Protesta e 6 dhjetorit, Berisha: BE do të mësojë të vërtetat, do respektojmë rregullat e mikpritjes

25 Nëntor 2022, 12:30Politika TEMA

Protesta e 6 dhjetorit, Berisha: BE do të mësojë të

Sali Berisha ka dalë në konferencën e përjavshme me gazetarët, të cilën e ka filluar me një falenderim për Komisionin Europian për zgjedhjen e Tiranës si vendin për të mbajtur samitin e BE me vendet e rajonit.

Berisha sqaroi se protesta ka si synim të paraqesë të vërtetat e shqiptarëve dhe pa dyshim do të marrë në konsideratë respektin dhe mikpritjen ndaj përfaqësuesve europianë.

“Sikundër, garantoj dhe siguroj se PD vendosmërisht, përcaktohet për një tubim, i cili ka synim më madhor paraqitjen më dinjitoze dhe civile dhe ka në konsideratë të plotë garancinë e sigurisë së miqve që vijnë, respektin e hekurt dhe rigoroz të rregullave të mirëpritjes shqiptare.


Ky është qëndrimi. Ndërkohë thirrja ime është për çdo shqiptar, të dalin atë ditë të protestojnë, për të dëshmuar përkushtimin tonë jetik ndaj vlerave evropiane, vlera të cilat në këto 8 vite janë bjerrur, janë deformuar dhe deri diku zhdukur nga regjimi i narkoshtetit të Edi Ramës, që e kanë konsideruar Shqipërinë që feston 110-vjetorin e pavarësisë, 53 vende më poshtë se shteti i ri i pavarur i Kosovës në treguesit e zbatimit të ligjit dhe të drejtave të qytetarëve, por mjerisht edhe katër vende nën diktaturën moniste të Vietnamit.”, tha Berisha.

 

13 Komente

 1. M
  Monstra Imorale , sadisti Demokracise sb

  s'e kuptoj , perse ja kursejne ala plumbin gojes Kryeputanes e Sharlatanit ne kte Teater Idiotesh Politike !

  1. P
   Preshi I lushnjes

   je nje bythemut demagog qe te qifshim lirine , argiten karminen dhe ty ne bythe o bythemut I pjerdhur ng as trute

   1. V
    Vranakonti

    Te lumt o preshi iLushnjes,por Berisha si tha ai se e bene kundra Edi Rames,por ama ata nderkombetaret qe do bejne samitin ne Tirane,do marin vesh dhe do ta hedhin posht permbajtjen e protestes, spse behet dhe organizohet nga nje njeri i shpallur non grata nga AMERIK,ANGLIA DHE I PAPELQYR NGA EVROPA.

   2. P
    Preshi I lushnjes

    je nje bythemut demagog qe te qifshim lirine , argiten karminen dhe ty ne bythe o bythemut I pjerdhur ng as trute

    1. A
     Ari

     Perpos egoizmit tend per te qene gjithmone protagonist ne jeten politike, mendoj se do te mbetesh ne histori sigurisht, por me shume si planprishes i se ardhmes se shqiptareve. Keshtu qe, nuk besoj se do te respektoje ne kete vend njeri pervec atyre qe jane te lidhur me shume me ty se sa me femijen e vet. Ekzakt sic bejne ata qe adhurojne enverin, pra te 7-10 per qind e njerezve, ndoshta me pak.

     1. L
      Llazi usa

      Nuk mbulohet muti me shurre, o te qifsha pragun e familjes, o kriminel.

      1. I
       Iliri qe do ????

       Je nje mitingash i pacilivizuar me shekuj pas

       1. x
        xhoxhi

        O sali kalbësira e dimë që mbleth ca njerëz reth vetes,por puna është se ata janë bajgat me krimba dhe jo njerzit që kanë halle.Nga ana tjetër çfarëdo që të bësh vetëm në vare e ke vëndin...

        1. D
         Drejtesi

         Nuk shpëton dot.

         1. T
          Taulant

          Ku njeh rregulla nje komunist ti je nje plehre familje degjeneruar kriminale

          1. Z
           Zona gri

           Dikush duhet ti foftografoj njerezit qe i sjkojne pas ketij plehre! Ne menyre qe te kemi mundesi ti identifikojme dhe te qortojme ne te ardhmen femijet, qe rastesishte mund te lidhen me femijet e ketyre zv. plehra! Nese behet eshte edhe ndihme per cdo qytetar dhe per Shqiperine!

           1. V
            Vetem ligji mund TI ndaloje ose vdekja..

            Shumica Jane te papune, mundohen te marin ndonje leke ,, se edhe ata vete nuk e duhan kete Kriminel dhe ate floririn tjeter Plehre... Keta largohen vetem nese VEPRON ligji per krimet vjedhjet dhe gjithcka qe i kane bere Shqiperise dhe Popullit..

            1. V
             Vetem ligji mund TI ndaloje ose vdekja..

             Shumica Jane te papune, mundohen te marin ndonje leke ,, se edhe ata vete nuk e duhan kete Kriminel dhe ate floririn tjeter Plehre... Keta largohen vetem nese VEPRON ligji per krimet vjedhjet dhe gjithcka qe i kane bere Shqiperise dhe Popullit..

            Lini një Përgjigje