Namik Dokle: Berishën e kam pasur mik familje, por politika të ndan nga miqtë, ndonjëherë edhe nga gruaja

22 Nëntor 2022, 10:08Politika TEMA

Namik Dokle: Berishën e kam pasur mik familje, por politika të ndan

I ftuar në “Drejt” nga Luan Rama, shkrimtari dhe politikani Namik Dokle u shpreh se ka pasur miqësi me Sali Berishën dhe madje pinte kafe shpesh.

Ai tha se me të tashmë nuk është më miq dhe shtoi se politika i ndan njerëz, pavarësisht njohjeve të mëparshme që kanë ata.

Dokle: Patjetër që është mik i humbur sepse kur ka qenë mjek, kam pasur miqësi me Saliun dhe madje pinin kafe shpesh. 

Ndoshta na bashkonte prejardhja nga veriut apo miqtë e përbashkët. Ai ishte mik me Qemal Sakajevën i cili ishte koleg i im dhe kemi pasur miqësi familjare.

Ndoshta kjo njohje na ofronte me Berishën, por më pas politika na ndau. Politika të ndan edhe nga miqtë shumë të afërt dhe ndonjëherë edhe nga gruaja. 

10 Komente

 1. V
  Vezhguesi

  Aman Namik vetem nga gruaja mos u ndaj...Saliun aty e ke, beje prape mik sidomos tani qe eshte non grata. Sa per politiken i ke dhi m'te..

  1. T
   Te gjithe keta ,njerez te Ndergjegjshem..

   Heme se nuk duhet te qahemi si Popull.. Ha nuk i shikoni se si buzeqeshin te gjithe ,te gjithe te Gezuar duke trokitur Gotat e shapanjes... Njeri me i mire se tjetri ,,te gjithe e meritojne qe ketij Populli duhet n.....se vetem keshtu neve Gezogehemi ,te pakten ne peegjethsi Politikaneve i meritojne pasuri ,Vila e gjithcka . Populli normal buke nen sjetull dhe ho Burra sa me shpejte tek kutite e Votimeve.nuk duhet te harojme dhe Penecilinen Sali ,se mungonka ne Foto ..

   1. T
    Te gjithe keta ,njerez te Ndergjegjshem..

    Heme se nuk duhet te qahemi si Popull.. Ha nuk i shikoni se si buzeqeshin te gjithe ,te gjithe te Gezuar duke trokitur Gotat e shapanjes... Njeri me i mire se tjetri ,,te gjithe e meritojne qe ketij Populli duhet n.....se vetem keshtu neve Gezogehemi ,te pakten ne peegjethsi Politikaneve i meritojne pasuri ,Vila e gjithcka . Populli normal buke nen sjetull dhe ho Burra sa me shpejte tek kutite e Votimeve.nuk duhet te harojme dhe Penecilinen Sali ,se mungonka ne Foto ..

    1. s
     spata

     O z.Namik.Te dija burr malsije por je nje frikacak qe si vlen shoqerise .Nuk e dije ti se kush ishte Saliu komunisti ne radhet e PPSH si agjent i dyfishte i Hoxhes dhe Beogradit . Si u zenka mik nje njeri qe dihej se kush kishte qene dhe cfare u beri shqiptarve e Shqiperise .Ska socjaliste me Shqiperija .Ca i ktheu Nano ne sherbetor te tij ,ca i transormoje Meta hajduter e me Ramen ska e ska socjaliste . Turp, qe kete force kolosale e mbeshtetur nga populli ,i moli e i transformuan nje nga nje politkanet e Veriut .Ka mbetur nje Brace qe se kupton qe ka dale jashte PS.

     1. A
      Analisti

      Të kesh mik Berishën duhet të kobtrollohesh tek psikiatri pasi me siguri ke probleme ne shëndetin mendor. Berisha është prototipi i njeriut të pabesë, servil e karrierist deri ne fund, maskara e kriminel pasi nuk e ka për gjë të përdorë falangat për të eliminuar njerëz që e pengojnë në rrugën e tij kriminale. Mos ja thuaj njeriu më që ke patur mik Berishën se me siguri je i infektuar me maskarallëqet e tij.

      1. P
       Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

       e ke pas mik se ishit te dy komuniste.

       1. M
        Mik per bese

        Paske pas "mik per bese", oj Namik

        1. F
         Falje per fjalorin

         Nje m.... te dy.

         1. L
          Lasgushi

          O Namik! Të gjithë që e kanë.njohur Saliun e didomos edhe ata që kanë patur pak muhabete u vjen turp dhe e fshehin atë fslt TI.e përmend.Dhënha të theksuara të plakjes Për tëos thënë....demence.

          1. w
           www.youngtribune.com

           Qemal Sakajeva ish drejtori i Radio Tiranes.Burre i mencur dhe fjalepak.Cudi mik me Sali Berishen .

           Lini një Përgjigje