Namik Dokle: Kam një pronë në Durrës që se kam marrë akoma, e manipuloi edhe një deputet i PR-së

21 Nëntor 2022, 22:25Politika TEMA

Namik Dokle: Kam një pronë në Durrës që se kam

I ftuar në “Drejt” nga Luan Rama, shkrimtari dhe politikani Namik Dokle u shpreh se ka një pronë të tijën në Durrës, të cilën nuk e kam marrë.

Ai tha se ajo pronë ishte 2500 metër katrorë dhe 47 metra larg detit dhe u bënë manipulime, edhe nga një deputet i Partisë Republike.

Dokle: Kam një pronë timen në Durrës, por nuk e kam marrë, asnjë metër. Është një histori, që vëllezërit me thonë pse nuk e more kur isha në politikë. Në vitin 2004-2005 isha zv. kryeministër dhe kisha nën varësi agjencinë e kthimit të pronave, por kurrë nuk i rashë telefonit te drejtorit për pronën time.

Për pronat e qytetarëve kam bërë punën për zbatimin e ligjit që ata të merrnin pronën e tyre. Shumë më quajnë budalla për këtë gjë. 

Ajo pronë ishte 2500 metër katrorë dhe 47 metra larg detit dhe u bënë manipulime, edhe nga një deputet i Partisë Republike. Aktualisht janë pronarët e trojeve përreth dhe thuhet se kufizohen me pronën e babait tim, ndërsa ajo ka mbetur një vizë.

11 Komente

 1. S
  Shpellari

  Dokle,une nuk i perkas asnje partie,por ti o dokle je vec nje MUT me ERE

  1. T
   Tartufi

   Gorani i degjeneruar komunist ,na del dhe pronar tani !!!!!

   1. L
    Lymi

    Socialist ne katror

    1. N
     Nje tjeter shtetas shqiptar

     A i a merr mendja dikujt qe nje goran nga Shishtaveci ka patur prone ne Durres? Vetem nqs e ka mare mbasi eshte bere deputet, ashtu siç kane marë shume te tjere. Ose nqs i a kane dhene "peshqesh" kur punonte tek ZP!

     1. s
      sotir

      Po cne prone ne durres ti o namik gorani! Allahallah cere bohet nshqipni mer jahu!

      1. A
       Adi

       Shumë respekte për ju Namik!

       1. K
        Kukesiani

        Qenke rrot carit qe ishe ne pushtet dhe nuk more pronen e babait tat! O Dokle nuk ta merr kush per mençuri keto qe thua ti

        1. b
         ben.

         O Namik. Ti zv. Kryeminister. Nipi jot drejtonte banden e Durrsit, dhe nuk moret dot pronen? Lere se na kepute shpirtin.

         1. O
          Opinga

          Ik ore manjat seksual, kush ta la ty pronen, yt ate, apo joteme. Ah, po PS. O legen i plastikes Durresit.

          1. m
           mos eshte edhe deti gollobordes i joti

           te gjithe maloket na dolen me prona edhe ne bregdet.

           1. P
            Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

            Goran ! Dokle ! Nuk ke bere asgje ne politike per Shqiperine. E gezofsh pensionin. Mos bej intervista. Je mik i Bishes se je Goran. Ju lidh gjaku. Normale. Koha juaj mbaroi.

            Lini një Përgjigje