Shkodranët i kthehen Berishës në rrjet: Mjaft luajte me fatkeqësinë tonë!

22 Nëntor 2022, 08:40Politika TEMA

 

Shkodranët i kthehen Berishës në rrjet: Mjaft luajte me

Sali Berisha po bën politikë me vdekjen çdo ditë prej kur ka nisur një fushatë pas pasojave që shkaktoi moti i keq në disa zona të veriperëndimit të vendit.

Një ditë pasi në Shkodër, Berisha tha që jo vetëm fshatarët e Nënshkodrës i ka përmbytur qeveria, por edhe viktimat që ndodhën në Bogë, pra në një zonë malore që s’ka lidhje me kaskadën e shkarkimet e Drinit, i ka vrarë qeveria.

I menjëhershëm ka qnë reagimi në rrjetet sociale në Shkodër ndaj Berishës, duke i kërkuar që të lerë menjëherë politikën me fatkqësitë. 

Madje ata i kujtojnë vitin 2010 kur ndodhën përmbytjet gjatë qeverisë “Berisha”, e ku nuk u mor asnjë dëmshpërblim.

TemAShkodranët i kthehen Berishës në rrjet: Mjaft luajte me

16 Komente

 1. E
  Emigranti

  O zot kur do të shpëtojmë nga kjo fytyrë e ndotur, e qelbur që çdo fjalë që thotë është vetëm gënjeshtër dhe mashtrim. Ku na doli kjo monstër në rrugën e shqiptarëve. Kur shoh këtë maskara Enver Hoxha më duket ëngjëll.

  1. T
   Tropoja

   Fstkeqesi shume e madhe e shkaktuar nga babezia e ballukut baldose.Qeveria e dinte per reshjet qe do sillnin mbushjen e kaskadave e nuk moren asnje mase as nuk lajmeruan popullin per shkarkimin e ujit.Akoma importojne energji nga jashte me çmim shume te larte dhe kur e shesin e shesin me çmim shume te ulet.Vendi permbytet nga uji e ajo kurva petullohet atje neper fatkeqesite e njerezve sepse do te vjedhi te bleje energji nga jashte per interesa te veta me parat e popullit dhe nje pjese e madhe e keture parave hyn ne xhepat e asaj doses nga "marreveshjet" dhe tenderat per importin e energjise.Uroj qe bashke me kete shi te bekuar nga zoti te ikin dhe kjo qeveri hajnash, qeveri e pa shpirt,populli ta zhduk sa me pare ta hedhi ne det bashke me permbytjet.

    1. J
     Jamarber

     Sali Tropojani eshte miliarder ne dollare me depozite kursimi ne Qipro, pse nuk investon ne Shkoder qe e ktheu ne Politike?

     1. A
      Agron

      Qenke militant i neveritshëm,Tropoja.

      1. H
       Haha

       Kurse ti jo ??????

      2. A
       Askushi

       O trapa te trapajespo ngelet kara more su bet njerez po si jini keshtu pa din pa iman ju qift kina ku ti kini te pabes ,imoral, hajdut u shoft raca juaj ,e them me bindje se i kemi pas nja dy kurva tropoje te martuara me djemt e fisit dhe ishin baxhella me vellezer ne burg per vjedhje .prandaj doni sali sheqere dobicin se jini nje kategori , ????????????????????????????????

      3. M
       M

       Si mor Babi nuk e bere shkodren qe ka nje jete qe te voton

       1. o
        olsi

        sa mir kur ja nxjerrin me fakte se kshu e meriton ky plera qe ben cdo gje per interesat e vet

        1. S
         Shqiptar

         Nje jete qe e voton Shkodra bythlepirsin e Enverit dhe gjithe byros politike dhe ky vazhdon akoma me intriga,genjeshtra te manipuloj qorrat qe i rrine nga prapa..Nuk eshte e cuditshme qe ne Europ respektojn me shume afrikan e indian se sa shqiptar,kur shikojn bemat e majmunve te klases politike qesharake shqiptare e idiotet qe e votojn!!

         1. P
          Prostituta Kombetare Sali

          Doktor Mortja! Sa i pelqen kur vdesin njerez Daktorrit! Eshte nje Engjell i vertete i Vdekjes!

          1. H
           Himarioti

           Duhet zhdukur ky lugat malesh, ndryshe, kombi i ynë është në rrezik.

           1. S
            SOPIQOTI

            RRUUGACERIA e Berishes nuk ka te SOSUR. Ka ardhe ne jete si KEQEDASHES dhe keshtu do te hiki SHPIRTKEQ.

            1. A
             Avniu

             Nuk ka gje me te trishte dhe hipokrizi me te madhe se sa ajo e saliut, qe kerkon te fitoje kredo politike nga banoret e nje zone te permbytur. Harron ky mashtrues se cfare i beri Shkodres dhe NenShkrodres ne vitin 2010 duke e permbytur. Po c'eshte me e keqja edhe u tallen me fatkeqesine e banoreve te permbytur duke ju thene:-"Ta ka lezet shpirti...a ba Shkodra taman si Venecia(fjalet e Xhozit nenkryetare e pd). Turp per keto monstra politike qe duan kredo nga fatkeqesite natyrore.

             1. L
              Liza

              O Sal rrezik vdekja boll i talle me ata te gjoret ..

              1. M
               M

               Populli nuk eshte budalla po Sali agai do te mbuloje pisdhiqet e tij duke shrytezuar situata te ndryshme qe te mbuloje non graten po harrovi gerdecin dhe te vdekurit e gerdecit te pavajshem dhe nuk kerkoi asnje falje publike

               Lini një Përgjigje