Përmbytjet në Lezhë dhe Shkodër, deputetet e PD kërkojnë interpelancë me Ramën

21 Nëntor 2022, 15:14Politika TEMA

Përmbytjet në Lezhë dhe Shkodër, deputetet e PD

Një grup deputetësh demokratë kanë dorëzuar kërkesë pranë Kuvendit me qëllim zhvillimin e një interpelance me kryeministrin e vendit Edi Rama pas përmbytjeve në zonën e Lezhës dhe Shkdorës.

Pjesë e listës së deputetëve që kanë kërkuar interpelancë me Ramën janë Enkelejd Alibeaj; Helidon Bushati; Emilia Koliqi; Ramadan Likaj; Andia Ulliri; Merita Bakiu; Gazmend Bardhi dhe Arbi Agalliu.

Prej dy ditësh disa zona në veri-perëndim të vendit janë nën pushtetin e ujit pas reshjeve të dendura dhe shkarkimeve të shumta prej HEC-eve në basenin e Drinit. /abcnews.al

2 Komente

 1. V
  Vjola

  Fshati ….. përmbytet k……..at krihen .Ndihmoni njëherë pastaj merruni me llafe , se kur ishit vet në pushtet e kthyet vendin si Venecia ….

  1. K
   Km

   Keni shume te drejte. Pusetat dhe kanalet nuk I ka pastruar kryeministrit. Bashki a e shkodres nuk ekziston.

   Lini një Përgjigje