Belinda Balluku replikon me Berishën: Ty të ka vdekur burrëria, nderi dhe fjala

22 Nëntor 2022, 18:38Politika TEMA

Belinda Balluku replikon me Berishën: Ty të ka vdekur burrëria,

Pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, se shkak për përmbytjet në Shkodër është bërë keqqeverisja ka ardhur dhe reagimi i ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Ballukut.

Në llogarinë e saj në “Facebook”, Balluku ka risjellë  përmes një video deklaratat se si në 2010 Berisha “shfajsohej” nga përmbytjet në Shkodër.

Duke risjellë deklaratat kontradiktore të Sali Berishës, ministrja shkruan se meqënëse “i ka vdekur burrëra, nderi dhe fjala”, atëhere kjo video i rifreskon memorien kur në mënyrë kriminale në 2010 shkarkonin më shumë se 107%  të prurjeve të kaskadës së Drinit, duke përmbytur 14. 280 hektarë, e nxjerrë në rrugë për ditë 12.145 persona.

Sipas saj nuk ka asnjë krahasim mes menaxhimit të kaskadës sot me 2005-2013.

“Meqenëse këtyre ju ka vdekur burrëria, nderi dhe fjala, të paktën t’ju freskojmë memorien kur  shkarkonin në mënyrë kriminale në 2010 më shumë se 107%  të prurjeve të kaskadës së Drinit, duke përmbytur 14. 280 hektarë, e nxjerrë në rrugë për ditë 12.145 persona.

Si shkon e i qan hallet sot pa pikën e turpit. Nuk ka asnjë krahasim mes menaxhimit të kaskades sot me 2005-2013. Paska ardhur koha të hapim arkivat e të ballafaqojmë faktet, se e gënjeni ditën për diell e për shi këtë popull”, shkruan Balluku krah videos.

36 Komente

 1. N
  Nongrata Berrisha Ujku Cerrikut Shkullaku

  Nongrata ka vite qe ka pjerdhur sa edhe familja e ka abandonuar çfare mere i me je te semure mendore ...... Te ishte normale nuk binte ne lojen e Taulant Balles e futi Taulanti ne proteste per ta diskretituar ehhh nongrata ra brenda

  1. Z
   Zagali

   Mos u merni me nje te rrjedhur,me nje te lajthitur si Saliu. Ai ka mare arratin dhe po shkon drejte verit te semes.

  2. P
   Prostituta Kombetare Sali

   Hajduti shan hajdutin! Oo qu kenaqem…

   1. E
    Edvin i droguar lakuriq qe ju exiton motrat

    Jo rama seshte hajdut cne Vetem qe i merr gruan cucit. Pastaj kur dilte me tanga ke shpia dash pezes , tamam super prostitute

    1. E
     Edvini te paska palliar keq

     Foltore-nevojtore nongrata komunisti Berrisha

     1. J
      Jaranii grus tate

      Burr kurv

      1. F
       Fener Zizi

       Pse sflet ,qe Rama ka marre dhe Motren tate.

     2. A
      Alb D

      Ty Bela per nder ska kush te kap dhe as nga te kap haha haha

      1. L
       Luiza

       Eshte vajza e inxhinjerit te larte, te ndershem dhe burreror Clirim Ballukut.

       1. L
        Latif Dreqi

        Eshte edhe mbesa e Beqir Ballukut qe sic thoshte sh.Enver "nuk e dinim ne kush ishte Beqir Balluku , nje mut muti"...

      2. t
       taipi

       Alb d ne bythe ta ve.

       1. M
        Mooos e preken ne Seder Kryekurven e Kombit !

        Kjo nuk eshte gjuha e duhure me nji Antishqiptare e Kryekriminel qe ka Shkaterruar Shqiperine dhe i rendojne Mijra Krime mbi kurrise ! Nji gjuhe e till ,tregon aktrim te neveriteshem te Pushtave per mos te then "rrespekt" para nji nga Esadistet me te medhenj ne Histori , demet qe Kryeshkerdhata i ka shkaktuar Shqiperise e shqiptareve ,Miljardat e vjedhura etj etj , kerkon nga Qeverria t'ja plasi surratit dhe pergjigjet para Drejtesise ,gje qe ky Pushtet ,s'ja ka plasur asnjiher surratit .Nji gjuhe e tille ,si kjo ktu , e ben Kryeshkerdhaten e Kombit trim e bazhdoje misionin e tij si Anti Shqiptare . . Kan vjedhur Miljarda Shtetit Shqiptare kane Pasuri e Vila kudo dhe kta Pushtetare as qe duan te dijne ej !!!!!!!!!! Sipas ktyre kaqoleve Hajnat saleh brrisha ilyer mutaj lylzime basha -qe i kan vjedhur Miljarda € Shtetot duhet ti gezojne ato ! Kjo eshte marrezia e qeverriut tone te madhe

        1. V
         Vjola

         Të lumtë Belinda , kriminelat nuk kanë njerzillëk e as gjë tjetër por vetëm të rrëmbejnë çdo gjë të këtij popilli ,të vrasin ditën për diell e bëjnë sikur qajnë , ta lenë kopilin ke dera e të thonë të rrojë. Vetëm sekuestro pasurie dhe mos u ndikoni nga hajnat ! SEKUESTRO !

         1. t
          tata luigji

          Pis mashkull,burre kurve,njeri i pabese,non grata,hajdut,vrases, njeri i ndyer,njeri pa dinjitet,familje e degjneruar,luli basha i ka shkerdhyer fisin Ky njeri i degjerum duhet digjet ne furre me korent 4000 grad

          1. Z
           Zyko

           Mos u merr me Berishen por na shpego pse edhe mbas 10 vjet te qeverrisjes tuaj akoma varesi e energjise nga shiu dhe permbytje sa here bie shi. Ku eshte mire menaxhimi e suksesi juaj se nuk e shoh gjekundi. Njerez pa dinjitet e te papergjegjshem.

           1. K
            Kujtimi

            Zyko, pyet Sali Berishen qe nuk ka lene mallkim pa deklaruar kunder ndertimit te Hidrocentralit te Skavices, qe do te normalizonte derdhjet e lumit Drin.

           2. P
            Papi

            Mos u merrni me Sali non graten! Kush zihet me derra si sala do te behet pis me balte ndersa ky derr do te kenaqet duke u zhytur ne pagerat e tij.

            1. D
             Daku

             Thash se ishte ndonje mashkull ne foto -:) kjo pa make up s’u shifka

             1. t
              tata luigji

              He mor Daku je mesuar tu pa Griden tu be gojore ne parlament, Floriana karin e plot bordello nga PD dhe kjo ti vret syt se pp flet per situaten qe ndodhet vendi Daku ik futi fasulen dhe pjerdh ata qe ke afer tovolines,

             2. p
              preshevali

              As që ka pas bile ndonjëherë amo edhe ti dhe soji jot me rrumpapën në krye nuk dalloni nga Berisha.

              1. Çekiçi

               Sala është kufomë e gjallë Ka mbetë vetem më bë shaka më te As familja më nuk e respektojnë te qmendurin psiqik Ka rrjedhë nga trutë dhe merret vetem më genjeshtra dhe më pislliqe i shkreti

               1. A
                A.A

                Ti je kuceder, ti nuk ngopesh mi grua. Emri yt ehste kudo ku ka skandale dhe vjedhje. Si mund te dalesh dhe te besh moral ti. Shqiperise vertet i ka ardhur fundiiiiiii

                1. X
                 XHI BU

                 Te lumt zonja Balluku per punen dhe pergjegjshmerin si po e menaxhon situaten e krijuar nga shirat.Mire ja beni kucedres Sali ,hajdutit dhe kriminelit te ketij vendi Ai meriton vetem burgun qe ti vij mendja .Mos u merr me non graden njeriun me te kurruptuar ne kete planet.Ai nuk ka as turp sa fytyre ,as skuqet e as zverdhet , e ka bere fytyren si sholl opinge ,kur lexon mendimet e personave te ndryshem dhe qe jane me shumice eshte per vene duret mbi koke ,por fundrines nuk i bene pershtypje per cka shkruhet e cka thuhet per asgje ,pasi nuk ka fare dinjitet e personalitet i ka humbur burrenia me kohe por kur u dekorua me medaljen " Non graada" me gjithe familjen, ai u be edhe me perbindshem se c ishte.Ti vazhdo punen zgjidhni hallet dhe problemet , ai shane e percmon njerzit e punes kur kane rezultate ne kariere.Ska lene njeri pa i vendos epitete te cilat me shume i takojne vete ketij perbindeshi.E kuptojme qe e ka zene halli per cka ka bere dhe cfare e pret ate dhe Shkelzenin prandaj eshte bere si plaku Mere. .Vari trasjen .

                 1. S
                  SELUA

                  Shoh një shifër 107%???????? Si mund të shkarkohet qoftë edhe një shishe e jo më Kaskada e Drinit në masën 107%??!?!?!?!?

                 2. T
                  Tropoja

                  Ik moj plakaruqe debile femer nuk po pyet kush per burreri e nder po shih statistikat te dhenat e specialisteve se dhe ti nese je kurve por punen per te qeverisur popullin e ben mire nuk ka asnje problem por ti veç kurverise dhe vjedhjes nuk di te besh gje tjeter bashke me ate koqen burr sokolin qe masturbohej neper hotele u be gazi dynjas keshtu qe veç per nder mos fol ok per qeverisje dihet s'ka koment po ikin shqipetaret nga syte kembet nga qeverisja juaj e "mire".

                  1. B
                   Balluku nji Ministre mjaft Korrekte dhe e sukseses

                   Tropoja , (e di qe eshte gabim te pergjithsoshe Tropojanet -nqs te drejtohem ty Plehre ) por jeni vertet nji Kontigjent Pelhrash Njerzore , qe nuk njihni Integritet e Rrespekt per Femren ,per nji Ministre etj Politikane duke i lehur si qent e rrugeve ! - Gjuha jote e qelbur prej halabaku rrugesh ,nuk perben asnji Koment per nji Shoqeri Qytetare . Dini vetem te Shpifni si plehra Kazani dhe asnjiher te Komentoni ,kafshe Primitive Trapoje ngelet ptui

                  2. U
                   USA

                   O BELINDA JU JENI NJE GRUA E MREKULLUSHME , EPAKROPOMENTUARE NE ASNJE LLOI GJEJE , NJE GRUA E NDERSHME E BUKUR DHE SHUME PUNETORE , TE SHOF NGA AMERIKA DUKE PUNUARE NEPER SHI DHE FURTUNE , JE ZHENI RESPEKTE PER JU BALLUKU USA

                   1. J
                    Jasha Bela!

                    Po kjo pse nuk ka vesh cizmet dhe te dal atje ku duhet po ben video nga parkimi i qendres tregtare ku Po harxhon leket ne Athine.

                    1. Q
                     Q

                     O njerez pa edukate por lerini njerezit te punojne Pse měření me gjera te turpshme o injorante si eshte rritur Belinda njeri me edukate nga e Ema dhe i jati e Ema Zana bij advokáti i nderuar dhe mbese sharofsh ju jeni larg ajo kur flét ke qejf ta degjosh bravo bravo Belinda Fatkeqesi per Keta mosmirnjohes ktheje 97 tju vij mendja respekte kenge vajze

                    2. H
                     Himarioti

                     Si nuk po del një burrë që t'ia heq qafe popullit kryekriminelin e kombit tonë, Sal Shpellar Berishën. Ku është ai burrë. Krapi shkodran, kryeshefi i SPAK-ut, Kraja, është vegël e Berishës, nuk guxon.

                     1. C
                      Coli

                      Edhe kur grate behen burra nuk eshte shenje e mire per nje vend,Belindaaaaa!

                      1. w
                       www.youngtribune.com

                       Ky Sali Berisha eshte bere per librin Guiness.Edhe gjysh , edhe vrases, edhe kriminel dhe akoma vazhdon te jete aktiv ne politike.Kellira e Demokracise keto 30 vitet e fundit.

                       1. T
                        Trotski

                        Shume te drejte keni Znj.Balluku.I kam ndjekur me vemendje ngjarjet e Permbytjes ne vitin 2011.Jam specialist per Rreziqet Gjeologjike,ku perfshihen dhe Permbytjet .Dy muaj para permbytjes se vitit 2011 doli ne interviste ne TCH nje drejtor i Bashkise se Shkodres ,qe merrej me mbrojtjen e qarkt te Shkodres nga permbytjet.Ai ishte i shqetsuar se shume sektore ,ku ishin ndertuar veprat mbrojtese ,ishin bere "Toke e Xanun" dhe nuk lejojshin qe te beheshin punimet dhe pastrimet e nevojshme per gatishmerine e tyre.Pas dy muajsh ndodhi hataja dhe Z.berisha bashke me Xhuzepinen ngrinin duart nga qielli dhe i therrisnin Allahut.,ne vend qe te mernin masa per rihapjen e kanaleve apo krijimin e xhepave per zbrazjen e ujrave.Kryetari aktual i Bashkise se Shkodres po ben te njejtin avaz .Te pakten te marre shembell nga ish Prefekti Radovani ,qe sa mori detyren mblodhi ekspertet per te parandaluar Permbytjet.

                        1. E
                         EMIGRANTI

                         SALI BERISHA ESAT TOPTANI I RI . PAS VDEKJES E MERITON NJE STATUJE NE BEOGRAD.

                         1. E
                          EMIGRANTI

                          SALI BERISHA ESAT TOPTANI I RI . PAS VDEKJES E MERITON NJE STATUJE NE BEOGRAD.

                          1. X
                           XHI BU

                           Tropojan ti personazh enigme te ka infektuar Birisha me helm e pislliqe duke ofenduar e nxjerrur maskaralliqe nga goja ashtu si ai vete komandanti Sali. .Nje pjese e injoranteve qe kërkojne kocka për të lëpire ,kane 10 vite që ju kane boshatisur xhepat pasi Birisha i ka hedhur rrugeve si qene rrugace jeni gati te beni gjithçka duke ofenduar e marre nepër goje njerzit e punes e te sakrifices ,nuk eshte aspakt normale vetem për ti bëre qefin komunistit te regjur Sali Birishe. Lejoni njerzit te punojne ,mos u merrni me ofendime ,dikush tjeter po te merr neper goje gruan e vajzat e sorrollopin tend. Mos bjer kaq poshte nuk te ka hije për çka bene.Sillu si qytetar i celevizuar me qytetari dhe jo si shpellari qe edhe pse ka jetuar ,studiuar larg shpelles mbetet gjithmone i tille ,për me shume i tërbuar.

                           Lini një Përgjigje