Rama krahason përmbytjet sot me të 2010-ës: Ja se ç’i bëjnë opinionit gjuhët me llapje të gjerë

22 Nëntor 2022, 14:24Politika TemA

Rama krahason përmbytjet sot me të 2010-ës: Ja se

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me deklaratat e opozitës për përmbytjet në Shkodër.

Përmes një statusi në "Twitter", kreu i qeverisë ka paraqitur deklaratën zyrtare të Bashkisë Shkodër, duke treguar se situata nuk është aq alarmante sa i bëjnë "kamerat me objektiv të ngushtë".

"Ja se ç’i bëjnë opinionit kamerat me objektiv të ngushtë e gjuhët me llapje të gjerë, gjithnjë për të njëjtin qëllim, nxitjen e urrejtjes, teksa faktet nga i njëjti burim, bashkia Shkodër(!), flasin më qartë se s’ka për të vërtetën e përmbysur prej korit të injorancës e ligësisë!", shkruan Rama. 

 

15 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  LEGEN! Ka dy te vdekur apo i krahason me lopet? Kryeminister plehre! Te fala Lindes!

  1. S
   Satér

   Edhe vetë sali shpifsi, burri më shpirt zi që ka pjell kjo tokë,që gëzon mbi mortet,si dhe asnjë çuçeçar xhixhital sipiun brez pas brezi nuk guxojë qē humbjen e jetës së bab e bir nga mbytja në lum t'ia faturojnë qeverrisë !.

   1. P
    Prind

    Si mund ta krahasosh me 2010, kur ne ate kohe sasia e rreshjeve ishte shuuume me e madhe dhe zgjati shume dite. Ndersa kete radhe, per dy ore reshje vajti uji ne Shkoder. Skandal!!! Paaftesi totale e strukturave sivjet.

    1. T
     Titvasil shkollëshumi

     Ore ti Vito Ornelës......! A je në metro? A e di ti mor faqezi se fatkeqësia që ndodhi në Malësinë e Madhe, ku humbën jetën babë e bir, u shkaktua ngaqë babai që drejtonte mjetin tentoi të kalonte një përrua, ndërkohë që erdhi një sasi uji e vrullshme uji që përpiu makinën me dy fëmijtë dhe atë vetë. Fatmirësisht vajza shpëtoi por ata të dy jo. Tani o idiot, cili është legeni këtu? Tani, mos na e ndy forumin me kësi qelbësihanesh, ndaj qërrohu dhe bëj të fala 'Ornelës' tënde!

    2. C
     Cimi

     Ti idioti me lart. Ata u mbyten nga nje perrua ne Malsi te madhe qe nuk ka lidhje fare me hapjen e portave apo me permbytjen. Se je hajvan ti dhe komunistet e PD do te rrini gjate ne opozite.

     1. D
      Diamond

      Shënim: Dy viktimat Rushaj, babe e djalë, fatkeqësisht humben jetën ne përroin e Boges te Malësisë se Madhe, 50 km ne veri te Shkodres dhe nuk kane asnjë lidhje as me kaskaden e Drinit dhe as me shkarkimet e ujore te HEC Vau Dejës ! Ky sqarim për ata qe flasin ne studiot televizive te Tiranës kodra pas bregut!) Gazetar ne Shkoder.... dhe per çakejt qe perdorin fatkeqesine per ushqim... I Pafytyre

      1. P
       Permytjet n'Shkadre s'vijne prej vitesh nga Hici

       as nga cfar pellet gamori Mutaj apo saleh dobici .. Permbytjet n'Shkader i sjell vet Perenia ..sepse populli vet i ka hy n'gjynah , e ne Mekate jan zhyt , tuj ju bashku Largeqoftit Esadistit pjelles ma te ndyre te Shqipnise . Dhe mos harrojn shkadrant se perseri po shkon , hakmarrjes se Zotit kollaj s'i shpeton ,se kryt Nanlokes n'llum jakeni fut , tuj ju bashkue n'vite Shpellarit saleh rrahman rropsi hamut

       1. V
        Vito i Orneles se Varuzhanit

        Patronazhiste te paditur! Te te marre perpara nje perrua fshati dmth qe infrastruktura eshte per faqe te zeze.

        1. X
         Xha braho

         Vito idioti, a ke ken nojhere ne malsi? Kur dalin perrenjte, me uji, gure, drure etj, katunari pret te pushoje rrjedha dhe pastaj futet.

        2. Z
         Zoti s'i fal Mekatet tuja popell tradhetare

         jane Mekatet qe keni bere , maskarenj e der pe derre .qe shqiperin e tradhtuat dhe salih rropsis birit te serbis ju bashkuat

         1. T
          Tiku

          Nuk po merrem fare ne qeveria kishte faj apo jo per permbytjet se nuk gjendet kurre e drejta per keto raste kushdo eshte ne qeveri. Faji i kalon zotit, motit e keshtu me rradhe. Ama Rama pasi ka 12 vjet ne pushtet vazhdon na can trapin me kete ca behej para 2010. Edhe Enveri bente njesoj me tejkalimet e planit duke e krahasuar me kohen e Zogut.

          1. h
           hahaha

           Tjetri punon dhe rezultatet duken. Sado te llapin, nuk e bejne dot te bardhen te zeze. Me 2020, shkodra u be det. Futeshin me gomone per te shpetuar njerzit.

           1. D
            Demokrati i vërtetë

            Siç pat thënë atë kohë dhe sinjora e nerueme Xhozi, ish kryetare parlamenti, "Shkodra bë si Venecia!" Vetëm gondolat mungonin.

            1. w
             www.youngtribune.com

             Erisa te ka mesuar te puthesh me llape dhe ta zgjasesh deri ne gryke prandaj nuk hiqni dore nga llapaqenet ju.

             Lini një Përgjigje