Porti i ri i Durrësit, Spiropali-Berishës: Ju mendoni kush merr 20% dhe “ah sikur të ishim ne”

24 Nëntor 2022, 20:20Politika TEMA

Porti i ri i Durrësit, Spiropali-Berishës: Ju mendoni kush merr 20%

Akuzave të Sali Berishes për projektin e Portit të ri të Durrësit, u është përgjigjur në Kuvend ministrja e shtetit Elisa Spiropali. Spiropali i tha kryedemokratit se opozita nuk mund të shohë asgjë të mirë në projektin e ri për portin pasi “po e vlerëson me mendësinë e vjedhësit.”

“Duke bërë këto pyetje s’ke si të mendosh për projektin, se mendon ah sikur të isha unë. Janë të vetmet pyetje që ju do të donit të bëni në këtë seancë, por i maskoni me pyetje të tjera teknike që kanë marrë përgjigje prej ditësh. Kush do ta marrë përqindjen e Success Fee, ku do të shkojnë ato para, kush e ka 20 për qindëshin, në cilin bllok do të shënohen?”

Lini një Përgjigje