VIDEO/ Edi Rama: U jam zotuar shqiptarëve për 4 porta nga ajri dhe 4 nga deti

26 Nëntor 2022, 09:50Politika TEMA

VIDEO/ Edi Rama: U jam zotuar shqiptarëve për 4 porta nga ajri dhe 4

Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm një pjesë nga fjala e tij në Kuvend, në seancën kur u miratua marrëveshja për portin e ri të Durrësit.

Fjalën e tij, Rama e ka ilustruar me pamje të ndryshme të ngjarjeve politike e turistike që lidhen me këtë port.

Ai thotë se ka premtuar kur erdhi në pushtet, 4 porta nga ajëri dhe 4 nga deti.

 

27 Komente

 1. A
  ARJAN FELAJ

  TE LUMTE EDI RAMA VAZHDO KESHTU. KE MBESHTETJEN E SHQIPTAREVE TE MENCUR

  1. D
   Dardan

   Zotimin nuk ta ka kerkuar populli shqiptar, por agjentura serbo-ruse ne Shqiperi.

   1. A
    Arjan

    PORTA NGA DETI NGA AJRI DHE SIGURISHT NGA TOKA QE TI NXJERRIM SHQIPTARET SA ME SHPEJT.

   2. L
    Like-Berish-Mona = non grata!

    Je i madh o Ed! Çfarë kënaqësie të dëgjosh optimizmin tënd që në mëngjes dhe ta krahasosh me gjirizin e halesë që del nga goja e opozitës pa pushim, sepse janë Esadistë. Vazhdo punën o i Madh. Ky popull e meriton një njëri si ty. Bjeri kokës atyre që të dalin para! Shtypi si krimba se të tillë janë vërtet!

    1. D
     Doni

     Vetem punon dit e nat ky rama ndaj po mer kaq zhvillim shqipria

     1. V
      Visi

      Njeriu I vetem qe ka punuar ndonjeher per shqiprin rama esht!

      1. J
       Jani

       Fatlum qe kemi ne krye dike kaq puntor

       1. A
        Armand

        Dhe po i ben te gjitha ca ka then nji me nji

        1. O
         Oligert

         Ky te pakten i ben ato qe thote jo si ai halj tjeter qe u vra tu pre shirita rrugesh qe si pam kurr

         1. E
          Erald

          Porte aeroporte e cdo gje tjeter ka bere se e gjeti shqiprine si stall derrash edhe e solli be vij

          1. A
           Andi

           Porti i durresit do behet shume bukir

           1. K
            Kevi

            Sa mire qe cdo premtim e mbani

            1. f
             ferizi

             Po mer po po ajo porta e Kukesit punon apo punoi sa te beje nje xhiro ti?

             1. G
              Gerta

              Premtimet qe jepni po i mbani dita-dites dhe kete e shohim me vepra

              1. A
               Arjan

               GERTA PER CFARE PREMTIMESH PO MBAN QE JE SHUME E GEZUAR ,PREMTIMET PER TU DHENE SA ME SHUME TOKA DHE PARA OLIGARKEVE WE KY TE MBRETEROJ.KU JANE 300,000 VENDET E PUNES QE DO HAPTE RAHMUTI NE 4 VITET E PARA TE QEVERISE SE TIJ.KU JANE VRASESIT E 21 JANARIT .

              2. J
               Jetmir

               Durresi eshte bere nje nga qytetet me te zhvilluar ne vend e perseri spo ndaloni me projektet ketu

               1. T
                Tea

                Nga punet e panumerta qe ju po beni e keni nxjerr ne drite Shqiperine

                1. J
                 Justinïana

                 Është më e lehtë të mbashë fjalën , se të mbash barrën e atyre që ke thënë .

                 1. q
                  qytetar

                  Ia plase zemren Bishes.

                  1. A
                   Ani

                   Premtime te cilat po i mban ky burr shteti

                   1. E
                    Eno

                    Vetem ky person mund ta zhvilloj vendin

                    1. T
                     Teo

                     Nese duam te ecim perpara ky eshte personi i vetem qe mund ta bej te mundur

                     1. M
                      Mara emigrante ne Itali

                      Je i pa aritshem Edi Rama .i plase armiqte ,cdo gje qe thua e mban e gjete shqiperine si stan me derra po e lulezon , i ndryshove pamjen ,dinjitetin shqiptareve . ,jete te gjate i madhi Edi Rama

                      1. i
                       iliri

                       je gjigand respekte

                       1. p
                        petro

                        kam besim qe do na i mundesoj e do rritemi shume ekonomikisht

                        1. A
                         Arjan

                         PRANDAJ PO IKIN SHQIPTARET SE KY RAHMUTI PO NA SJELL ZHVILLIMIN .KUR GJEN MIRE JA BEN.

                         1. L
                          Lidheni gomarin.

                          Idiotët. Shqiptarët kanë 30 vjet që ikin se jeta në Perëndim është shumë më e lehtë dhe e bukur sesa në Shqipërinë e rrënuar gjatë katrahurës shkatërrimtare 1992 - 1997. Edhe Jezu Krishti bashkë me Muhametin ta kishin qeverisur këtë vend këto 10 vitet e fundit shqiptarët prapë do merrnin arratinë. E dyta: Mua nuk ma mbushin mendjen shumë këto "portat" e Ramës. Sa do jenë të dobishme, sa para do i sjellin arkës së shtetit, sa do e rrisin apo pakësojnë borxhin publik?! etj etj. Këto gjëra duhen parë para se të fillosh të fluturosh me presh ... Pyetjet të cilave duhet tu përgjigjet kryeministri janë: sa është rritur PPB, (prodhimi i përgjithshëm bruto) gjatë këtyre 10 viteve të fundit? Sa është pakësuar borxhi i përgjithshëm, në çfarë drejtimi ka vajtur balanca e import/eksporteve, sa është defiçiti vjetor dhe inflacioni?! Etj, etj. Për kartolina dhe fjalë të bukura nuk ka nevojë njeri.

                          Lini një Përgjigje