“Shet energji me çmim më të ulet se ajo që blen”, Rama i përgjigjet opozitës: Bërtet hajduti kapeni hajdutin!

21 Nëntor 2022, 14:03Politika TEMA

“Shet energji me çmim më të ulet se ajo që

Kryeministri Edi Rama i është përgjgjiur akuzave të opozitës për vjedhje lidhur me situatën e përmbytjeve në vend.

Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan: "Si është e mundur që sa gdhihen e deri kur ngrysen bërtasin veç “Vjedhje! Vjedhje! Vjedhje”?!

Sepse më shumë se kushdo është hajduti që bërtet kapeni hajdutin dhe këta kanë vjedhur aq shumë sa veç vjedhje shohin pas çdo gjëje!"

17 Komente

 1. A
  Ari

  I madh Jeeeeee!

  1. b
   ben .

   Ky eshte kaq I madh, sa I kerkon hesap te tjereve pse e shqetesojne nderkohe qe po vjedh.

   1. B
    Bimi

    Ore po meqe paskan vjedhur kaq shume po zotrote pse i paske lene te livadhisin kur ke 10 vjet ne pushtet! Ose ndan pazare me ta ose mashtron se qe per te vjedhur i ke luajtur fene kete ska shqiptar qe se di!

   2. P
    Prind

    Perkundrazi, mediat jane duke e fshehur ate qe po ndodh dhe sidomos Pse po ndodh.

   3. N
    Nul Moka

    Tani kur hajduti thërret : - Kapeni hajdutin, ku është e keqja? ........ . Ëëëë, e kuptova. Ata bëhen spiunë dhe tregojnë për juve.......... . Dmth, ata janë edhe hajdutë edhe spiunë. Ju vetëm hajdutë.

    1. t
     toni montana

     Vertetoje pra publikoji shifrat dhe faturat per energjine e blere dhe te shitur. MQS je kaq i bindur zoti Rama behu transparent para popullit qe te ka zgjedhur. Sepse cdo transaksion ne tregun nderkombetar patjeter qe ka te gjitha te dhenat e sakta te disponueshme, sasia e energjise e shitur, cmimi per njesi, etj. Apo do ta zgjidhim me ligjin e ri te "informimit" qe mjafton te those KESHi se pyetja eshte abuzuese dhe me kaq mbyllet filmi?

     1. T
      Tomorri

      Çfar ka për t'u habitur këtu.Fukarai gjithmonë ka shitur lirë e ka blerë shtrejtë.Kur s'ja blen kush si t'ja bëjë t'a hedhi në lum....

     2. E
      Elsa

      Lum ne qe kemi Ramen ne krye e skemi ngel ndor te atyre

      1. E
       Elio

       Tamam fol Rama ska faj

       1. R
        Roni

        Keto te pd kane lujt gjithe nga mendte

        1. J
         Joni

         Hajdutat burg meritojne

         1. H
          Henri

          Asgje e re nje tuf me rrena nga saliu dhe palo opozita

          1. G
           Gani

           Mos u merrni me keto shpifje jane per te perfituar nga situata banda e foltores

           1. A
            Alban

            Hajdut saliu ky me shume mundesi ne bashkpunim me spiunet.

            1. L
             Luan

             Mos u perzi me derrat sepse ato e kane qefe balten.

             1. A
              Ani

              Pd njenparit e mbushur me kriminel

              1. E
               Eno

               O edo mos u mer me to se ate pune kane

               Lini një Përgjigje