KESH shiti energji 4 herë më lirë se çmimi në bursë? Rama: Gënjeshtër për të helmuar popullin dhe nxitur urrejtjen ndaj qeverisë

22 Nëntor 2022, 09:17Politika TEMA

KESH shiti energji 4 herë më lirë se çmimi në

Kryeministri Edi Rama ka mohuar se KESH ka shitur energji elektrike më lirë sesa çmimi në bursë.

Rama thekson se kjo është thjesht një gënjeshtër që po përdoret nga opozita dhe disa media për të nxitur urrejtjen ndaj qeverisë.

“Gënjehet pa të keq fare, sikur këndohet, bjeri t’i biem, një orkestër e tërë e injorancës dhe ligësisë, kanal më kanal portal më portal, shifra futja kot, fjalë rromapërtoma për të helmuar popullin e nxitur urrejtjen ndaj qeverisë! Deri në pikën që s’ka më asnjë logjikë”, shkruan Rama.

25 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  Po pse media jane keto more Edvin, ato genjejne , mashtrojne, vetem e vetem per te nxire punen tende e cila eshte po aq e paster dhe e qarte porsi uji i HECeve qe ka pushtuar Shkodren.

  1. T
   Tani

   Mediat jane bere te shpifuar pranojn cdo kompromis vetem per te bere lajm

   1. G
    Gimi

    Un nuk e kuptoj pse dojn vetem te shpifin kur shume me te lehte e kane te thojne te verteten

    1. F
     Franci

     Dhe me e bukra se dalin e flasin gjith diten qe media ne shqiperi nuk ka liri

     1. T
      Tea

      Nuk besojm as ata te opozites po as mediat sot nuk jane per tu besuar se cfare spo shkruajne qe te terheqin vemendjen

      1. B
       Bona

       Nuk e di se si jane bere keto mediat tani,per pak klikime shkruajne lajme te rrema

       1. E
        Eri

        Mjer ato qe besojne keto te opozites ,me vjen shume keq sepse ato gjithmone vec mashtrime kane pasur

        1. A
         Armand

         E shiti e bleu ca thon sot nuk thon neser hec e meri vesh

         1. O
          Oligert

          Kto port’halet tona at pun kan nje her kshu nje her ashtu e asnjeher nuk esht nje lajm tamam i sakt

          1. E
           Erald

           Vallaj bjeri ti biem esht ber me kto lajmet e mediat si e si te kapim ca klikimie

           1. s
            samiu

            Po normale qe jane genjeshtra per te na mashtruar ne qytetareve por skemi per te besuar me gojet e liga te non gradave

            1. a
             andi

             Po si nuk u lodhen njehere se beri mashtrime keta flliqesirat e non gradave i qr

             1. k
              kelment

              U ngopem me keto mashtrimet qe po behen neper portale dhe nga non gradat.Eshte turp te besojme fjalet e te ligeve sic eshte berisha e keqja me e madhe jona

              1. t
               titi

               normale degjoni lajmet e syri.net e hidhni ktu

               1. t
                tosi

                qesharake se si keto lajmet e pa verteta i hedhin sheshit

                1. A
                 Ani

                 Fatura i ka te gjitha te dhenat brenda saj qe kshu skeni pse degjoni keto budallalliqe

                 1. b
                  beni

                  pse keto medjat asnje nuk ka dhene fjalimin e infantinos qe foli mire per vendin tone po bej keto lloj lojrash

                  1. i
                   ildi

                   se mos kane pune tjeter ato, jemi msu tani qe vetem gjera idjote nxjerrin nga goja

                   1. E
                    Eno

                    Se kuptoj si ka akoma njerez qe i besojn keto lloj gjerash

                    1. T
                     Teo

                     Pd pret keto lloj rastesh qe te godas dhe te nxis popullin kunder qeveris

                     1. b
                      bledi

                      sedi kush esht ai njeri qe i beson akoma asaj opozite te mbaruar qe ne kemi, qe na ka mbyt me rrena per vite te tera

                      1. G
                       Goni

                       Keto genjeshtra jan shum t ulta Pasi rama per ate pun as nuk po na i rrit cmimin kshuqe nuk ka asnje fitim

                       1. Y
                        Yllka

                        Si nuk than njeher te vetme dicka te sakt kto mediat tona

                        1. D
                         Dea

                         Me siguri qe duan te nisin konfliktet mes popullit ama populli esht mese i sigurt qe kjo eshte thjesht nje genjeshter e mediave

                         1. w
                          www.youngtribune.com

                          Si nuk u moret me hallet reale e te verteta te popullit shqiptar po merreni vetem me akuza personale dhe bllofe diplomatike.

                          Lini një Përgjigje

                          Blog Tema