A do jenë aleatët në protestën e 6 dhjetorit? Berisha: Ju takon atyre të vendosin, kam mbështetjen e plotë të Metës

25 Nëntor 2022, 13:00Politika TEMA

A do jenë aleatët në protestën e 6 dhjetorit? Berisha: Ju

Sali Berisha ka deklaruar se protesta e 6 dhjetorit nuk do të cenojë sigurinë e liderëve të BE-së, por do të jetë armiqësore ndaj Edi Ramës.

Berisha shtoi se ka marrë mbështetjen e plotë të kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta për protestën e 6 dhjetori, ditë kur në Tiranë do të mbahet edhe samiti i BE dhe Ballkanit Perëndimor.

“Aleatët janë të mirëpritur, ftesa ime është për të gjithë aleatët dhe populli opozitar. Çfarë vendimi marrrin, është në tagrin e tyre, por ne ftojmë të gjithë qytetarët që konsiderojnë kauza të drejta, që konsiderojnë shndërrimin e shqiptarëve në njerëz të gomoneve, të vijnë dhe të protestojnë.

Nëse Edi Rama priste që Komisioni Evropian të deklaronte se nuk kna duhen protestat, ndodhi  e kundërta. Deklaroi se samiti do mblidhet në Tiranë, kërkojmë siguri, kërkojmë respektimin e lirive, të drejtave të qytetarëve, përfshi protestën”, theksoi ai.

 

3 Komente

 1. n
  nji Puthje ne Buze me ilyr Metajn ne foto

  Nji Puthje ne Buze e Dy Pederasteve Toksike te Poltikes Shqiptare , do ta bente te besueshem surrat_pidhit e shqyer te Dhise vicidoplit . Ndryshe Dhia do ngeci mes kakerdhiqevesh ne Stan

  1. M
   Mara emigrante ne Itali

   E kush do te perkrahi ty mor delenxhi ,hajdutet qe te vine ty pas ?o kriminel shikohu nje here ne pasqyre te jane skuqur syte nga marazi se sta pjer kush .ty te perkrahe irani dhe rusi ye vine te embla rublat qemer qe te helmovshin .

   1. P
    Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

    Zot Fali per çka bejne ! Nuk jane ne gjendje Normale Mendore. Lavdi Zagareve qe shkojne pas Ujkut.

    Lini një Përgjigje