Përmbytjet, Ambasadorja Yuri Kim ngushëllon viktimat: Të trishtuar për humbjet njerëzore. Gati të ofrojmë mbështetje!

21 Nëntor 2022, 16:00Politika TEMA

Përmbytjet, Ambasadorja Yuri Kim ngushëllon viktimat: Të

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar lidhur me situatën e përmbytjeve në veri të vendit.

Përmes një postimi në twitter, ndërsa i referohet tragjedisë së familjes Rushaj ku babë e bir humbën jetën pasi u morën nga rrjedha e ujit, Kim shkruan se është e pikëlluar për vdekjen dhe shpreh ngushëllime për familjarët

“Jemi të trishtuar nga vdekjet dhe dëmet e shkaktuara nga përmbytjet shkatërruese në veri të Shqipërisë.

Shprehim ngushëllimet tona për familjet e atyre që humbën njerëzit e dashur dhe respektin për ata shqiptarë të guximshëm që po ndihmojnë bashkëqytetarët e tyre.

Jemi të gatshëm të ofrojmë mbështetje sipas nevojës.” shkruan ambasadorja Kim.

3 Komente

 1. B
  Bora, shiu dhe Kim

  ngushellime per vrasjet e homosexualeve te amerikes ne disko nga bashkpatrioti, e dashur Kimete = lol

  1. K
   Kar Kalec Dega

   Kalec Dega moterqiri .....Kimetja do te ta bej varin ...do te groposi per se gjalli ...

  2. R
   Realisti

   Znj. Kimete. mbështetja juaj për SPAKun na jep shpresë se edhe për prroin që doli nga shtrati di I gjendet zgjidhja nga Amerika.. Si lumë ne për shekullin që jetojmë.

   Lini një Përgjigje