Rama - opozitës: Jeni si gomaricat e Faik Beut, hiqni gozhdën ju mbetet vrima! Hidhuni përpjetë, Durrësit s'ja hiqni dot investimin strategjik

24 Nëntor 2022, 12:44Politika TEMA

Rama - opozitës: Jeni si gomaricat e Faik Beut, hiqni gozhdën ju

I ashpër ka qenë Edi Rama në përgjigjen e tij kundër opozitës për sa i përket debatit për Portin e Durrësit.

Rama tregoi në foltoren e Kuvendit, disa pamje të portit aktual të Durrësit, duke theksuar se aty po lulëzon ndryshku dhe po kalben mjetet lundruese. Rama shtoi se porti i Durrësi është si një platformë e zezë si fytyra e atyre që përndjekin Shqipërinë që prej 1912.

"Shqiptarët dhe durrsakët do të kishin të ardhura të mëdha, bilanci i pagesave do të ishte influencuar për mirë. Po më mirë vonë se kurrë dhe ja, vonë, por do të kemi një investim në masë dhe në impakt ekonomik sesa Porto Montenegro. E kam të vështirë të gjej paqen, nuk keni si ta dini sesi njeriu mund të jetë krejt ndryshe nga ju.

Punët janë të ndyra të ashpra. Jeni mësuar të vini vërdallë si gomaricat e Faikut. Si luftoni për darën ju o trima, kur shkulni gozhdën ju mbetet vrima. A do qumësht a do dhallë, gomaricat vijnë vërdallë. Dandi Dandi, kandi randi, rroftë e qoftë Salillandi.

Rroftë soji dhe sorrollopi i gomaricave politik dhe mediatik të mblidhen dhe të hidhen përpjetë dhe nuk ka shans që t'ja heqë njeri Durrësit këtij investim strategjik", deklaroi Rama. 

 

25 Komente

 1. P
  Perfundimishte eshte GJ I G A N D !

  I ka futur ne Halene e Tyre Banden e Sharlataneve dhe i ka qit perseri ashtu jashte ,ti shikojne te gjithe Shqiptaret . Rrespekt pafund Gjigandi Shqiperise ,Patrioti i koheve Moderrne

  1. E
   Edkari

   Erdhi "gjigandi"nga posht/urave te Frances dhe kishte nje vath ne vesh. "Gjigandi" behet minister kulture dhe askush se theriste ne emer por ministri me vath.E hoqi vathin se keshtu ja sugjeroj Nano .Ministri me vath mundohej qe te kthente gjithnje para kamerave veshin e djathte ku vathi ishte hequr por Edmond Spaho i tha se pamvaresisht se e ke heq vathin te ka ngel vrima.Kaq epike ishte pergjigja sa dhe sot "gjigandi"nuk ndjehet rehat kur shikon vrimen ne veshin e djathte qe eshte tregues si vesh.

  2. i
   iliri

   po ca te heqin ata ndryresira , boll i hoqen shqiperise

   1. q
    qazo

    ikni o rrot karash thuj mos na cani karin si shume

    1. A
     Armand

     Po cte hidhen ata ka dal ca i ka hedh zoti

     1. O
      Oligert

      Vec me ju hedh noj tull nkok ishalla po i vin ment se gje tjeter kos prit prej tyne

      1. T
       Titi

       Ahahaha me te vertet mire e ka Jan bere kto ushtaret e saliut si gomari me samarin

       1. T
        Tosi

        Nuk ka shance qe porti I Durrsit te Mos prishet projekti pasi ai do te na japi shume te ardhurat ne dhe vendit tone

        1. Y
         Ylli

         Ai port do jet e ardhmja e turizmit te Durrsit dhe mire e ka thene le te qaj saliu me gjithe ushtaret e vet

         1. A
          Ada

          Me an te ati investimi ne portin e durrsit vendi yn do te mari zhvillim te papar

          1. e
           eni

           Fiks si gomarica jane haahh te mbaruarit

           1. T
            Tea

            Lum ne qe kemi dike ne krye qe vetem punon dhe don te zhvilloj vendin

            1. r
             rezart

             I ka hipnotizuar luli me gjumin e tij

             1. B
              Beni

              Bravo i qoft kti rames qe punon per vendin ton dhe e ka zhvilluar kaq shum

              1. d
               denver

               Ata nuk heqin dot atleten e tyre jo m gozhden hahahaha

               1. y
                ymeri

                aahahahaah je i madh , keta karat kete muhabet kane te shajne

                1. F
                 Fredi

                 Ato jane nje tufe me gomer qe shkojme mbas nje shpirt ligu

                 1. G
                  Goni

                  Ato jane njerezit me te poshter te historis

                  1. R
                   Redi

                   Ju jeni nje tufe e deshperuar

                   1. o
                    olsi

                    skemi per ti lejuar me kta te pd te pengojne zhvillimin e vendit

                    1. A
                     Anisa patronazhistja

                     Boooo Qenken ne gadishmeri patronazistet

                     1. S
                      Soni

                      E vertet nuk do ja dalin per Durresin kto ndyrsira

                      1. R
                       Ron

                       Porti do i jape zhvillim vendit edhe me shum

                       1. I
                        Isli

                        Te lumte rama per keto te mira qe beni per vendin Rama mos u mer me PD-ne

                        1. G
                         Gellbaza

                         Bravo rama kete qe po i ben patronazhisteve qe i ushqen me ndonje byrek ketu , qe te bejne gjoja dhe te shkruajne ketu, se kuptohet mamin dhe motrat j u con te shkerdhehen me lloj lloj te huaji

                         Lini një Përgjigje