Kreshnik Spahiu kryqëzon Albin Kurtin: Egoja i ka mbyllur sytë!

21 Nëntor 2022, 19:59Politika TEMA

Kreshnik Spahiu kryqëzon Albin Kurtin: Egoja i ka mbyllur sytë!

Kreu i Aleancës Kuqezi ka akuzuar ashpër kryeministrin e Kosovës se po armiqësohet me SHBA e BE, duke i dhënë në tryezë fitoren Serbisë. 

Spahiu, që ka qenë dikur një përkrahës i fortë i Albin Kurtit, ka shpjeguar se egoja politike po e pengon që të jetë i kthjellët.

Postimi i Spahiut

Albin Kurti krijoi përplasjen e rradhës me SHBA dhe BE. Ego politike s’po e lejon të kuptojë që pas çdo rrefuzimi për marrveshje Amerika dhe Europa do të vendosin kushte më të ashpra dhe disfavorshme për shqiptarët. 

Presioni Albinit i ngjan atyre si një bukë-shkelje. Çdo shtyrje marrëveshjes është fitore e Serbisë. Kosova nuk mund jetë aq mosmirnjohëse sa pas 20 vjetësh ta këmbejë Amerikën me targat e makinave. 

Nëse populli nuk reagon kundër anti amerikanëve në Kosovë dhe Shqipëri, pasojat do të jenë fatale për kombin.

TemA

6 Komente

 1. J
  Jorgo

  Albini eshte vertet antipatik, POR t'i beje analize nje si ky Nikja.. eshte te kesh mender dy pale b... nje t'a cash e nje t'a ndash...

  1. N
   Niku

   Pyet tet moter e tet shoqe per b…. E mia o pederi i chatit

  2. l
   leo

   Jane te trashe.....

   1. F
    Fiqiriu

    Po na bëj ti o Jorgo një të tillë por jo me caciq nga ai i atdheut tend se mban erë hudhër

    1. C
     Cudia

     Vetëm sharje por askush gazetar nuk shkruan se cfarë u ofrua e cfarë nuk u dakordësua... Jemi një milet akoma I 1920ës.

     1. P
      Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

      Burgu i mbyll syte. Borxh i vjeter.

      Lini një Përgjigje