Edith Harxhi dorëzon padinë në Gjykatën e Tiranës për Lulzim Bashën: Kërkova çregjistrimin e tij si kryetar

22 Nëntor 2022, 15:32Politika TEMA

Edith Harxhi dorëzon padinë në Gjykatën e Tiranës

Anëtarja e kryesisë së PD-së, Edit Harxhi ka dorëzuar në gjykatë padi për ish-kreun e demokratëve Lulzim Bashën.

“Kam mbaruar një nga seancat gjyqësore për padinë që i kam drejtuar gjykatës së Tiranës për pavlefshmërinë e zgjedhjeve të PD për kryetar, më 13 qershor.

Sot kërkova ndryshimin e objekt padisë, çregjistrimin e Lulzim Bashës si kryetar nga regjistri i partive politike të Gjykatës. Kjo u pranua sot nga gjyqatari dhe seanca tjetër vijon.

Deri sot nuk ka pasur seancë normale. Kërkesa do të merret në shqyrtim, seanca do vijojë më tej pas disa javësh”, tha Harxhi.

Edit Harxhi, e cila ishte një prej kandidatëve për kryetar të PD-së në zgjedhjet e 13 qershorit në përfundim të rezultatit tha se mijëra anëtarë të PD nuk u lejuan të votonin , ndërkohë që mijëra u përjashtuan nga listat fare. Sipas saj janë përjashtuar 28 mijë anëtarë të Partisë Demokratike dhe kjo është shkelja me madhe e këtyre zgjedhjeve.

 

7 Komente

 1. D
  Demokrati kahershem

  Edit tlumt dora për padine, ta lepift Fatmir Okaj ty duflakun. Nuk quditem me Lul braven. Rrnoft dr.pro Salija, burr nershum e famile nershme

  1. C
   Cipini

   Nje nga idiotet qe shkon mbas Berishes.

   1. M
    MOKRARI

    O TI DEMOKRATI I HERSHEM KU E SHIKON NDERSHMERINE E SALI BERISHES SE NUK ESHTE I TILLE

    1. E
     Emigranti

     Kjo është një palaço femër që të çan trapin në çdo fjalë që i del nga goja. Një femër pa bosht që i është ngjitur Sali halesë si muti pas këpucës. Është në hall e shkreta, ka kohë pa marrë një post publik dhe kujton idiotja që me Sali halenë do ta sigurojë.

     1. L
      LILI

      HIK MOI TOROLLAKE DEBILE SE TI SVLEN AS PER NE HALE

      1. V
       V

       Demokrati I kahershem duhet te ndjeke nje kurs kunder analfabetizmit. Eshte nje ne Vicidol

       1. w
        www.youngtribune.com

        Si talleni ju me popullin vetem ju e dini.Populli nuk eshte dele moj zonjushe por te merr perpara si nje ortek po deshi.

        Lini një Përgjigje