Kongresi i Internacionales Socialiste, Rama shkon në Madrid

25 Nëntor 2022, 11:51Politika TEMA

Kongresi i Internacionales Socialiste, Rama shkon në Madrid

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Madrid të Spanjës.

Rama ka postuar një foto në llogarinë e tij në Facebook, ku shkroi se po merr pjesë në Kongresin e XXVI të Internacionales Socialiste, teksa shtoi se sot do të zgjedhin Presidentin e ri, kryeministrin e Spanjës, Pedro Sánchez.

“Në KONGRESIN XXVI të Internacionales Socialiste, ku sot zgjedhim Presidentin e ri, kryeministrin e Spanjës, Pedro Sánchez” shkruan Rama në postimin e tij.

Ne këtë kongres do te marrin pjesë rreth 162 liderë te partive politike nga e gjithë bota, te cilët do te zgjedhin edhe Presidentin e Internacionales Socialiste, ku pritet të zgjidhet kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez.

17 Komente

 1. L
  Lulezimi

  mos e pesoj si Nano ne shtator 1998 kur u kthye nga Portugalia...?

  1. M
   Mirmroma

   Po Rusia eshte aty?

   1. M
    Mira

    Yll boteee je Edi Ramaa

    1. A
     Armand

     Mir te pakten ky shon e na perfaqson aty se me para as ne tv nuk i shihnim kto

     1. V
      Vera

      Ju dini si ta perfaqsoni shqiperine

      1. O
       Oligert

       Ishalla po hapet rruge per shume bashkpunime me vendet e thera

       1. A
        Alma

        Ju jeni lideri i ballkanit

        1. l
         lodi

         normale se te ishte saliu as ne televizor sdo e linin ta shifte

         1. l
          like

          Sa mire qe sot po shohim qe perfaqesuesi yne ndodhet ne cdo takim europian dhe forcon marredheniet akoma me shume

          1. q
           qamo

           urime pa fund z.rama vetem keshtu vazhdo

           1. l
            loni

            nuk eshte asnjehere vone se beri pune te mira dhe rama po e ben dite per dite nje pune te mire

            1. I
             Isi

             Duke punuar normal qe do ecte kaq shum

             1. D
              Deni

              Shpresoj te behen sa me shum bashkpunime me vendet e tjera kshu si e ka nisur

              1. P
               Pegi

               Kudo ka shkelur ky rama na ka nderuar

               1. S
                Samuel

                Si perhere na nderon me keto konferencat qe merr pjese

                1. E
                 Erik

                 Fale politikave te mira qe mbani kryeminister po ja dilni te forconi edhe me shume marredheniet tona me shtetet e tjera

                 1. S
                  Soni

                  Gjithmone lart e me lart po ecim me me ju,respekte

                  Lini një Përgjigje