Gafa e Spahos: Gjithmonë kam vrarë veten. Spiropali: Aman se na duhesh

24 Nëntor 2022, 13:32Politika TEMA

Gafa e Spahos: Gjithmonë kam vrarë veten. Spiropali: Aman se na

Deputeti Edmond Spaho gjatë fjalës së tij në Kuvend, bëri një lapsus ku u shpreh se “gjithmonë ka vrarë veten” në vend që të shprehej “gjithmonë ka vrarë mendjen”.

Vetë Spaho u shpreh se është një lapsus dhe kërkoi falje.

“Unë Nolin dhe Konicën nuk e kam lexuar aq sa Elisa. Gjithmonë kam vrarë veten kur dëgjoja sharjet e kryeministrit. Kam vrarë mendjen, por mirë lapsus.

Kërkoj ndjesë ju që po qeshni. Kam vrarë mendjen sikur Edi Rama te kishte jetuar në atë kohë, si do ia kishin vënë emrin? Gjel deti nuk ja vëmë dot se në Surrel nuk ka det, gjel fushe nuk ia vëmë se Surreli është zonë kodrinore.

Luan, tigër, nuk ia vëmë se i mbush ato brekushet e Surrelit. Hienë t’i thonë, se hanë vetëm mish dhe ky ha si hiena ha vetëm një gjë”, u shpreh Spaho.

Ndërkohë ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali u shpreh me ironi “aman se na duhesh”.

 

4 Komente

 1. S
  Shaqo

  ....sa rob i trashe!!!

  1. t
   tetovari2

   Eh ore Spaho debili,si nuk u mbushut mënd mbi 30vite!Po njeriu mëson edhe duke parë o i gjor të palamentet e botës së civil izuar.Edhe ariun prej mali e marin dhe e mësojnë të luaj. Me këtë fjalor ti dhe kompania jote kuuuurrë nuk vini dot në pushtet derisa të pastroheni të gjithë anembanë Shqipërisë.

   1. E
    Ekonomisti

    Ky Spaho bën lapsuse ng niveli i ulët kulturor që ka . Për moshën e tij janë nuk janë të mira replikat e kota që bën pas çdo diskutim i qeveritarëve . Ai do të tregojë se është kompetent për problemet ekonomike , po e rren mendja se është komplet i rrjedhur .

    1. s
     spaho eshte nji i semure Psiqik

     eshte infektuar nga saleh shpellari rrota kari qe dijne vetem me bo Zhurme me mendimin se po pengojne mendimet e kundershtarit ! imagjinoni se me cfar Politikanes ordiner kemi te bejme . Apo me ate kolloqoften Alibeaj Recituesin e Stalles se Fshatit ,qe jep cfaqje Karagjozi ne Parlament duke pellitur nji qerre me fjale ,ku asnjera s'lidhet me tjetren ,duke i perseritur ato ne nji menyre asurde ku nuk takon asnji gjurme Llogjike , e gjitha si nji Makiazhe Bajgash ,shoqeruar vec eres qe le pas te bajges edhe me pordhe nastradini .Nii fshatar qe nuk di ala se si i drejtohesh kolegut apo KM ne Parlament ,me nji mungese Kulture qe rrall e gjen nder Politikanet e Kontinentit , nji Brockullites ku qellimi eshte thjeshte jo ajo qe cfar thot ,sepse kuptohet flet ne tym , por Zhurma ne Parlament ! - Politikane te tilla ,nuk mundet te perfaqsojne ne asnji menyre te ashtuquajturit Parti Politike .le pastaj kur jep Leksione per Portin ky fshatare qe Detin e ka pare 30 -vjec kur zbriti ne qytete hahah .nji Hajdut i peshtire qe ku ishte ne pushtet beri namin me Licensat e Noteret etj qe flet per Parate e Popullin per Shtet e zhvillime ky Bajge Politikani si jane pothuaj te gjithe havjanet e Bandes se Shpellarit , qe siedhe tha edhe Spaho i ngeli qejfi se KM i tha Gomarica e jo ate qe ata ne te vertete jane GOMARE !

     Lini një Përgjigje

     Blog Tema