Berisha për kandidatët e grupit të Alibeajt: Janë të Ramës, ne e kemi shpallur armikun numër një të PD

24 Nëntor 2022, 12:11Politika TEMA

Berisha për kandidatët e grupit të Alibeajt: Janë të

Sali Berisha ka folur në lidhje me kandidaturat e mundshme që grupi i Enkelejd Alibeaj mund të prezantojë javën e ardhshme për zgjedhjet e ardhshme lokale të 14 majit 2023.

Në një deklaratë për mediat jashtë ambienteve të Kuvendit, Berisha u shpreh se çdo kandidat i Alibeajt është në emër të kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, Rama kërkon të zhdukë Partinë Demokratike dhe opozitën.

“Çdo kandidat që del gjoja, është në emër të Edi Ramës. Kjo është shumë e qartë. Ne e kemi përcaktuar Edi Ramën si armikun një të Partisë Demokratike, si njeriun që kërkon të zhdukë opozitën dhe Partinë Demokratike, si njeriu që do të marrë veprimet më ndëshkuese për këto veprime. 

Partia Demokratike është në të drejtën morale dhe kushtetuese të këtij vendi për të qenë opozitë e pavarur’" tha ai.

10 Komente

 1. M
  Muzaka i Ri

  Jo armik o gomar deti, por kundershtar , se e cmendet kete popull , dhe nuk mbeti gje tjeter por te rrokim dyfeket dhe tu lerojme nenat te gjitheve, tu djegim me mi dhe me maç, se dhe ato te vjedhur I keni.

  1. A
   Ari

   Mos u lodh kot, Muzaka i ri: Ndoshta me komentin tuaj doni ta "qyteteroni" Berishen. Por, ai me te vertet i ka ata armiq, pasi per te nuk ka vec Miq dhe Armiq, pra eshte komunist 24 karate....

  2. A
   Armand

   Ashtu te lumtee ashtu te do partia … i ka ngel ora akoma kur ishte sekretar partie bablokut se ska pun tjeter Rama po te meret me ju

   1. T
    Titi

    Po si e ka shpallur ky armik kur ai eshte kryetari se kuptoj

    1. T
     TIKU

     HAHAHHAHAHAHAH PO NORMALE ORE BERISHE SE[SE TE GjITHE I KENI GENjYER NDAj PO T IKIN

     1. F
      Fredi

      Juve jeni zhdukur me koh nuk e di pse mendon qe ekzistoni akoma

      1. t
       tiku

       hahahahahhaahhahah sa te medhenj jane o zot vetem zihen te dy si dy thropa te vegjel

       1. T
        Tani

        Ju jeni armiku numer 1 i shqiperise

        1. D
         Desi

         Ik o sali se vertet ke pjerdh ske ca jep me per vendin

         1. i
          ildi

          o zot kush flet, mos e ke per veten qe je armiku numer 1 i PD

          Lini një Përgjigje