Edi Paloka pas "marrjes" së Kryeministrisë: Më 6 dhjetor do jemi paqësorë, por mos mendoni se do ikim me vrap

21 Nëntor 2022, 17:49Politika TEMA

Edi Paloka pas "marrjes" së Kryeministrisë: Më 6

Opozita do të ketë angazhim të plotë për të organizuar një tjetër protestë masive ditën kur në Tiranë do të zbresin krerët e lartë të BE.

Edi Paloka shprehet se qëllimi do të jetë sjellja në vëmendje të krizës ekonomike dhe nivelit të korrupsionit.

Paloka: Me 6 dhjetor do të protestojmë pro BE-së dhe kundër atij për të treguar se nuk pranohemi me një qeveri anti shqiptare dhe anti evropiane.

Kujtojmë që Edi Paloka kishte premtuar para protestës së 12 nëntorit, se do merrnin Kryeministrinë.

Por duke qenë se as tentuan që ta bënin këtë gjë, jo më ta bënin, tani thotë se më 6 dhjetor protesta do të jetë paqësore.

Edi Paloka premton se tubimi do të jetë paqësor, por kërkon që policia të mos provokojë.

Paloka: Nuk jemi nga ata që ikim me vrap.

Një tjetër lidhje kryetari i Këshillit Kombëtar të PD e bën edhe me seancën e ashtuquajtur të vulës së kësaj force politike, madje duke akuzuar edhe Enkelejd Alibeajn.

Paloka: Një kryeministër që kontrollon drejtësinë ka urdhëruar me bashkëpunimin e deputetëve të PD-së, me Alibeun, me shpresë se duke qenë edhe gjyqi në këtë datë të Samitit dhe ne të prisnim si të mbaruar atë që do të vendoste Rama për opozitën.

Paloka shprehet i bindur për pjesëmarrjen në zgjedhjet e 14 majit, po aq sa thekson dhe mbrojtjen e votës.

Paloka: Me 15 maj nëse do të shihen akte të tilla në 14 maj do të reagohet sepse këtu po vendoset diktatura.

Kreu i Këshillit Kombëtar nënvizon se pavarësisht skepticizmit të tij për procesin e primareve, në përfundim anëtarësia do të jetë e bashkuar dhe se kandidatët do të jenë të fortë.

39 Komente

 1. R
  Realpolitika

  Edi Paloka, trap nga kembet te koka, eshte vertet drejtues i forte i Foltores se Berishes. Lum Saliu per trushplaret qe i shkojne pas dhe mjere Shqiperia per keto funderrina qe ka.

  1. P
   Per korrektesë

   Edi Paloka është si ai biri i babait shkerdhatë e degjeneruar publikisht qe i thotë nënës se tij se "babai im Saliu është shkerdhatë, e di, por edhe unë jam shkërdhatë, si biri i babait, kështu qe unë nuk pranoj qe ti të divorcohesh. Te vazhdojme si familje shkerdhatash se ishim mire." Per korrektesë, Nëna është PD-ja. Se sa force do kete PD-ja të divorcohet nga Shkerdhata Sali do shihet. Domethënë është parti burrash, apo parti shkerdhatash. Qe të kuptohemi. Shikoni listen poshte: - Sali Katunari - Nul Noka - Arben Ristani - Aldo Kaqol Bumçi - Edi Thkifter Paloka - Ervin Sali Anji - Çlirim Rryp Gjata Tani - Belind Gomar Kerriçi - Xhelal Doktor Mziu - Dhe kështu me radhe deri tek pika 67 Per këta do votoje populli shqipetar? Pu pu pu pu pu, do thoshte si drejtori i Jovan Bregut, ndjese paste. Tani gjeje vete, se nuk do t'i tregojne të gjitha neve.

  2. E
   Emiljano

   Po ik o rotkari se sju beson njeri,loqe burr

   1. A
    Atdheu

    Pathoka, thopet e Edi Rames do marreth.

    1. S
     Sula

     Ja dhe idjoti i radhes doli pas Tritanit !

     1. r
      republikani

      Hahahaha rrot kari komplet bidivi injorant

      1. T
       Tironsi

       Qe iken me vrap e kemi pare publikisht kur hengre grusht turinjve ne mes te parlamentit e te rane syzet ne toke e te shpetoi shurra ne breke.

       1. T
        Thuthuqi

        Padhoka sikurse me 12 nendor edhe m 6 dhjetordo ti heqe nje brisk te mire te madhit EDI RAMA . Padhoka ben pjese ne llumin e llumit te dhjertores

        1. M
         Mara emigrante ne Itali

         Th th th th çfar do maresh ? Po u a mbajti bytha dilni ne 6 dhjetor se do ta shikoni pastaj ,s'do dini ku te futeni .oo thuthuq e mban mend ne votimet e 2005 qe u vra nje njei per qefin tend se doje te vidhje votat ,kujtoni se jemi dele por ne delet do tu a tregojme se sa ju vlen lekura .turpi i kombit pd fashiste ,ju jeni per tu var te rrapi i treshit o thuthuq

         1. b
          bumqi

          Paloqe ti me 6 vazhdo me punen tende te rruash bole,nese ndodhem aty afer me bej dhe nje gojore merre dhe saliun se dua ti hedh spermn ne goj se ju ka thar pyshtyma

          1. G
           G

           I Biri I Spiunit Tonin Paloka…Ti dhe yt ate jeni po aq komunista sa Saliu .Gjithe spiunet e Sigurimit jane mbledhur Tek PD .me bajga eshte Tritani dhe Xhaxhi saliu qe kane foto me xhaxhi Dullenmatufin

           1. P
            Peco vasili do dafllak.

            Ed paloka bur izoti coji cjapin e kulloti idha uje po nuk piu ngriti bishtin dhe e qi...

            1. Çekiçi

             Thuthuq muti both lëpiresi e Sales ti Edi Rames nuk mud ta marresh kryeministrin më 6 dhjetot Te vetmen shancë e ki më ja marrë ne gojë topat e Edit dhe më ja lëpi

             1. 1
              19

              O kurve burre (grua ) po hatrin tat u vra Ton Vathi alamet cuni .vetem prej teje eshte vrar o shkerdhat burre .maloket e mutit .

              1. C
               Coli

               Po pthe o Paloqe. ...moth u nxef o Paloqe. ...mer nje athhtra me vete the te duhet qe te rruath topet e Rameth. ......Po Ku ju ka gjet Saliu nje tufe budallenj qe tall leshte me juve o Paloqe dhe gjith Paloqet e tjere qe vini mbas bythes se Sali Kriminelit dhe Like Hajdutit

               1. P
                Plaku Shkoder

                TURP do te jete edhe per ata qytetare qe kane ndermend te marin pjese ne proteste. Sigurisht eshte ai kontigjent qe ka patur mbeshtetjen e saliut, ne ato vite te ardhjes ne pushtet te Pdse ku zaptoheshin toka,pa pyetur se kujt i perkiste edhe pse ishin me pronare. Ky kontigjent duhet ta kuptoje qe ka ikur ajo kohe dhe nongrada eshte i mbaruar,ndersa keta do te jene aty ku jane,por te respektojne rregullat e shtetit e te mos behen viktima te nje degraduari nga e gjithe BOTA.

                1. Y
                 Ylli

                 Ik ore zhduku. Cfare nuk thate per mitingun e kaluar dhe cfare bete ?

                 1. A
                  Analisti i pa anshem

                  U leshuan patronazhistet.. Si nuk gjeti njeri nga keta nje te mete te vogel ne qeverisje, por vetem sharje per opoziten. Ne asnje vend te botes nuk shahet opozita. Vendi ka kaluar ne diktature, si nuk e shikoni o te mjere kete por versuleni menjere me sharje. Ai popull qe del ne proteste nuk del per qef. Duhet ta vleresoje Qeveria kete pakanaqesi.

                  1. A
                   Atdheu

                   Analist i gjithanshem, ketu nuk po flitet per Rilindjen por per Pathoken. Se per ke komentojme ne eshte puna jone, ti komento per ke te duash.

                   1. P
                    Pragmatisti

                    O anal ..i sali pordhes nuk e kuptova ku eshte diktatura opo qe shkruan cte do bytha e qire nga non grada shan sa te duash genjen sa te do qefi qiesh me ke te duash jot shoqe kembet perpjet gjith diten neper hotele ...kjo eshte diktature e kini mesuar mire kete llaf po nuk e dini kuptimin shpellar i qelbur yttttt kelysh tradhetari ate motren degjove

                    1. C
                     Cecua

                     Analist rrobt e ca te permban pragu i fisit

                    2. E
                     EDI PALOQJA BUREKURVE

                     Ky paloqja eshte burekurve dhe ato qe thote i bene se e di qe te ha mune.Ky eshte ai trimi qe ju thyen nofullat ne parlament dhe pastaj rinte si muti ne shi.Ti je nje friks muti o burekurve paloqe ty dhe gruaja nuk te le per sex se sje bure por je burekurve.

                     1. E
                      Emer

                      Pse ka kaq budallokara në Shqiqëri ,sepse shumica dalin dhe e thonë vetë me fjalët që thone ose veprimet e tyre .Shifeni kët çar thotë do dhe vota pastaj .Mos u lodhni duke i kerkuar ja ku është Edpalla loka

                      1. H
                       Himarioti

                       Ky Edi Pathoka është një debil i vërtetë, një majmun që ka mësuar të vishet si njeri. Asgjë më shumë.

                       1. T
                        Tironci

                        MMMUUUUUUUU, shpellar, majmun , ti dhe NON GRATA jeni anti kombëtar dhe antishtetror. IKKK Bualli i knetës.

                        1. B
                         Babalja

                         Analist i pa anshem na rofsh gencin pisa si ed paloka muli nuk na ngrene ne proteste.me salen nuk veme as per te dhjere.me ilir meten perpar dhe moniken nga prapa kujdes se ushpeton kaka.

                         1. P
                          Plaka, Analiste e pa anshme

                          Ooooo Analisti i pa anshem,doli ne mbrojtje,avash ti avash o qyqar Analist,qe Qeveria ka gabime as nuk diskutohet,po me kete opozite qe kemi ne sigurisht qe Qeveria ja ka hedhur Bythes.Po pse akoma me saliun e me keta koqet qe i shkojne nga pas, behet opozite,o shoku ose o zoteri,po nuk vazhdohet akoma me saliun oooo. hajde TI neser ne krye te Opozites e me nje stradegji krejt ndryshe nga kjo opozite ku dhe te mos permendet ne asnje fraze emri i saliut,sinqerisht do te votojme.Po ju nuk keni Bythe te hiqni saliun e sa te keni ate aty,harrojeni pushtetin.

                          1. T
                           Thhhhhhhhh thhhhhhhh thhhh Paloqe

                           Thhhhhh thhhhh thhhuuuthhuqiiiii çfare thua kush po e rruan gencin nese ju beheni te dhumshem ka gaz plote ka shkopinje gome plote ka birruca plote ju nuk rrezuar dot Lule Bashen Gazmenta bythen dhe Babalen do beni dhune me qeverine qe ka bje milione vota . Ja u futi Balla ju nxori ne proteste per t'ju diskretituar o pijanec alkoliku legen kafenesh

                           1. D
                            Demokrati

                            Or thuthuqi Paloqe ,nuk tha njeri qe do ikesh me vrap ,por une theme qe do ikni barkas ,or cecene te ndyre

                            1. A
                             Allçak

                             Jo Paloka, mos ikni me vrap, avash avash se mos thyeni qafen, levizni me 3km/ore, por ikni!

                             1. I
                              Isidori

                              Ik mër plehr e kombit se keni mor fund të gjithë bashkë

                              1. J
                               Jasteku

                               Do jemi pathethor sipas Don Kishotit te Sali mortjes

                               1. A
                                Aleksander

                                Ka Shqiptar/e qe voton kyt koqe??????

                                1. L
                                 Lani

                                 L…qe burrë!

                                 1. F
                                  Fiton Shqipëria, fiton Rama!

                                  Ndyraq llapaqen, që do një hu në fund të kurrizit... Gjithmonë në krahun e dhunës, të kërcënimeve dhe terrorit. Nuk është i dehur, është idiot me prirje të rrezikshmërisë së lartë, prandaj duhet mbajtur nën kontroll.

                                  1. s
                                   selfo zeneli

                                   ky dhe ne foto ne gazete (dmth nga kompjuteri) duket qe eshte thuthuq. Shikoni si ka mor majtas

                                   1. D
                                    DASHNORI

                                    do marresh motren vajzen ça te permban pragu i shpise kodosh muti

                                    1. D
                                     Donna Wolska

                                     Pse mos t'u shonë edhe ju . Me ca si'ta jeni këmbyer koridorëve e fjalë fyle keni këmbyer .Ë de ja , ballo organizojuni e këmbeni shalët me epsh matr(i)patr-ik . Fikin . Kalljani . Orthobocalica ju ndrin , mund t'u shtrëngoni duat , në hyrje e në dalje , shtrihuni për tokë , me pak gërma , qilim gjethesh fund vjeshtake nën shollën e hapave i'u bëfshi .Mbase shkasin nga lotët tuaja e bjen mbi ju , e ne të shomë dëshminë e maturisë suaj , pa u rënë trupat mbi asfalt si lavire , por si dëshmi e kohës se rendur pa u endur si ju dhe ata . Me motive ky qilim do na dukej . S'i kemi sytë të n'a plasin , t'ju shomë po , veç në n'a i nxierçi para se .

                                     1. s
                                      sabrima_ehhhh

                                      PD te heqe se pari antishqiptaret qe ka brenda e pastaj do te vije vet ne pushtet. Eshte ligj i natyres.

                                      Lini një Përgjigje