Kandidatja e Berishës për Tiranën: Do i vë tritolin shtëpisë së Edi Ramës. Njerëzit thonë çfarë është kjo, por e kam seriozisht

22 Nëntor 2022, 09:39Politika TEMA

Kandidatja e Berishës për Tiranën: Do i vë tritolin

Adriana Kalaja, kandidate në primaret e Partisë Demokratike, ka qenë e ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit".

Kalaja tha se nëse bëhet kryetare e Bashkisë së Tiranës, një nga objektet që do të shembë është shtëpia e Edi Ramës në Surrel, sepse sipas saj, është pa leje. 

"Kjo është një deklaratë që mund të duket pak e fortë. Përmban simbolikën që do të pastrosh mafian e betonit me tritol. Por, bazohet edhe në dispozita ligjore. Do të filllojmë me sarajet e kryeministrit në Surrel.

Prona mbi të cilën është ndërtuar shtepia e Ramës është pronë e grabitur. Është bërë një manovër. Është gjetur një banor i zonës, që ka pretenduar se i ka humbur çertifikata. 

Kur përmend fjalën tritol njerëzit thonë cfarë është kjo, do të bëhet luftë? Unë kam prova që kjo pronë është grabitur. Ka filluar edhe një proces gjyqësor nga prefektura, për të thënë që këtë pronë nuk duhet ta merrte filani por duhet ti kthehej shtetit.

Kur u mor vesh që është Lindita Rama pas kësaj prone… Në moment që prona është marrë mbi një dokument të falsifikuar edhe leja e ndërtimit mbi këtë pronë shpallet nul.

Në moment që leja shpallet nul, kjo ndërtesë është pa leje. Çfarë parashikon ligji? Shembjen.

Shefqet Kastrit do t’ja shembim. Nuk kam fare kompleks. Zoti Kastrati mund të ketë bërë 100 ndërtime, por ato që janë kundërshtim me ligjin do të shemben.

Ai i Arlis ndërtim do të shkojë edhe për kallëzim penal.

Unë flas për të gjithë, nuk kam kompleks", tha ndër të tjera Kalaja. 

59 Komente

 1. T
  Tritol dhe lufte,je edhe grua

  Fiks fare,gjithe te cmendurit qe ndjekin nga pas krye te cmendurin Birishe

  1. n
   njeri

   kjo nuk vlen asnje sekond kohe te mendosh per te, gabim qe klikova

   1. D
    Demokrati kahershem

    Oh ty ta hangert Fatmir Okaj bêthen sa mpelqen femna llunshme. Me dr.profe Sali Berishen fitohet. Burr shteti e famile nershme

   2. A
    Alma

    Hahahahahah kto kan shkar fare si njerz nuk jane ne terezi

    1. T
     Tani

     Kto vetem shkaterrime dijn te bejne nuk jane per gje tjeter

     1. S
      Super kollodoku

      E ke gabim kjo i bie dhe dafllakut mire e mire por do zritolin ne verre te paidhit qe ta ndije.

     2. F
      Fevzo qime deri

      Kjo e do tritolin per vrimen e saj me duket mua.Po ri moj avukate se nuk te vjen radha ty te jesh ne krye te shtetit se ste voton njeri.

      1. J
       Jon

       Uaa cqenka kjo kshu…vec kriminele ka kjo partia e shkrete ,tmerr per ne qe i kemi ne vend tipa si kjo

       1. G
        Goni

        Keto qe shkojne pas Saliut vec kriminele jane ,smendojne naj here pozitivisht por vec duan dhune e shkaterrim ne vend

        1. t
         tata luigji

         kete nuk po e qin njeri dhe eshte bere si e dalldisur, mjere tirana cfar mbane brenda se per kryetare te bashkis moj burdell as ne enderr nuk do ta shikoni ju te tritolit PD

         1. A
          Atmand

          He pik e zez me lafit gruja nket mosh zot runa

          1. O
           Oligert

           Po ku i gjejn mor zot nji me te cmend se tjetri a thu se konkurojn me njeri tjetrin per budallik

           1. S
            Sali koqepetulla

            E gjyvende gjyvende mendjen ne shkaterimet e kini.

            1. a
             asrtiti

             cpamje te vrazhde qe afron opozita dhe ne ide dhe ne paraqitje sa me fat jemi qe ketyre mostrave su jepet mundesia te na drejtojne

             1. E
              Emiljano

              Lere bashkine se nuk ke shance per te por une them ik e gjej nonji gomar me te pallu se paska shku keq muhabeti.Duke te pa ty sma mer menja se ka rob te gjall me tu afru kshuqe bec kafshet te kan ngel si opsion

              1. L
               Lloji

               Sugjeroj te mblidhen fonde dhe me leket e mbledhura ti blihet nje pasqyre per shtepine e ksaj se mesa duket nuk e ka, se po ta kishte nuk do dilte ne TV..(!)

               1. t
                tetovari2

                Dhe me paratë që do të teprojnë,t'ia paguajmë një zhigolo zezak afrique!

               2. t
                titi

                ahhaha po kjo po qe qenka per kryetare qe pa fitu akoma do me shkatru gjona hahahah

                1. A
                 Ani

                 Po keto mendjen vetem per kshu gjerash e kane

                 1. L
                  Luan

                  po ik moj idjote kush te ben ty kryetare te bashkise ty, trrape mutit

                  1. N
                   Noci

                   Lum si ne qe jetojne ne Tirane .Po na del nje k bashkiake t'a ktheje Lanen dhe parkun Rinia ne qendrën tregtare kryesore ne Shqiperi se kur degjon kete qe fatkeqesisht eshte edhe avokate elektorati i P D ulet edhe me poshte

                   1. P
                    Polo

                    gjynaf e shkreta e paska kap keq menopauza, hyp me naj maj o rrush se ndoshta vjen ne vete

                    1. J
                     Jolo

                     ne si Shoqeri Maloke , i ken dhan nji alternative ksaj Surrate Lugates Histerike ,qi ka morr flak Goja , te Shkoje e baj Kuren e Carit ne nji Stalle Gamoresh -me u rehabilitu

                    2. p
                     petrit

                     kujdes se mos i kap topet e rames fort edhe i ngatron me bonbone hahahah

                     1. M
                      Milano Moda ...

                      Po ca jane keta me keto mbiemra ,Kalaja kudo keta sikur behen rrjet mor vèlla e I zaptojne te tera .. cudi e madhe

                      1. g
                       geri

                       shiko se mos i vendos tritolin zgavres se pidhit tat qe ta zgjerosh me shm dhe ta besh si tuneli kalimashit

                       1. l
                        lolu

                        Kur te "fitoi" Sali non grata kete baxhellen do ta vere ministre te brendshme.

                        1. T
                         Terroristet e PD-s rrezik per Shoqerine Shqiptare

                         Terroristet PD e kryeshkerdhates se Kombit saleh brrisha , po provokojne cdo dite e me shume ,me Gojen e tyre e nxehte .Goje qe nxit Krimin dhe qe ka nji impakt teper Kriminalizues ne Opinion ,nji gjuhe qe i ngjan Terroristebe Arabe e aspak nji vendi Demokratike ne Ballkan ,qe eshte shume prane Endres Europiane Shqiptareve . _-------- Nji Goje e tille e frymezuar nga Gojoret e Kryekriminelit shpellar , Fjalori i te cilit kufizohet ,ne ate qe ai vet eshte ,ne Injorance ,kriminele rrugesh , ne Mafioze ,Diktatore ,Rregjime , Vrases, Krime - ne Gojen e te cilit s'ka pasur kurr ,nji Shprehje Qytetari m njeriu te civilizuar ,nji shprehje me Kulture Politikani ,qe i sherben Demokracise dhe Zhvillimit te vendit e shoqerise , pra KAFSHA e SHPELLES shpreh ne cdo rast ato qe jane Bota e tij prej Krimineli e gjarpri shpelle . --------------- Per aq kohe sa Drejtesia e Spak te bashkpunoje me Banden e Esadiste e kryekriminelin salih brrisha , Banda me ne krye Kryekurven e KOmbit - do vazhdoje te provokoje me gjithcka mundet ,te nxise perplasje e destabilizim . - Spak dhe Prokuroria e Pergjitheshme Hesht para cdo Krimi e Keercenimi qe leshohen hapur nga Politika , sikur mos te perfaqsonte aspak interesat e Shqiperise !

                         1. O
                          Odi

                          Veja njeher zemer te shofesh veten tu punu ndertim per tja ber nga e para

                          1. Y
                           Ylli

                           Me kto qe thot kjo per kryertare esht kjo te fut friken pa pasur akoma ndonje post jo me te ket djeg tiranen

                           1. Z
                            Zeqo Pilafi

                            Zonjë e nderuar! A mund t'na bëni të ditur se çfarë projekti ndërtues për qytetin keni, që unë dhe shumë të tjerë si unë t'ju votojnë? Apo juve jeni e interesuar vetëm për votën e të ngjashmëve me "Ujkun e Cerrikut"?

                            1. Z
                             Zeqo Pilafi

                             Zonjë e nderuar! A mund t'na bëni të ditur se çfarë projekti ndërtues për qytetin keni, që unë dhe shumë të tjerë si unë t'ju votojnë? Apo juve jeni e interesuar vetëm për votën e të ngjashmëve me "Ujkun e Cerrikut"?

                             1. S
                              Sabiani

                              Po te kesh bythe denoncoje L. Ramen, e mos bej blla blla blla te Haleja Rakipi.

                              1. T
                               Tironsi

                               Mjere kujt I ke zene deren, e ben burrin te vdekur kjo.Njerezit e dhunshem nuk I do as femija I vet e jo me te besoje popullidrejtimin e Bashkise . E cmendur

                               1. M
                                Muhameti

                                Kjo eshte per te Spitali Nr.5. Talebane.

                                1. P
                                 Populli

                                 Po ti moj femer prandaj do te behesh kryetare bashkie per Tiranen qe te hakmeresh kunder Rames? Po nuk qenke per popullin ti pse duhet te votoi populli ty kur ti eke inatin me Ramen .E sali Sali per zgjedhjet qe ben , cfar mostrsh qe servir.Po ti moj zonje mer hak per ortaket qe ke ne krah njeher,Saliun , Iliri e te tjere te partise tende pastaj hidhu nga e majta se per te ndrequr punet e popullit nuk je sa keq ky vend me te tille mendje

                                 1. V
                                  Vezhguesi

                                  Ja dhe Miss. Tritolin kishim mangut. Ben mire ta fuse tritolin atje ku nuk thuhet dhe te hidhet ne ere si kamikaze ne hyrje te Surrelit. Eshte e sigurte qe non grata do e shpalli "deshmore te dhimokracise" dhe do ti ngreje nje bust ne forme penisi 1m te gjate dhe diameter 60 cm.

                                  1. N
                                   Ndryshim hormonale

                                   Ménopause te paska dhene goditje ne koke shko te mjeku mer médicament se ndryshimi hormonale eshte i rrezikshem kere politiken se je ne gjendje te rende psiqike

                                   1. P
                                    Pike e zeze (punto nero)

                                    Nuk e kuptojne qe keshtu nuk fitojne kurre .....dhe vazhdojne te bejne gare me njeri tjetri se kush eshte me i egrer e kepusin kafsherira nga mengjezi ne darke

                                    1. A
                                     Anisa

                                     MOJ MAMADHI PO A FLET NJE GRUA NE KETE GJUH SI PUNA JOTE, ME PAS NJE NEN SI TY ESHT TURP ,PASKA SHPETUAR ISH BURRI YT NGA TY QE TE KA LEN ,, NEJSE VAJZE KUJT JE TI SURRAT DHI JE MIR ,BEM BABA TE TE NGJAJ , TE MART MORTJA TY DHE RACEN TENDE SE KA MBLEDH PD GJITH TAKEMIN TEND FUNDERRINA.

                                     1. H
                                      Himarioti

                                      Duhen arrestuar të gjithë banorët e SHQUP-it, ndryshe, kombi është në rrezik. Të gjithë janë të çmendur, ja si kjo shtriga Kalaja.

                                      1. M
                                       Miss Tritoli

                                       Kjo eshte fantastike. E ploteson dhe i jep lezet primaristeve ????????????????????

                                       1. K
                                        Kafja e rremes

                                        O ti buce,ti e di shume mire se nuk te vjen rradha,per aty ku mendon,po ajo qe mund te besh ti eshte te besh ate qe ben me mire,d.m.th.,qe ti besh gojore Rames,dhe ai te te beje nje klizem,me nje llokum dinamiti,ju jeni te mbaru,po nuk i jepni dum,se e keni menjen,ke dum baba

                                        1. T
                                         Tiranasi

                                         Ua po a mundet kush nga keta te shtate te jet kryetar bashkie me kete surrat dhe kete gjuhe , a mund te kete rene kaq posht Tirana qe kete qofye edhe me te mirin nga keta per kryetar , gjithsesi bejne mire qe nxjerrin fytyren e vertete

                                         1. V
                                          Vlora

                                          Do i hash kaken

                                          1. L
                                           Likja i MONES...

                                           Ore i gjeni ndonje zhigolo afrikan qe ti ulen hormonet e kesaj,qe te qetesohet,,se ai fallo i gomes qe perdor kjo nuk i ben mo derman...

                                           1. T
                                            Tirona Jone

                                            Na mbyten kurvat

                                            1. r
                                             ruli

                                             Mendoheni se cfare llumi eshte futur ne PD,do te behet kryetare e Bashkise ne Titane....keto jane pjellat e nongrates

                                             1. P
                                              Pickaxhiu

                                              O Agustin Kola kete baxhellen ke qire mor tu thafte kari. Kjo eshte per te trembur lugatet.ptuuuuu pise femer qe po na neverit edhe picken

                                              1. B
                                               Bashkimi per drejtesi

                                               O NJERËZ TË MIRË, A MOS KENI HARRESË SE KËTA NON GRATA-ës dogjën dhjetëta herë Shqipërinë, e plaçkitën dhe shëmtuan skajshmërisht dhe nuk ndalën deri sa ta plotësojnë dëshirën e financuesëve RUBLOVI - DINARI Që nga viti 1990 bashkë me serbo ruset i shtinë flakën gjithë asaj pasurije të krijuar me djersën kombit me " parullën se janë të komunizmit" . Çfarë idioësije – marrëzi, po pasurija e shtetit është e popullit dhe shtetit – e jo ideologjive. A ishin këta që vranë mija veta në ngjarjet e viteve 1997 -98, pasatj Gërdeci, furnizuan krminelin më famëkeq Millosheviq që bëri gjenocid mbi shqiptar dhe fqinjët tjerë. A ishte po ky Salihu që burgoste dhe vriste patriotët kombit që angazhoheshin për liri të Kosovës. A ishin këta që plaçkitën popullin me skemën piramidale dhe grabitën ARIN e shtetit, A ishin këta që vranë bashkëpartiakët tyre se kishin ide tjera. A janë këta që krijuan banda e vriten shqiptarët për çdo ditë nga pjestarët e bandave - kartelet e PD - DROGËS. A janë këta që financohen nga Rusia,, Serbia dhe Irani për të shkatërruar kombin dhe shtetin. Dhe çka jo, prandaj do ti vejnë tritol përsëri Shqipërisë sepse kriminelët vetëm ketë dijnë dhe jetojnë nga krimi dhe plaçka dhe pasurohen me gjakun ynë. TUUUURP gjithçka pritet nga tradhtarët dhe matrapazët.

                                               1. s
                                                sazani prej guri

                                                Po t'i besh testin e inteligjences dhe,te shohesh antropologjine e kesaj burri,edhe nje student i vitit te pare te infermierise e kupton se ka te beje me nje skizofrene.Nuk ka mundesi tjeter,qe,nje femer,me destinacion per te sjelle jete,te nxjerre nga "puseta" dhe haloteka e saj kesisoj klithmash. Si ka mundesi te vijne ne jete monstra te tilla?Sa e perçudnuar duket ne kete foto!Mjere ne qe lexojme te tilla lajme!

                                                1. L
                                                 Lena M .

                                                 Që kur humbi formula sekrete e betonit s'zënë gurrët bashkë . Mbase e bën ekologjike me retc(i)në Acaccie . Keshtjell rëre t'a do ty me aq mend . Persekutuat persekutoni e perseshfrenetik..e shantazhfhomë

                                                 1. J
                                                  JAM KACAKU I FERRES

                                                  Pasi te prishe vilen e Rames do ta bejme KRYEMINISTE te na pastroje LALEZIN

                                                  1. F
                                                   FATMIRI

                                                   RAMES DO TJA MARESH NE GOJE SE ATE PUNE KE QEF TI DHE SE VETEM ATE PUNE DI TE BESH OSE NE BORDELLO

                                                   1. X
                                                    X

                                                    Po' kompleksin partizani Ke noi llaf o goca rremes

                                                    1. U
                                                     USA

                                                     MOI SURRAT DHI , MA KE SURRATIN SI NDONJE PIDH PLAKE , MJER AY BURRE QE TE KA PAS , KA SHPETUARE PREJ TEJE , PO TI I RRUAN BOLET EDI RAMES , MOI RROSPI PO KUSH TE VOTON TY MOI KRIMINELE SE VETEM NJE E TILLE FLET SI TY , MOI E PAFYTYRE , TU SHOFTE RRACA JOTE KU E KE DHE KU SEKE, PO TI ME ATE GJUHE E FELLIQE ATE VEND MOI E PAFYTYRE PTUUUUUUU VEMJE E PESHTIRE, USA

                                                     1. d
                                                      demo

                                                      Mbaje llafen.Vota per ty,eshte si me vra miun e haleve.

                                                      1. T
                                                       Tirana e ka krytarin

                                                       Sali non grada therriste rruspat e pas tij te tille jane te gjithe me rruspa e tritol , po edhe di qe do marri 0,0001 0/0 te votave

                                                       1. w
                                                        www.youngtribune.com

                                                        He me te pifsha dolline me te pifsha moj. Ti i duhesh me shume forcave gjeniere per te hapur tunele me dinamit.

                                                        Lini një Përgjigje

                                                        Blog Tema