Berisha si plak i rrjedhur në Kuvend, Flamur Noka e ndihmon të kujtojë emrat e deputetëve

24 Nëntor 2022, 10:50Politika TEMA

Berisha si plak i rrjedhur në Kuvend, Flamur Noka e ndihmon të

Për të dytën seancë me radhë, Sali Berisha ka zaptuar foltoren e Kuvendit dhe nuk e lëshon atë.

Kjo ka bërë që seanca të ndërpritet.

Ai pastaj është future live në FB, ndërsa nga foltorja replikonte me deputetët e PS-së.

Por duke qenë se mosha dhe mëndja po e lënë, kur iu përgjigjej deputetëve të PS, pyeste Flamur Nokën se me kë po replikonte.

Berisha: Ne do fillojmë qëndresën në parlament. Mos ikni nga salla, sepse këta këtë duan, të vendosin censurën.

(Deputetet e PS flasin nga vendi)

Berisha: Kush është ai, si e ka emrin?

Noka: Toni Gogu

Berisha: Avokati i Taulantit bëhesh ti eee

Pra ky është një tmerr, ky është një frikë që keni nga fjala e vërtetë./ Sot po kryeni krimin më të madh në histori, vjedhjen e pronës publike dhe bëni avokatin e një person që

(Blerina Gjylameti flet nga vendi)

Berisha: Kush është kjo?

Noka: Gjylameti…

Berisha: Blerina….ky ka frikë, ky është burracak. Ose zbatoni rregulloren ose ne do rrimë këtu non stop, 24-48 orë sa të dëshironi.

***

Shalsi, sa apartamente të humbën kur ishe në bashki.

10 Komente

 1. k
  k

  Parlament i zanun. Mos guzoi kurkush të hyje se hun në xhak me mue. Dorzojani shqiperine serbise që të qetsohet i korruptuari non grata.

  1. S
   Shqiptari

   Jo vetem mosha ka ndikuar ne shendetin mender te Berishes,por ai prej vitesh vuan nga çrregullime te theksuara te personalitetit.Duket ne menyren si qendron,si flet,tere shkulmi dhe ngerdheshjet e mimikes,gjestikukacionet,toni dhe prishja e rrjedhes se mendimit, harresa e deri ne degradim te etikes dhe fjalorit banal . -Rol te madh ne personalitetin e tij luan origjina dhe geni,edukata dhe tradita prej kapadaiu malok dhe periferik,cmira qe ka ai ne karakter. Sigurisht dhe edukimi komunist revolucionar dhe pozita e perkedhelur gjate komunizmit -Ne keto pozita ekstreme te jetes se tij si bolshevik revolucionar ne “krioptokomunist,ne “demokrat safi” e kane derrmuar memorjen e tij te hidhur,mendimin e tij te shthurur,kujtesen e se kaluares kriminale qe ai mbrojti nder vite. -Ky shperfytyrim ne personalitet ka çuar ne degradim mendor,ne harrese dhe ne nje pozite qesharake ke çfare thote sot e mohon,harron neser,apo ngaterron tere dynjane me marrezi.

   1. p
    populli ja njeh mir surratin kti Kryeshkerdhate Ko

    Sshqiptari , shume i drejt pershkrimi qe i beni Sociopatit Shpellare . Madje thone mbas kamerave te Parlamentit se i ka then KM se ; le ta dijne te gjithe grat e ktij Parlamenti se ti z.KM nuk e ke aq Te Gjate sa mburresh . Mos me beni qe ta sjell Foton Nudo qe ke ber ne France ta sjell ne parlament !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dhe cmenduria e Kafshesh Primitive hip Gomarit te PD-s nuk njeh te ndalur

   2. d
    dervicanasi

    O Sali muti u plake e nuk u poqe po ngele gjithmone kok loqe

    1. L
     L

     Rama e nxit per interesat e veta por ky ndyrërisë damkos gjithë kombin me sjellje të prapambetura mesjetare. Keto sjellje janë vula perfundimtare që nuk vjen me kurre në pushtet. Shpresojme të çmendet deri me 6.12 dhe ti gjuaj me gurë delegacioneve të nderkombetareve.

     1. L
      Latif Dreqi

      Boboo si ka mundesi qe Berisha nuk njeh nje personalitet si Toni Gogu...ai eshte nje rilindas i shquar, per te mos thene per Gjylon nga katundet e Mokres nje tjwter persanalitet e mendjes se ndritur e cila fale studimeve te thelluara, me plagjature eshte doktoruar prane fakultetit qe drejtohet prej.100 vjetesh nga Kulja, i cili ka arritur ate universitet ta rendise me sukses ne vendin e 12,758 ne botw per nga arritjet e medha shkencore.

      1. L
       Latif Dreqi ( vertete )

       "Latif Dreqi"! Na fulliqe mor tfulliqte Zoti. Po si po e len baben ta shajne e tallin "rilindasit"? Çou mor pizeveng e mro baben.

      2. G
       Gallate puro

       Ha ha , ore po Mjeroja ka pjerdhe vertete, Berisha thote NUK DIN EMRAT E DEPUTETEVE SOCIALISTE dhe me konkretisht TONI GOGU . O zot o zot . Ju siguroj qe es deputetet socialiste nuk ja kane degjuar emrin ndonhehere ketij e jo me tjeret .

       1. E
        Emiljano

        Jo vetem kaq,i fshin bythen mbasi dhjet,dhe kur kjo nuk mjafton fillon dhe e lepin.

        1. K
         Klp

         Ate tipin nuk e njohin as socialistet!

         Lini një Përgjigje