Basha i përgjigjet Berishës: Non-grata shpif, ai dhe oligarkët e oborrit të tij janë të zhytur kokë e këmbë në aferën e Portit të Durrësit

24 Nëntor 2022, 12:22Politika TEMA

Basha i përgjigjet Berishës: Non-grata shpif, ai dhe oligarkët e

Ish-kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të Sali Berishës lidhur me portin e Durrësit.

Përmes një postimi në faqen e tij në Twitter, Basha thotë se arsyeja se pse sipas tij Berisha shpif publikisht është që të heqë vëmendjen nga fakti se ai vetë dhe oligarjkët e tij janë të zhytur kokë e këmbë në aferën e Portit të Durrësit.

"Arsyeja pse non grata gënjen dhe shpif publikisht është që të heqë vëmendjen nga ky fakt: ai dhe oligarkët e oborrit të tij janë të zhytur kokë e këmbë në aferën e Portit të Durrësit. Dhe jo vetëm aty", shkruan Basha. 

Sali Berisha përsëriti akuzat këtë të enjte, se pas projektit të Portit të Durrësit qendrojnë Edi Rama me Lulzim Bashën dhe kunatin e tij, por pa paraqitur asnjë provë apo fakt.

16 Komente

 1. g
  gjall qeka ala ky rropsia serbit !

  veshgjati borati me kostum hollandes qeka ala gjall ,hahahahaha

  1. I
   Iliri

   Hahahahah,kur eshte gjalle kryekurva e beogradit Sali sumqi berisha pse te mos jete kjo koneja e vockel

   1. n
    nulzim boshi

    Gjalle por i vdekur eshte de facto gruaqiri nulzim boshi

    1. N
     Nulzim Boshi

     O peder per ate punepyet tet shoqe se me merr 4 here ne dite ne tel aman kur do vish se ai koqevyshkuri im ka merdhif qe 30 vjec

   2. 1
    19

    Villi ato qe di qe te lehtesohesh o bashe .se mir te ben .

    1. D
     Dakord

     Çte nxjerre kur eshte edhe vete i perfshire!!!!!

    2. A
     Anonim

     Doli dhe ky flok lepiri.

     1. F
      Fatmiri

      Lulken baca e ka nxjerr prej hundesh.Te njejta fjali perdorin te dy.

      1. I
       Ilir

       Luli, po qe ha njeri kete or bir. Berisha po rreikon edhe me europianet veten e tij per te shkaterruar kete afere te Rames. Mos harro, shume njerez ngrinin pyetjen kur ishe kryetar perse Basha nuk ndihet per Portin. Sonila Meco e para.

       1. S
        Satër

        Burrë leshi dole o lul. Po të përdor plakarruqi si letër higjenike dhe e gjitha kjo sepse të njeh mirë se sa dhjaksi je! Frikacak! Bëhu një herë burrë , sakrifikoje veten dhe Fol për gjithshka di për berishën dhe familjen e tij! Berisha të ka frikë prandaj të godet! Të bën presion! Të bën presion sepse e di se po fole ti e VARROS! Zgjohu! Shpëto veten dhe vendin nga kjo murtajë!.

        1. E
         Engjell

         Ore Mero Ziu po pse e nxirrni Bashen sikur po flet nga Parlamenti. Basha s shkon ne parlament se ka frike. Dhe poston nga Hollanda ne facebook. Se kshu nga mbrapa kurrizit te shan me liber shpie ai.

         1. V
          Vranakonti

          Para ca ditesh u mblodhen kafshet grabitqare te pyllit ne nje mbledhej urgjente dhe te jashtezakonsheme. Mbledhja do te diskutonte mbi rendin e dites " Pse po vuan partia jone dhe pse eshte bere kashte e koqe.". Fjalen i pari mori mbreti i pyllit,Luan Saliu. Ai mblodhi buzet,tundi koken dhe tha; Zoja dhe zotrij ! Jame i ndergjegjshem dhe po flas hapur me doren ne zemer. Partia e jon po vuan se ne kemi bere mekate. Edhe une kame bere. Ne 1997-ten grabita pameshire parate e popullit ne firmat piramdale.Nga kjo katrahur u vrane 4000 vete. Pastaj vrava kater vete ne demostrate.Vrava Remzi Hoxhen te cilin e lash edhe pa varr.Vrava Azem Hajdarin qe sot kur e kujtoj me dridhet buza. Dergova trimat e mij ne shtepine e Kosta Trebickes,e rrembyen,e çuan ne Leskovik,atje e vran. Po keta trima vrane Sokol Olldashin se doli kundra meje. Nepermjet njerzeve te mij,mafioz,helmova Pjeter Arbenorin dhe Gazideden ne spitalet e Italis.Pra kame bere mekate. Ftoi gjithe te tjeret te thone mekatet e tyre. Ngrihet ujku Meta. Pasi trashi zerin tha; Kame bere mekat.Kame vrar nja dy veta por nuk u dihet as varri. Kame vjedhur florinin e shtetit ne tunelet e Krrabes.Kame bere mekat. Ngrihet çakall Mediu. Ai pasi regulloigjyslyket tha; Kame ngritur nje fabrike te çmontimit te armeve luftarake ne Gerdec jashte rregullave dhe nga shperthimi i predhave luftarake u vrane 26 vete,u gjymtyruan 300 vete dhe u rrafshua nje fshat i tere nga siperfaqja e dheut. Kame bere mekat. Ngrihet Gjarper Stazua me Patllake ne brez.Kame bere mekat,se vajta te liqeni ku Erion Veliaj ngrinte kendin e lojrave per femije.Ne te partise ton ishim shume dhe une qellove me patllake dhe ne vend te trembeshin ata te Veliajt, u tremben keta te partise time dhe iken me vrape. Kame bere mekat. Ngrihet pantera Vokshi. Kame bere gabime,jame e paafte,nuk po i bind dote grate e partise tone. U thash se Saliu nje porosi na dha,mos e rruani ju moj gra.! Nuk me degjuan. E rruan. Paftesia eshte mekat. Ngrihet dhelpra Duma. Ajo picirroi syt,tundi baluket dhe po fliste me inat e me nervozizen, sikur i kishte futur njeri trefazorin ne koke. Une jame Grida Duma,nje dite me hengri suma dhe e kruajta me Salianjin. Po ku do thoni ju? Ne parlament. Ne tempullin e shenjet. Kame bere mekat. ngrihet Hiena Monika. Kame bere mekat se kame vjedhur taksat e popullit dhe kame bere pallate e vila luksose me 12 banjo,tre jane per macete dhe qent. Kame bere mekat. Per çudi na ngrihet edhe i ftuari special Gomar Basha. Edhe une o vellezer kame bere mekat.Kame vjedhur parat e rruges se kombit. Ne ate moment kafshet e egra grabitqare u ngriten njehereshe,thane prandaj vuajkemi neve dhe ju versulen Gomar Bashes e bene cope e therrime e perjashtuan nga partia dhe ka mare arratin,shkoi ne Holande,u zhduke. I shkreti Gomar Basha e hengri kote. Keshtu qe partia u ngirt, u angazhuan dhe nuk do beje mekate se ndryshe do perfundom keq.Me kaq u mbyll mbledja.

          1. S
           Sali Ram Berisha

           "Vranakonti"! Rrofsh per humorin ironik!

          2. G
           Gjumë dhe Genjeshtra

           Shumë e çuditëshme është shkrimi i Bashës, sipas tij Saliu thotë kapeni hajdutin se hajduti jam unë. Ky njeri nuk ka thënë kurrë të vërtetën dhe si t'a besojmë ne. Ike Bashë be nani-nani se të erdhi koha për gjumë. Gjumë dhe Genjeshtra

           1. G
            Genti

            Keta jane qe te gjithe nje bande hajdutesh qe na vjedhin votat,na vjedhin xhepat dhe na kane vjedhur shpresen dhe endrren per nje Shqiperi te zhvilluar te drejte dhe te jetueshme per te gjithe. Une kam patur shprese si idealist se do dilte nje shqiptar qe do e drejtonte kete vend permes drejtesise,pastertise dhe dashurise per Atdheun e qe per kete arsye do hynte ne histori per tu bere i pavdekshem. Por fatkeqesisht nuk ka dale akoma nje njeri i tille. Shqiperia e ketyre 30 viteve te fundit ka qene nje batak me gjarperinj,neperka,zhaba e krimba qe kuterbon era krim,korrupsion dhe imoralitet. E keqja,cmira,etja per pasuri dhe pushtet,mashtrimi,padrejtesia,dembelizmi dhe shfrytezimi jane kthyer ne "vlera" shoqerore ndersa i drejti dhe puntori jane mbytur ne varferi e jane te neperkembur si te lebrosur. Ky vend nuk eshte i mallkuar por te tille jane njerezit qe Edenin e Shqiptareve e kane kthyer ne batak, S ahere shoh apo degjoj komentet dhe fjalimet e "liderve" politike te c'do rangu me vjen per te vjelle.

            1. E
             Elton

             Z. Basha, jeni njeri vërtet i krejtformuar në perëndim, me pamje e mëndje të botës qytetare dhe të civilizuar. Por sot, këta që bëjnë politikë, dhe ty të ngrinin në qiell për sukseset tuaja, po këta, janë ata që ti sot nuk vlen. Ju duhet kohë ju dhe ne, që akoma të faktojmë për kreun e SPAK se vrasës, të korruptuar janë në parlamentin shqiptar. Zhurma për largimin e bashkëpunëtoreve të komunizmit nga politika, u shua. Sot drejtojnë ish sekretar partie dhe spiunë, gjë që, shqipërisë do ti duhet dhe 30 vjet të tjera, të pastrohet nga këta fëlliqësira.

             Lini një Përgjigje