Tritan Shehu: Më 6 dhjetor do i tregojmë BE-së kush është Edi Rama, se nuk e njohin mirë

25 Nëntor 2022, 18:40Politika TEMA

Tritan Shehu: Më 6 dhjetor do i tregojmë BE-së kush

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu thotë se data 6 Dhjetor është dita e komunikimit të shqiptarëve direkt me Brukselin.

Shehu shprehet se se kjo ditë do të shërbejë për të shprehur aspiratën për Europën dhe Perëndimin dhe për të evidentuar problemet e mëdha që kanë mbërthyer Shqipërinë për shkak të regjimit.

“Prandaj me 6 Dhjetor shqiptaret nuk mund te humbin nje “bashkebisedim” te tille me Brukselin, prandaj ata nuk mund te mungojne ate dite ne Bulevard”, shkruan Shehu.

"Me 6 Dhjetor shqiptaret do te komunikojne nga Bulevardi direkt me Brukselin.

Dhe kane shume per te thene….

1-Nje mundesi e vecante kjo ate dite per te shprehur aspiraten tone te madhe per Europe e Perendim, falenderuar Brukselin e liderat europiane per:

—Vendosmerine ne integrimin europian te Shqiperise e Ballkanit Perendimor.

—Cuarjen perpara te projekteve te BE sic eshte Procesi i Berlinit, TPR etj, te vetmet qe jo vetem mundesojne bashkepunimin midis 6 vendeve tona, por dhe na afrojne me standartet europiane.

—Qendrimi gjithmone dhe me te qarte te institucioneve europiane kunder atyre projekteve, qe bien ndesh me parimet e BE, me rrugetimin tone drejt Europes, sic eshte ne radhe te pare Ballkani i hapur i Vucic, etj.

2- Por dhe per t’i evidentuar Brukselit, qartesuar me tej ate me problemet e medha qe kane mberthyer Shqiperine se pasoje e keq qeverisjes se rregjimit:

— Per shkeljen nga ky rregjim te vlerave, lirive e parimeve europiane.

—Per lidhjet e rrezikeshme te autokratit te Tiranes me autokratet e Lindjes, qe tejkalojne maredheniet normale midis shteteve, duke u konfiguruar me pozicionime te thella vartesie, vizione anti europiane etj.

—Per ate qe shqiptaret, njelloj si PE, konsiderojne te rrezikshme per interesat tone projektet, qe nuk implementohen nga Brukseli, sic eshte Ballkani i hapur.

—Per te argumentuar rreziqet e medha per vendin tone, qe vijne nga korrupsioni galopant shteteror, lidhjeve te tij me krimin, trafiqet etj.

—Per te evidentuar para Brukselit shkeljet e renda te demokracise ne Shqiperi, qe po cojne ne konsolidimin e nje rregjimi te korruptuar, anti demokratik me fytyre nga Lindja, burrim i varferise e privimeve te medha per shqiptaret.

—Te gjitha keto, por edhe me shume, si faktore te cilat po detyrojne shqiptaret te braktisin vendin e tyre, duke marre rruget e emigracionit.

Prandaj me 6 Dhjetor shqiptaret nuk mund te humbin nje “bashkebisedim” te tille me Brukselin, prandaj ata nuk mund te mungojne ate dite ne Bulevard", shkruan ai.

27 Komente

 1. C
  Coli

  Sa me pasoja te renda e ka lene preshi i Lushnjareve kete trapin

  1. A
   Argita shemtut e Lirie hajdutes nongrata

   Ik more koke kar se ti ishe nismetari anti-fe ne Shqiperi. Ty jo prasin Por ne nje HU gardhi te te veme sa te te pellcasin syte. Ytttt utuak mbajtes i Salih VIÇdoli -t

   1. k
    k

    Shko fito zgjedhjet pastaj bisedo me BE,o baxhelle e ndryshkur.

    1. Z
     Zagali

     O Tritan koqja! Pasi te hash mut futi dhe nje pesh me pas se te bene mire.

    2. G
     GEZUAR BAFTJAR

     RRASINI PRESHIN NE BYTHE KETIJ POR GERVISHENI QE TA DJEGE SE NDRYSHE SMERR VESH GJE KY...,

     1. H
      Hasani

      Shko mor bythpresh!

      1. H
       Hasani

       Shko mor bythpresh!

       1. A
        Ari

        Keta jane all idjote, po ky eshte krye idjot

        1. A
         Arapi

         Kurve mashkull qe ske punuar një dit e ha qyl ke oturaku malokut

         1. L
          Lushnjari

          Do flasi dhe ky preshi, ik ore se nuk ta var njeri ty. Me cilin do flasesh ti qe tu tregosh qe Edin nuk e njohin mire. Vetem me preshin mund te flasesh dhe te kuptoje.

          1. R
           Realisti

           Tritan o bir! Ditën që ti do dalësh te protesta Edi do u tregoje evropianëve historinë e preshit... Të gjithë do qeshin dhe mbliedhja do vazhdojë sipas planit....

           1. V
            Vlora

            Po qe ky eshte nje koqe kandari, tani nuk ka me dyshim njeri.

            1. G
             Golashi/ gagaci

             Po pika qe s'te ra! Te njohin mire kush je ti. Rende te paska demtuar preshi

             1. c
              ce

              Edi Rama o Tritan prasi eshte kryeministri me i sukseseshem ne 110 vjet shtet o hunderr qe po mbaron mandatin e trete dhe ecen i sigurte drejt mandatit te 4 te kurse perbindeshi i vicidolit dhe spiuni Agush askush kokeducja e kane marre rrugen e mutit dhe nuk kane asnje shans te vijne ne pushtet as ne 2025, as ne 2029, as ne 2033 as ne 2037 ,,,

              1. R
               Rebeli

               Dritani i merr vesh të tëra Po kështu ja ka qejfi Kështu ja do vëra

               1. P
                Preshi Lushnjes

                Tregoje europes qe je me dosje si spiune sigurimi tregoje europes foton me xhaxhi Enverin tregoje europes qe ke qene Sekretare rinise komuniste tregoje europes firmen Shqiponja thyerjen e embargos nafte Milloshit tregoje europes 1997 tregoje europes preshin e Lushnjes ke shume per te treguar

                1. a
                 american16al

                 Ik ore sharlatan do t’a shikoni sa ju vlen lekura juaj e zgjebosur, kesaj rradhe kujdes se ne vend te prasit do ta hash me origjonal organik.. Kjo qeveri ka gabime bashke me frikacak Ramen por kjo qe beni ju eshte antikombetare tregoni se sa primitive jeni, ju kelushet e tradhetarit Berisha.

                 1. S
                  Specialisti

                  Ende nuk e ka kuptuar se cfare i ka shkaktuar PRASI. Ndofta nuk ka per ta kuptuar KURRE.

                  1. x
                   xhoxhi

                   Po je burrë shko në Lushnjë trego se kush është Rama.Po si nuk keni turp more të zinj.Nuk keni lënë gjë pa bërë dhe dilni para kamerave.Jeni qelbësirat e kombit dhe keni marë më qafë një popull të tërë.Si ju len populli të dilni nga shtëpia këtë nuk e kuptoj...

                   1. S
                    Shqipe

                    Ky e kerkoka vet…”behesh p@sht me nje here…,po me dy here…?

                    1. I
                     Idrizi

                     Ky lloj "bashkebisedimi" me BE-ne,eshte pranim publik nga Sali Berisha se,asnje,po asnje perbe,nga vendet e BE-se,nuk e pranon Saliun ne zyrat e tyre.... Per me teper edhe ne se dorezohet nje dokument sic citon Tritan preshi,ne se do jete me firmen: Sali Berisha kryetari i PD,nuk do te pranohet...

                     1. N
                      Noci

                      Ky po ky do te ja mbushe mendjen europianeve .Ky ka qenë presidenti i firmës se famshme Shqiponja e cila ka drejtuar çdo kontrabante duke filluar me naften ne vitin 93 e mbrapa e kur e pane rrezikun e mbyllen dhe zhduken çdo gjurmë .Askush nuk e mori vesh ku shkuan miliona dollarë qe fitoi kjo firme

                      1. U
                       U S A

                       Tritan lo.ja do i tregoka europes sa shume e duan shqiptaret non graden Sali Berisha dhe se nje tufe gomere injorantesh jane gati te hyne ne lufte me ameriken jane te gatshem te vdesin vetem nongraden mos t’ja u prekin

                       1. F
                        Falje per fjalorin

                        Pse nuk e di BE per Preshin !? Ju keni rrjedhur te gjithe. Jeni ZAGARET e Bishes.

                        1. H
                         Hoxha

                         Gjithe jeten ngele komsomolas! I sekretari ikomtetit te rinise studentore, ne zborin 5 mujor ne Burrel! Kur te tjeret benin stervitje ti rrije me shefat shtabit te korpusit ne Burrel.Nuk te ha meraku per shqiptare,o i biri i punonjesit te ministrise se brendeshme,por per pasurine qe ke vendosur.

                         1. A
                          Adriatik

                          Njeriu me kot qe jetin mbi toke.Nuk di cfar flet.Leh vetem ta degjoje non-grata.

                          1. A
                           Asd

                           Si do ti tregoni BE-se per Edi Ramen? Do bertisni perpara kryeministrise? Sa budallenj qe jeni more burre!?

                           Lini një Përgjigje