuaja Made in Beograd!

   1. p
    po kur bo edhe ky Plehr Rrugesh si Politikan ej !

    rrasini noj kalamidhe kafkes ksaj rrace shkerdhatash qe qelben shoqerine e rruget e tirones .nuk durohen mo ,as me ja pa surratin medieve

    1. M
     Mara emigrante ne Itali

     Europa e ka pare shqiperine qe ka ndryshuar nen drejtimin e Edi Rames o debil ju do ti tregoni se sa shume antishqiptar dhe tradhetar jeni o dite zi me budallalleqet qe flet ,dilni se me mbrapa do ta shikoni sa ju vlen lekura juàj e qelbur qe vjen era kerrme

     1. g
      gjergji

      E drejta e juaj te protestoni.Me perjashtim te tropojaneve e militanteve te Saliut ne rrethinat e qytetit e ne Bathore e ku injoranca,hajdutlleku,arroganca "festojne" ju vin pas,te tjeret jo Antiamerikanizmi juaj e ndan Shqiperin ne dy pjese jo propocionale.Se paku ne nje ane pakica antiamerikane e antieuropiane qe perfaqesohet nga Berisha e ne anen tjter populli shqiptar pro amerkan

      1. O
       Ouroboros

       Do tregoni se luftoni minimumin kur u vetëvrat me bojkotet në zgjedhje,kur lat frontin opozitar dhe tradhëtuat besimin e atyre që u kishin votbesuar dhe luftoni" minimumin me një komunist që mer vendimet vetë pa ju pyetur a ekzistonin e ju lutemi për të

       1. S
        Sul flamuri

        O malok nuk ka mbet demokracia e Shqiperia me ja tregu ti BE,bashke me Saliun.Ju jeni turpi i demokracise shqiptare. Ik fol me cunat e Hasit qe ikin me gomone ate bej ti.

        1. t
         tirona

         Mos ndigjoni analistet me ne krye Andi bushatin o idiote se ashtu ju thane dhe per djegjen e mandateve,ashtu ju thane dhe per mos-hyrjen ne zgjedhje ashtu ju mesojne per reformat dhe pastaj dilni mbas dy tre vitesh dhe thoni gabuam.Ketej thoni eshte regjim monist ketej ju le te protestoni me 6 dhjetor! Vete Makroni do ju thote po cfar diktature se dhe une po te isha ne vend te rames nuk do ju lija te protestoni........

         1. V
          V

          Mjafton te te shohin ty te kuptojne “realen”

          1. S
           Shqipe Free

           Flamur Noka Agjenti i UDB-s,me Shef te UDB-s ne Shqiperi Sali Berishen,thjeshte Kerkon gjithmone te Destabilizoje Shqiperine per Interesat Serbe dhe ato Personale...Jo me kote ka Investuar UDB-ja Serbe ne Shqiperi....qe te kete gjithmone Rremuja, qe Shqipetaret mos te jene ne Paqe,dhe mos te kete nje Shtet te Fuqishem Shqipetare por nje Province,qe te Komandohet nen Hije nga Agjentura Serbe...Per Fate te Keq, qe ka Shqipetare qe u Shkojne Mbrapa Larove te Serbise..lol

           1. D
            Donna Wolska

            Mulshka serbes serbes e ngarkuar , i'a lashë dëshirën se si dum me ju pa 18 - kate më poshtë Paloks , këndoeni të gjthë së bashku e na cicëroni më 6-të dhjetor . Më 6 - të Janar mos harro* (s) të mbushç* (s) një shishkë peniciline me uj'kroi . Hë bëku qofçi e u martë .pd : s-për shumësin

            1. T
             Thuthqi

             Flamur Noka jep leksione demokracie e i bie qe te kesh dy e nje ta cash e nje ta mbash . Atij rrezik nuk i ka dale era e katundit nga ka ardhur prej m . . . . .u ai do u tregoje europianve se si ndertohet demokracia

             1. w
              www.youngtribune.com

              Mul Noka patjeter qe do na e bjere demokracine me ato kokpalaret e kamzes dhe malokerine e Vicidolit e atyre zonave perreth.

              Lini një Përgjigje