FOTOT: Rama shoqëron dramën e opozitës në Kuvend me kafen e mëngjesit

24 Nëntor 2022, 11:05Politika TEMA

FOTOT: Rama shoqëron dramën e opozitës në Kuvend me kafen e

Seanca që pritet të jetë maratonë, ka nisur me debate e replika të forta në parlament, akuza e kundër akuza për portin e Durrësit dhe buxhetin.

Opozita ka kërkuar po kështu t’i jepet fjala dhe kanë protestuar siç thanë ata për “fjalën e lirë” dhe pasi Sali Berishës nuk i është lejuar t’i përgjigjet kreut të grupit të PS-së Taulant Balla, deputetët e opozitës kanë rrethuar foltoren. Pas tyre dhe punonjësit e Gardës.

Kryeministri Rama ka qëndruar në vendin e tij, e teksa Berisha i drejtohet me gisht, ai mban fytyrën mes duarve. Më tej shihet teksa pi kafen, një ritual i zakonshëm i tij në seancat plenare.

 

 

23 Komente

 1. K
  Kufoma e shpelles kerkon Vemendje asgjeme shum

  e shikon qe cdo dite po i mbaron Oksigjeni Kryekurves se Kombit dhe se Muti qe i beri ne Koke tutori Demokracise Botes po i rreshket surratit ne nga Hunda ne buzet qe i ka si pith i shqyem Lope ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,(si surrati albana vokshit psh ose asaj karakurves histerike Bjondja me surrat Pederasti -Kalaja,qe shetitt medieve me tritol ne pith )duke e lepire ,ne pritje te rreme te ndodhi ajo qe ndohi dikur kur shpellari tha : This is a Mirakell

  1. G
   Geni

   Mir jua ben Rama qe se can koken me keto te opozites qe sja vlejne hic me u marr

   1. G
    Gimi

    Rama se di pse lidhet qe meret akoma me kto derra

    1. A
     Armand

     Po vallaj ashtu si jan ber ata te duhen 3 kafe me pas nerva me i duru

     1. y
      ylli11

      ore akoma gjalle eshte ky sali berisha , mua me duket akoma sikur jemi ne vitin 2000 kur e shof kete ndryresiren

      1. A
       Aldi

       Mos u merr me kto o Edo kto jan te mbaruar

       1. p
        petrit

        ahhahahhah mire ja ben atyre ...tu prish puna ty se ca thone ata non gradat hshshs

        1. g
         geri

         Ata jane bere tym me shume mundesi...keshtu vazhdo mos e prish terezine me ata qener te vobekt

         1. h
          hektor

          Eshte e turpeshme ti shkosh mbrapa shpellarit Non Grata ketij komunisti te ndyre.

          1. D
           Durrsaku

           Tok me kafen e mengjezit, Rama "shijon" edhe "sihariqin" qe vjen nga Brukseli - Anullimin prej BE te grantit te Investimeve per Portin e Durresit.

           1. A
            Aron

            Me mire qe u anulua. Investimet e Europe kurves jane me pikatore dhe duke vene kufizime qe te marrin copen e tyre. Te investosh vetem 28 milion Euro me miliarda qe do te investoje Arabi, ato 28 million nuk te dalin as per te fshire bythen, nqs do te besh nje pune te mire.

            1. U
             Usa

             O Aron po pse lodhesh e meresh me moralistet vk te semure psiqik si lideri i tyre non grata.Edhe sikur Zoti te zbrese ne toke e te bej mrekullin nuk do te jene kuuurrrre dakort.Eshte ne genin majmun e karnavale te tyre!

           2. t
            titi

            po mir e ka bere te zgjohesh me mendhes me flamur ndoken eshte si alarm

            1. T
             Tropoja

             Rama pi kafe po shpejt ka per t'i ngel ne fyt.Nuk eshte aty per pordhe e karagjozlliqe se ka ku e pi kafen e aty te merret me hallet e popullit por nuk thone kot fshati digjet kurva krihet populli ne uje nga mire qeverisja por shpejt i del nga hundet ajo kafe se aparatin tretes ne koke e ka pisi

             1. i
              injranti i fisit flet per krykarin e majmunve sb

              salih Kurva e Kombit ket Krefje ka bo edhe me 97 -en kur shqiptaret ja moren zvarre Trimat e shpelles hahahaah. c'na vjen per te dhjer ,kur jep mend edhe shpellari se si trajtohen hallet e popullit dhe si qeverriset eeeeeeeej ! hhhhaaaaaaahahahahah shqiptaret i kan par tashme mir ata qe dijne te qeverrisin e duan Shqiperine dhe Banden e Shkerdhatava qe sdijn ala ne qytete me hudh kembet si qytetare .ja shifeni putanen e shpelles gamori i deformume e shemtut ne surrat ,mendje ,pamje . vodhi .shkaterroj ,vrau shqiptare, hodhi ne ere gerdecin ,vrau me 21 janare , tradhetoj kombin e sla poshtersi pa bere maloku toksik -sepse kto gjona di te bej vetem tardhetira ,ligesira ,e sjel fatkeqsi ke njerzit , prandaj e vuri Bota ne Politike kafshen e shpelles injorantin e fisit

             2. L
              Lajmi fundit

              Kori i kerrmave kebdon. Harron se mishin e ha padroni dhe ata hane krimbat. Plus do hane dhe burgun!!!! Vazhdoni kerrma kendoni! Kendoni fu din tuaj. Se do vij edi ne burg tju jap cigare!!!

              1. 1
               19

               Pun malokesh shume posht kemi ren si shtet .

               1. A
                Anila

                O Sali kafsha, shtaza, plak i peshtire . Turp per ata qe i vene mbrapa ketij qeni. Late nam ne kuvend , po cudisni boten. Lidheni kriminelin , hajdutin , maskarain , manipulusin dhe shpifsin me te ndyre ne bote Sali ndyresiren.

                1. i
                 ildi

                 aman si nuk u ben iher rob kto te PD

                 1. I
                  Ilir Meta

                  i madh je gjigand qe edhe nga kafshe te tilla te egra nuk e ruan fare

                  1. Y
                   Ylli

                   Saliut po i mbaron oksigjeni. Ai mban në gishtin këmbës aparatin oksigjenonetrin. Kështu që për momentin mban bombël oksigjeni, sic është ish ministri i turizmit Mond Spaho, që në kohën e monizmit punonte në rezervat e shtetit si zv drejtor, që në atë kohë që të punoje në atë vend pune duhej të ishe aleat i Bllokut të Enver Hoxhës. Mos harro Mond Spaho cfarë i bëre investitorit të huaj në shitjen e ish hotelit të 15 katshit.

                   1. U
                    Urime

                    Po perderisa ju kartifozeve te Rilindasi ju mjafton qe Rama ben pordhe ne parlament , ai nuk le rast pa ju kenaq , qofte edhe duke Shijuar kafene ! Ju befte mire , dhe prisni pordhen e rradhes .

                    1. O
                     Ori

                     Si Gaddafi i rrethuar nga pickat. Kujdes mos te te le ameriqia sic la dhe ate se pune muti pastaj, s'ka president francez qe te te bej derman

                     Lini një Përgjigje