FOTOT/ Dash Sula “kokë më kokë” me Edi Ramën në Kuvend: Çfarë i dorëzoi deputeti?

24 Nëntor 2022, 14:23Politika TEMA

FOTOT/ Dash Sula “kokë më kokë” me Edi Ramën

Një situatë që nuk e shikojmë shpesh u shënua në Kuvend gjatë seancës së sotme. Sapo kryeministri Edi Rama ka mbyllur përgjigjen e tij të gjatë kundrejt opozitës për Portin e Durrësit, deputeti Dashnor Sula i ka shkuar Ramës pranë duke i dorëzuar disa dokumente.

Opozita akuzon qeverinë se po i falet toka dhe taksat investitorit, ndërsa shtojnë hije dyshimi për kompaninë që sipas tyre është “offshore”.

Sula më herët në dorë mbante disa pamje të ministrave në një darkë tek “Nusret”, ndërsa nuk dihet se çfarë dokumentesh të tjera i dorëzoi. 

Menjëherë u afrua Garda, por Rama zgjodhi që t’i largojë dhe të debatojë me të. Pas diskutimit i dhanë dorën njëri-tjetrit.

 

 

16 Komente

 1. d
  dash sula s'e duron dot fshatarin recitues Alibaj

  i ka dorezuar dicka qe ka te bej me rponat ne Lalz -Fallsifikime pronash qe ka bo saleh berisha dhe ilir metaj

  1. C
   Cudia

   E hëngri dhe Sula...

  2. L
   Lori

   Dhe Luli ashtu e hengri. Me siguri I ka premtu ndonje apartment gjelit te detit

   1. 1
    19

    I ka thon mis shaj me se le nom.

    1. P
     PseJo

     I tregoje qe ka prova se si Edvini ka pas pjese tek lejet e ndertimit, nenkuptohet dhe me pronat e tokat. I kerkoje qe te mbaj ate pronen qe ka afer portit, te dali rruga e daljes se makinave. Aty do te bej nje karburat. Si rregull makinat duhet te kene shume pak karburant kur faturohen ne anije. 30%-40% e shofereve jane paranoid ta kene serbatorin plot dhe furnizohen tek karburanti i pare edhe pse cmimi mund te jete 3% - 8% me i larte. Kete i tha dhe kush e di cfare i premtoj, mbase nje tarife 15% Rama ka vetem nje rruge: te marri pjese ne krim, eshte i inkriminuar

     1. t
      tori

      Ik ti e loqe mos pi mo bar se te bo dom,se shikon flutura me ngjyra qe ikin ne kembe..

     2. M
      Mara emigrante ne Itali

      O te mencurit e pd se ju a tha gjeli i peqinit vete per keq kuptimet ju pse hani apo sjeni ngopur .kafshet kane emra dhe quhen pd -ista.

      1. S
       Sabriu

       Ky Sula duhet ti thote Rames, ti ktheje syte nga qyteti i Peqinit, sepse e ka lene ne meshire te fatit.Rruge te pa shtruara, pa investime, e shume gjera te tjera.Dhe mos te tallin trapin, jo gjel, jo pule.Peqini ka 3 deputete, qe vetem vjedhin per veten e tyre, per fiset e tyre.

       1. Y
        Yp Xhixhi

        Timonieri nuk eshte ngritur per tu puqur koke me koke me Dash Sulen, por per ti futur nje pordhe Mamices qe ka pas by... asaj Spirop...it pra.

        1. p
         perflamur

         Happy end i vertete do ishte qe Dashi ta kishte puthur ne buze Edin dhe ky t'ia kthente me po aq zjarr. Per flamur jo per gje tjeter.

         1. D
          Dani USA

          Edi Rama mos u lothe kote per ti mbush mendien atyre se i dine te gjitha ato qe thua ti po atyre si intersoin ato se kane tjeter emision nga kapua i grupit,se ata nuk jane gje tjeter per vec se nje grup i mire instrukturuar mire dhe kane per qellim vetem sabotimin qe kane filluar qe nga viti 1992 qe kur moren pushtetin qe e kthyen Shqiperin ne nje shtete rrumpalle ku ligjin e bene paraja,prandai te keshilloi beje punen si kryetar shteti qe je dhe kthehu ne 100 perqinde Demokrate hiqi te gjitha marrveshiet qe ke ber me tradhetarin e kombit Shqiptare dhe mundesit i ke,duhet vtem vullnet politik dhe asgje tjeter merri parasysh te gjitha dhe sikur te hyshe vete ne burge ne raste korrupsioni beje se do ngelesh ne histori si burre shteti nder shekuj si Skendebeu ne raste te kundert vetem nje dallaveraxhi.

          1. k
           koli

           Vidh Edui se keta lepuj jane. Po te ishin njerez te kishin hequr zvarre me kulishe.

           1. S
            Sali gerdeci

            O KOL KOLA,,,DO BOHET O PLAK DONI APO NUK DONI JU KELYSHET E SALIUT,,,PORTI DO BOHET,,,DO KET DHE PUN PER ATA PARAZITET QE VETEM QAHEN O SHTET NA GJE PUNE,,,

           2. L
            Lefter maliqi.

            Koli koli pirdh pirdh se lirohesh.

            1. s
             s

             vish atletet te fluturosh me kap corapet e leshit qe hyne mushkonjat

             Lini një Përgjigje