Kreu i SPAK: Ilir Meta është nën hetim, s’kam marrë asnjë udhëzim nga ndërkombëtarët për çështjet

25 Nëntor 2022, 15:06Politika TEMA

Kreu i SPAK: Ilir Meta është nën hetim, s’kam marrë

Kreu i SPAK, Arben Kraja deklaroi se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është në hetim për dosjet që janë dorëzuar për financimet në parti.

“Po janë çështje nën hetim, vazhdojnë hetimet edhe për ato.

Janë disa çështje që lidhen me financimet e partisë dhe lobimin, nuk mund të them më tepër janë nën hetim.

Ne po hetojmë faktet, se kush do të dalë përgjegjës është histori e hetimit”, u shpreh Kraja në një intervistë për Euronews Albania.

Gjatë intervistës ai nënvizoi se në asnjë moment nuk kanë marrë ndonjë udhëzim nga ndërkombëtarët për ndonjë çështje të caktuar. Sipas Krajës prokurorët janë të pavarur në vendimmarrje për çështjet që kanë nën hetim.

“Ne nuk marrin udhëzime nga asnjë dhe nuk kemi pasur asnjë udhëzim nga ndërkombëtarët. Ne bashkëpunojmë me ndërkombëtarët me strukturat homologe tona, por jo udhëzime.

Ne bashkëpunojmë me ndërkombëtarët me të cilat shkëmbejmë informacione dhe prova. Prokurorët janë të pavarur në vendimmarrje e parashikon kushtetuta dhe ligji. As drejtuesi nuk ndërhyn në punën e tyre”, u shpreh ai.

 

24 Komente

 1. B
  Bardha

  Doli volai shllines

  1. R
   Realisti

   Ç'farë udhëzimi do ti mor plerë nga ndërkombëtarët? Ti punon për shtetin shqiptar jo për të huajt. Nqs ndërkombëtarët kanë ngritur zërin për korrupsion nga politikanë shqiptarë atëherë ky shtet të paguan ty të shkosh atje ku zërat janë ngritur dhe të marrësh informacionin e duhur. Ooooo plerë!!!

  2. F
   Fatmiri

   Deklarat identike si Llalla.

   1. B
    Boston

    Pak e sakte… flet gjithecka komemti juaj Fatmir

   2. T
    Ta futi Saliu

    Ce pyesni kete bytheqire

    1. K
     Kozmo

     NEN HETIM, ESHTE NJE JUSTIFIKIM . HETIM I ZGJAT SHUME VITE DHE NE FUND PROKURORIA E SHITUR THOTE NUK GJETEM PROVAT E DUHURA. ATA KAN AQ SHUME PARA QE K AS NE BLERE DHE KOKAT NE AMERIKE DHE JO ARBEN KRAJEN.

     1. H
      Hana

      Aman o Tema pse na e prishni gjakun me kete frikacak?!

      1. S
       SPAK aspak

       Çfare SPAK ? Keta jane bashpuntore te nongrates dhe spiunit I.M

       1. d
        daja

        Shtyje dhe tre muaj o Arben Karja Sa ta dorzosh detyre e je në rregull me komshijte qe ke te gjiri Lalzit

        1. P
         Preshi I lushnjes

         Ky dhjet gjak nga Agush metaj deri ne vitin 2100 e mbaron hetimin kokeloqja

         1. Vjosa

          Ky skuthi i SPAKUT Arben Kraja duhet hetuar per punen skarco që ka bere dhe ti sekuestrohet dhe pasuria .

          1. A
           Arbeni

           C'doni t'ju them tjeter...apo qe ato hetime per Ilir Meten i kemi urdher nga Rama, as kaq gje nuk e kuptoni? Sa per ato deshirat e juaja per burgosje te Sali Berishes, e besoni a jo por nuk dua ti futem detit ne kembe e ta rrezikoj jeten time nese vazhdoj prangosjet per Ilir Beqen, Arben Ahmetajn, Niko Peleshin, Damian Gjiknurin, Ogerta Manastirliun, Erion Veline e pas tyre vete Naltmadherine...

           1. M
            Mara emigrante ne Itali

            Pse r kruani me ps-ne ?edhe ne qofye se kane vjedhur ye pakten e bene shqipetine me te bukut ne qe jemi shqiptar shikojme nje ndryshim te madh te shqiperise .po sala me ilirin çfar bene ?ata e kthyen ne nje vc publike qe nuk na merte malli te vinim ne shqipwri .sala denovi Nexhmien per kafete ,Enveri jetonte ne nje vile me qita ,po saliu me ilirin ku jetojne ?i keni pare vilat e tyte ,ku i ka femijet iliri ,edhe sala jashte do ti kishte por i ka budallenj qe nuk e hanin dote shkollen jasht dhe e vodhen shqiperine me ndihmen e babait. Mire thoshte Enveri :hani si miu jo si ariu .sala me ilirin kane ngrene si ariu qe mos i gezofshin iu kemi lene zotin se per dtejtesinr e ka mate lumi .

            1. L
             Loni

             Po nen hetim eshte financimi i partive. Nen hetim lobimi i bashes nepermjet ruseve. Nen hetim inceneratoret, nen hetim tenderat e akshit. Nen hetim drejtoresha e aksh. Nen hetim eshte engjell agaci. Nen hetim armando subashi, nen hetim arben ahmetaj. Eshte e kote ky muhabeti sikur eshte nen hetim ilir meta dhe kaq. Amon o tema si su lodhet me keto dizinformime

             1. M
              MeteH

              Ky..është shprehur edhe herë tjera se nuk ka marr porosi të arrestoi Këtë..dhe Atë..Ose kaq ishte plani Europës për ARRESTIME. -Kjo do të thot që Ata që jan arrestuar janë arrestuar me detyrim nd/Kombëtar.. -Për mendimin tim ky i merr urdhrat nga Saliu e Like..pasi me liken ka kën prekuror kur Ai ishte KM.Të tre..Sb,IM,Ak,etj i kan VILAT në Gjirin e Lalzit.. -Ky është më i keq se Tik Llalla ..pasi këta i than Tikut ikë..Ikë..Ndryshe do e kërkonin të vinte në Shqipëri të vuante burgun.. -Ndaj DREJTËSIA ME KËTA TIPA KA VDEKUR..

              1. U
               Uffff

               Ore , ju ka Infektuar kaq shume tema me shkrimet e saj propagandistike saqe nuk duroni dot Alternative !! Po hetohet ped ato qe kane depozituar ai deputeti -thote Kraja . Çfare deshironi ju te degjoni ??? Edhe fakti qe AMERIKA nuk paska nderhyre siç pretendojne prej vitesh FRROKU E NGJELA nuk duhet tju habise kaq shume o milet . (Mbase ata , amerikanet , nuk e lexojne Temen )

               1. P
                Pickaxhiu

                Opo Tik Llalla e bente nje pune se qinte ate prokuroren nga fshati po ky as vedin nuk qi dot

                1. E
                 Ermali

                 Ky po heton Meta/Metaj, por nuk ka fakte. O ky është kokrra e dorës Metës, harroni kush e vuri Llallën. Sot po ekstradohen hajdutë xhepash, ndërsa Llalla po vuan dënimin në vilat e Italisë, ku rrugën ja hapi kraja, duke ikur si zotni nga rinasi. Llalla dhe kur ishte nën arrest e pinte kafen tek piza në qëndër të tiranës, se informacionet ja lipte ky krraja. Ky jo vetëm duhet pushuar, por duhet ndjekur penalisht si njeri i ligjit ku ka nxjerrë informacionin e hetimit. Llalla atë lloj burgu nëpër vilat italiane, e ka peshqesh nga ky Krraja, si njeriu i ifiltruar në rradhët e drejtësisë në shërbim të Meta/Metaj.

                 1. P
                  PRIFTI I PRIFTEZUAR

                  Komentuesit po kerkojne qiqra ne help. A e dine thenienpopullore::KUR I KISHA I ZOTI S" ISHA TANI QE SI KAM I ZOTI JAM.Pasi te shporret nga SPAK Zoti Krajs do te na shkrjuaj kujtimet e tij ku do te justifikohet pse nuk e kreu detyren ndaj vendit te tij.

                  1. b
                   bajate

                   Une do ti thosha vete kerme qe bie era dhe duhet larguar nga toka se infekton qelbesira

                   1. H
                    Himarioti

                    Ky Krapi Kraja, është si ato trungjet që i nxjerr deti, nuk hyn në punë për asgjë, as për djegie as për lëndë.

                    1. C
                     Cecua

                     Ky arben kari si e kaloj vetingun me vile te gjiri i pidhit te semes nje kjo vetingu ka qene imanipuluar tani keta nuk e rruajn as per ameriken se per europen skane pjerdhur asnjehere prandaj duhet uragani popullor qe tu tregoje vendin po popull nuk ka atehere te na rroje amerika qe na genjeu me komunistet hajdute per tridhjet vjet turp jo po juri kim u jepte paisje per policine dhe ushtrine qe te mbrohet nga populli keta komunistet e korruptuar turp turp turp per ameriken keshtu si e ka nisur se shpejti do e humbasi popullin shqiptar dhe ti rrojne pushtetaret e korruptuar turp zonja juri kim kur ke dhene nje interviste ke thene never givap por nje e thene me te bere i ndan nje bote e tere je ambasadorja qe na ke zhgenjyer me shume turp per ameriken.

                     1. C
                      Cecua

                      Ky arben kari si e kaloj vetingun me vile te gjiri i pidhit te semes nje kjo vetingu ka qene imanipuluar tani keta nuk e rruajn as per ameriken se per europen skane pjerdhur asnjehere prandaj duhet uragani popullor qe tu tregoje vendin po popull nuk ka atehere te na rroje amerika qe na genjeu me komunistet hajdute per tridhjet vjet turp jo po juri kim u jepte paisje per policine dhe ushtrine qe te mbrohet nga populli keta komunistet e korruptuar turp turp turp per ameriken keshtu si e ka nisur se shpejti do e humbasi popullin shqiptar dhe ti rrojne pushtetaret e korruptuar turp zonja juri kim kur ke dhene nje interviste ke thene never givap por nje e thene me te bere i ndan nje bote e tere je ambasadorja qe na ke zhgenjyer me shume turp per ameriken.

                      1. A
                       Asd

                       Ne disa gjera qe thua ke te drejte, por kur i kerkon llogari ambasadores e dhjet pak. Eshte si te rrahe gruaja ne shtepi, dhe tia vesh fajin komshiut qe nuk nderhyn te te shpetoje.

                      Lini një Përgjigje