Protesta e PD ditën e Samitit të BE në Tiranë, Myslim Murrizi: Sali Berishës i do qejfi të bëjë protestë në 6 dhjetor

21 Nëntor 2022, 20:29Politika TEMA

Protesta e PD ditën e Samitit të BE në Tiranë, Myslim

Ish-deputeti i PD, Myslim Murrizi thotë se vendimi për të protestuar më 6 dhjetor është e drejta e opozitës dhe nuk është një protestë kundër ndërkombëtarëve.

Në një intervistë për Euronews Albania, Murrizi u shpreh se opozita ka një mijë arsye për të protestuar, ndërsa theksoi se data nuk ka asnjë lidhje me mysafirët, por siç tha është çështje qejfi.

“Nuk po protestojmë kundër ndërkombëtarëve, nëse është kundër tyre unë nuk dal, më gjej një ditë që këtu nuk ka ndërkombëtarë?

Protesta nuk kushtëzohen kundër çdo mysafiri këtu. protesta është kundër qeverisë. A mos duhet të flasim me presidentin francez për datën?

A po më pyet pse kjo datë? Se me do qejfi në datën 6. Këta kur u do qejfi bëjnë çdo gjë. A e filluan luftën për qejf këta në 24 shkurt, secili ka qejfet e veta”, tha Murrizi.

 

56 Komente

 1. M
  M

  Burre bythqir lulishtesh

  1. Qytetati

   Njeri i peshtire, plehre. Turp per TV qe e therresin kete surrat mut!

   1. P
    Plani 5te pesevjecar

    Këtj Murrizit t'ja bësh shurrën mu në qaf prap nuk të kënaq aq sa duhet...copa e mutit!

    1. S
     Sokoli

     Edhe ju mos e teproni me cdo gomar qe pellet ne pazar.

     1. N
      Naim Frasheri

      Ky është vertet një Burrë Kurve. Byth.ir Lushnje.

      1. N
       Naim Frasheri

       Rusi ja paska Qi Edhe Murrizit Grune, Ku ti dhan o Murriz, te Resoranti jot ne Durres,

      2. t
       tata luigji

       Mutrrizi eshte kunder komunizmit por adhuron nje komunjst non grata Murriz je bere i neveritshem tani haje dhe m...tin salih leshit

       1. A
        Aleks

        Fiks Luigj nje komunist sade i pa perzim dhe perkrah nhe krykomunist si sbs

       2. G
        Gomari

        Ky qenka idiot! E kam pare si jo opurtunist, po me doli krric murrizi!

        1. B
         Byrektore SHQUP-i

         Cudi!! Laluc trim dhe laluc të nuk ka. Po ky nga ka ngjarë vallë!!??

         1. L
          Lleshi

          Lalucet nuk jane myslyman o daku ky eshte banor I lushnjes

          1. L
           Lleshi

           Ata frikacaket e lushnjes us futen preshin

          2. M
           Myzeqari

           Bravo,qenke fut ne rresht me,paloken, ndoken, noken dhe fillozofin shehu per ceshtjen e protestes se 6 dhjetorit .Te them te drejten kjo me habit sepse nuk eshte ne stilin e M Myrrizit kjo llogjike ,me gjithe ate jetojm ne demokraci??.

           1. P
            Poseidon

            PARASHIKOHET QE ME DT 6 LYMI TI NDRROJE PANOLINEN SALEH KUFOMES . KA RADHEN KESHTU QE MOS U MERZITNI AS ME LYMIN AS ME SALEH GJYTYRYMIN.

            1. P
             Poseidon

             PARASHIKOHET QE ME DT 6 LYMI TI NDRROJE PANOLINEN SALEH KUFOMES . KA RADHEN KESHTU QE MOS U MERZITNI AS ME LYMIN AS ME SALEH GJYTYRYMIN.

             1. P
              Poseidon

              PARASHIKOHET QE ME DT 6 LYMI TI NDRROJE PANOLINEN SALEH KUFOMES . KA RADHEN KESHTU QE MOS U MERZITNI AS ME LYMIN AS ME SALEH GJYTYRYMIN.

              1. L
               Llazi usa

               Ky spiuni i Komunistave qe shane ne cdo kohe komunistat eshte nje legen qe se ka shokun

                 1. x
                  xhina

                  Ike ore legen, i paftyre.

                  1. Laluci

                   More po cuditem me keta qe kerkojne mend nga nje laluc qe na can menderen stacion me stacion si medemek i zgjuar

                   1. L
                    Lleshi

                    Lalucet nuk jane myslyman o kar ky heron ne lushnje

                    1. L
                     Lleshi

                     Mos I ofendo Lalucet se te fusin preshin ky eshte myslyman Lalucet nuk jane Si ky

                    2. M
                     Martin

                     E ke dhi muhabetin Lymo, po flet si kalamaqt e lagjeve kur zihen me njeritjatrin “ nuk me do qefi ta jap topin”

                     1. M
                      Maloku i pa bese kriminel

                      shko te ndonje stall lopesh o murriz antikomunisti qe i lepin sumen komunistit ne maskara qe kan pare shqiptaret

                      1. J
                       Jimi

                       Hajde Murro, hajde ! Politika eshte qejf, thote Murrua !?

                       1. D
                        Drini

                        E more myslym, myslym qenke vertet me ate ze si kurve e rrahur. Ku e gjete burrerine ti more kelysh i salehut.

                        1. b
                         byca

                         Muriz muriz ne bythe ke nje mize.

                         1. P
                          Pal Vata i Dukagjinit xhaja i Mimi Kodhelit

                          Pasi hape universitetin Justiniani me ate Komunistin nga Skrapari bere Miliona me shitje diplomash tani del Lepurushi Laluc ben Politikanin bravo Zetoristi i Cermes milioner Deputet. Thirre dhe Tritan Preshin se do fitoni. O Z. Mislim Feraa opa Murrizi poe mbyll me nje Ajet Te Kuranit qe thote : " Te ruajte zoti nga burri me ze Gruaje dh Gruaja me ze burri" qe do te thote .......llll

                          1. N
                           Nga fshati titit

                           Mire e ka lymi kur vrau saliu ne bulevarde i deshi qefi rames qe nuk protestoj i deshi qefi rames qe nuk i kerkoj se kush i vrau kur vrau zeni ne GERDEC 30 veta e nja 300 i plagosi i deshi qefi rames qe nuk protestoi se kishte hallin se mos merzitej sala se do futeshim ne nato,o lymi mos bej kaq trim se ti e di qe kush eshte kafshe me eger ne lushtje apo ne ballagat lepuri or mik,lume ne per keta politikan qe do na cojne ne europe.

                           1. A
                            Aleko

                            Per dite e e shume ky murrua po tregon fytyren etij te vertet..nje hipokrit ineveritshem i fshehur

                            1. T
                             Tropoja

                             Bravo murrizi therritni arsyes se late name po perçaheni ju pd dhe ujku plak edvin ziu bashke me çakallin lul po bejne namin duke shijuar rublat e duke varferuar popullin. Protesta per dite deri ne asgjesimin e kesaj qeverie bushter jo thjesht rrezim.

                             1. A
                              Anonim

                              Byth qir tropoje ku ti kesh se nuk rrezon gje vetem kurvat ku ti kesh , myftar lumneshi ju mbledh b.q..ri juaj apo sali kopili i sheqerres me serbin qe e polli rac e ndyr injorant te shkund e hajduta..

                             2. E
                              Emiljano

                              Krric gomari

                              1. C
                               Cjapi percor

                               Ik ore Loqe se e tregove vehten dhe ti qe je kelysh i rahur i Sali Berishes. Pastrohu Myslym se mban ere parfum muti i Berishes. O legen, ji hipokriti me i madh, je si Urian hipi, toidhjo si Zenel beu.

                               1. N
                                Na myten baxhellat

                                Gojor i Saliut qe ben si bythqir i veshtire. Mezi e jep.

                                1. J
                                 JAM KACAKU I FERRES

                                 QEJFE QEJFE HALLE HALLE . Keshtu eshte dynjaja .Kot nuk thone Stambolli digjet dhe kurva krihet.

                                 1. J
                                  JAM KACAKU I FERRES

                                  QEJFE QEJFE HALLE HALLE . Keshtu eshte dynjaja .Kot nuk thone Stambolli digjet dhe kurva krihet.

                                  1. s
                                   sabrima_ehhhh

                                   Kur i ke miqte kaq te mire brenda shtepise, pse te kerkosh per armiq? Shqiperia historikisht ka vuajtur nga shqiptaret antishqiptare.

                                   1. X
                                    Xha Braho

                                    JE PAK HIZER TI MURRIS MYSLIMI….

                                    1. E
                                     EM

                                     Si ka mundesi asnje artikull per permbytjet apo per blerjen e energjise???

                                     1. A
                                      Arben

                                      Po ti sikur ishe I pavarur dhe jo spiun I sigurmit? Ty dhe Saliut ua pasta qejfi te beni proteste ne ate date! Atehere mos shpreso qe te vini ne pushtet ndonje here. Nje pyetje Kam per ty qe thua qe opozita ka shume arsye te protestoje. Cfare arsye ka opozita qe proteston? Ia kane marre gje seline e partise? Apo protestojne senuk fitojne dot zgjedhje? O rrote kari! Mesoni te flisni se keni ngelur hunje! Une nuk jam ne Shqiperi dhe nuk e di se sa keq eshte gjendja e partive politics por te drejte per te protestuar nuk ka Saliu, Iliri, apo zotrote! Te drejte per te protestuar ka populli dhe jo disa te korruptuar qe protestojne qe te mos denohen apo te mos u marin parate e vjedhura. Ju jeni vetem kerma dhe harroni qe Europa e di se kush eshte Saliu apo Iliri.

                                      1. A
                                       Arben

                                       Po ti sikur ishe I pavarur dhe jo spiun I sigurmit? Ty dhe Saliut ua pasta qejfi te beni proteste ne ate date! Atehere mos shpreso qe te vini ne pushtet ndonje here. Nje pyetje Kam per ty qe thua qe opozita ka shume arsye te protestoje. Cfare arsye ka opozita qe proteston? Ia kane marre gje seline e partise? Apo protestojne senuk fitojne dot zgjedhje? O rrote kari! Mesoni te flisni se keni ngelur hunje! Une nuk jam ne Shqiperi dhe nuk e di se sa keq eshte gjendja e partive politics por te drejte per te protestuar nuk ka Saliu, Iliri, apo zotrote! Te drejte per te protestuar ka populli dhe jo disa te korruptuar qe protestojne qe te mos denohen apo te mos u marin parate e vjedhura. Ju jeni vetem kerma dhe harroni qe Europa e di se kush eshte Saliu apo Iliri.

                                       1. C
                                        Cen

                                        Cfare pret me shume nga nji me mbiemer "murrizi". Shkurre me veti kurative qe shitej per eksport.

                                        1. H
                                         Himarioti

                                         Ky Murrizi është bërë hithër haleje, e rritur në qenefin e Berishës. Nuk jeton dot ky pa ushqimin e qenefit të shefit të vet, kryekriminelit të kombit tonë, Sal Shpellar berisha. Murrizi, të bëftë mirë, nga qenefi i Berishës!

                                         1. e
                                          ee,

                                          O Murriz more Murriz, me tre morra ne kurriz, nje te ha nje te gris, nje ne bythe te leviz. Ndaj te do bytha ty lali mutit qe futeshe ferrave me perpara: llapaqen!

                                          1. T
                                           Tanguli

                                           21 komentet tuaja pa lidhje ????????…

                                           1. V
                                            Vezhguesi

                                            Iku dhe Lymi ne fis. Nuk ndryshojne keta. Jane si bishti i qenit qe nuk drejtohet kurre...

                                            1. P
                                             Populli

                                             Mire beni qe nxirni koke ju ishat, tregoni intelektin tuaj dhe populli verteton, prandaj nuk kemi ecur para gjykim i dobet adoleshenti

                                             1. M
                                              Myslym Karroqja

                                              Kur u dogjen mandatet nga banda demonkratikase ky trimi i xha Jahos,qe per cudi eshte dhe nga Lushnja dhe sillet sikur ka nja dyzet dekorata "te padukeshme" ne gjoks dhe sikur eshte padroni i te vertetes,duke trashur zerin studio me studio, per nderin e tij dhe te bandes ku bente pjese nuk e dogji mandatin.Dhe,per hir te se vertetes,mire beri.Dhe per sa kohe ishte deputet u perpoq te sillej ,le te themi normalisht,kuptohet brenda asaj qe ky tragac mund te kuptoje se eshte normale.Mirwepo,pasi e pa se ne zgjedhjet e radhes,pritshmerite e tij ishin nen parashikimet dhe njuk pati mbeshtetje elektorale u vu ne mendime se cfare te bente.Dhe ,si "i zgjuar" qe eshte e gjeti zgjidhjen, duke iu bashkangjitur kryekriminelit te ketij vendi te shpallur non grata! Dh eshte kaq "i zgjuar" ky cfare emri ti beme, qe megjithese e di mire sic e dime dhe ne se per cfare e akuzon 99% e popullit kete bandit e pervec neve i dha duart dhe Amerika,Anglia e perendimi ne pergjithese,sa i behet ure atij per te vazhduar krimet e veprimtarine e tij antishqiptare.KIy eshte M.Murrizi! Me zi nuk ka si behet dhe tani del e thote i do rr. Saliut te beje protrste perballe gjithe udheheqesve perendimore te Be ne Tirane! Hajde ta gjykosh kete mendje te cakorduar!

                                              1. D
                                               Deda

                                               Murriz quhet një lloj gjembi që e hanë vetëm gomerët prandaj mos e vini re kur flet se është gomar

                                               1. P
                                                Pickaxhiu

                                                Je pulitikan i nivelit te larte o Lymo.Ja per kete e dua Enverin se tipa si Lymi do e hanin ne byth burgjeve

                                                1. E
                                                 Emigranti

                                                 Llogjik infantile ,dashakeqese dhe meerà e.Turp dhe vetem turp .

                                                 1. S
                                                  Sula

                                                  Nje tjeter idjot i dobishem. Keta dalin si kerpurdhat pas shiit !

                                                  1. A
                                                   Ardian

                                                   O loni kape leprin o murrizi,qen pekimez ????????????????????????????????????‍????????‍????????‍????

                                                   1. G
                                                    Gore,per gojore

                                                    Po ku i keni gjet keta hale,qe hiqen si titane,po jane kambe e koke hajvan.Ky o mik punon me kurdisje,energjine e mer nga presht qe i dhane Tritanit,po dhe ketij mos ja merni pe baze,se asht fut ke stani i Salplehut,me nje fjale,plehu,ne pleh

                                                    Lini një Përgjigje