"Ata që ndjekin Berishën, hanë bar. Do bëhet gazi i botës më 6 dhjetor, se Rama do iu thotë europianëve është ai non grata "

26 Nëntor 2022, 09:07Politika TEMA

"Ata që ndjekin Berishën, hanë bar. Do bëhet gazi i

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko thotë se në protestën e 6 dhjetorit nuk do të marrë pjesë.

Në emisionin “Arnautistan”, ai deklaroi se ka bërë një shkrim pak ditë më parë kur e quante protestë të gabuar, por se tani ka ndërruar mendjen.

Sipas tij, Rama gëzon që Berisha proteston se e luan si demokraci funksionale.

"I qaja hallin Berishës asaj pjese që ka humbur rrugën dhje ndjek asgjëkundin se Berisha është asgjëkundi, pastaj vrava mendjen pse e marr kaq seriozisht këtë rob zoti që amerikanët nuk e duan më.

Amerikanët kanë thënë se kemi këtë zotërinë që e kemi shpallur non grata për korrupsion, kemi dhe këtë tjetrin që mbase ka 100 kusure por këtë duam ta kemi partner dhe duam PD-në në pushtet.

Këta që ndjekin Berishën zgjodhën të gabuarin dhe janë në procesin e të ngrënit bar. Se të hash bar, është të vish rrotull si kali në lëmë.

Pse ti thuash jo mos ta bëj protestë? Le ta bëj, se Sali Berisha ai është dhe në ditët më të mira gjithnjë i ka braktisur institucionet.

Në Perëndim thuhet se duhet të funksionosh në institucione se ndryshe nuk mund të jesh parti pushteti.

Berisha është në pamundësi, nuk i ka kushtet që të jetë në tryezën e madhe të politikbërjes.

Nuk është në parlament, në parlament është me 1 minutë e gjysmë, si asnjëherë tjetër.

Ai do të gjëmojë dhe dëgjohet, dhe ku ka rast më të mirë që Europa ta dëgjojë, se sa kur krerët e shteteve vijnë këtu.

Ky është rast historik, që hera e parë që krerët e shteteve të Europës vijnë në Shqipëri, kur t’i thonë Ramës kush është ai, Rama do thotë se është ai i partisë së financuar me paratë ruse, ai i shpallur non grata.

Berisha në vend të vërë vetullat, do nxjerrë sytë. Protesta është anti-perëndimore se pse perëndimi mban Ramën në pushtet.

Nuk e përmend më fjalën revolucion. Ti je sovranist, çke me Perëndimin? Ti thua sovranin e heq populli, por ai e di se pa Perëndimin nuk vjen në pushtet", tha Bejko.

Bejko deklaroi se për sa kohë do jenë Sali Berisha dhe Ilir Meta si alternativë, për aq kohë do jetë dhe Edi Rama në krye të vendit.

"Edi Rama është mjeshtër i skenarëve, i skenave, i artikulimit publik. Pavarësisht se Rama nuk tha gjë në parlament për Portin e Durrësit, citoi konservatorët Faik Konicën, Fan Nolin, Gjergj Fishtën etj, më anti-komunistët.

Se Berisha nuk i është referuar kurrë gjithë mendjeve të ndritura tona. Berisha ka lexuar shumë, por është i kompleksuar se vjen si sekretar partie.

E vrau Ballin Kombëtar, Legalitetin, po ashtu ish-pronarëve ua mori tokat dhe ua dha të tjerëve, vrau konservatorizmin shqiptar.

Këta e vranë shtresën e mesme se është ajo që bën analiza, dedukton dhe reagon. Ata e asimiluan shtresën e mesme, krijuan elitën e oligarkëve dhe elitën e politikës.

Me humbjet e zgjedhjeve lokale që do pësojë Berisha shumë demokratë do nisin të reflektojnë.

Mendoj se ka dy variante, ta lësh të lirë të shkojë të humbasë që dhe ata që e ndjekin mbas të kuptojnë se e ndjekim qorrazi dhe do bëjnë mbrapsht se një pjesë i mban me detyrim.

Varianti që PD të dalë me kandidatë kudo. Foltorja nuk ka financime, ku i gjen gjithë këto para, që bën gjithë këto protesta, gjithë këto ndriçime. Na bëj një herë pasqyrën e të ardhurave të tua, pastaj lufto korrupsionin.

Kur ke mungesë transparence për financimet, të bie karta morale. Berisha jeton në mjedis luksi.

Dhe ata njerëz që i dalin Berishës në shesh, ia nxjerr Edi Rama me mungesën e qeverisjes së tij, se bën thagma, nepotizëm, korrupsion.

Thotë dhe të vërteta Berisha përveç gënjeshtrave, se ato i themi të gjithë. Rënia e njërit nga këta, është rënia dhe e tjetrit.

Nëse nuk ndodh kjo, do vazhdojë të përsëritet ky spektakël politik", u shpreh ai.

24 Komente

 1. K
  Ky eshte SURRATI VETETE I Monstres Imorale

  Ky eshte Kerma Pesti Demokracise Shqioptare qe duhet djegur i gjalle ne mes Tiranes ,per gjithe te Kqiat qe i ka sjell shqiptareve ,Shtetit Shqiptare dhe Kombit mbare . Eshte Gjapri Helmues qe kultivuan Armiqte e ktij vendi per te helmuar jeten e shqiptareve

  1. O
   Ouuuuuu Ymet Pederasti ja ndrove Surratin Kermes

   eh mor Shkerdhate surrat shkerdhate , nga ajo bythe ke dal dhe ti ,prandaj i te rren mendja se po ja fshin ate surratBythes se shpelles . kjo rrace kermash jane Mallkimi i Shqiperise .si ky dhe si ty . ptuuuuuuuuu hale katundi s'behsh kurr medie ti klysh tinzari

   1. L
    Liri Brrisha hajdute nongrata

    Pse nuk shkon ne Viç-doli te beje proteste shpellari felliqesire ? Aty ne kullen ku partizani serb Kar e xhiç pallonte Shiqerren. Pallim nga doli viçi Sali ne VIÇdoli..Mjere Shqiperia për plehrat e llumin qe la Sigurimi Shtetit te Ramiz Aliut te zhgatrrojne e vjellin vendin, Saleh Brrishen e spiunin I.M

   2. A
    Armand

    Aman o pash zoti nji cop loqe qe po shkon 80 vjec e spo ngopet duke e shkatrru ket ven edhe ca loqe te tjera qe e ndjekin

    1. D
     Deni

     kush ndjek berishen esht hajdut dhe vrases po si ai

     1. A
      Ani

      Ti sali vetem per rremuj e ke mendjen bq plak

      1. P
       Petrit

       Berisha tashme ka marre fund se qytetaret e kane kuptuar tashme kush eshte ai dhe sa deme i ka bere ketij vendi

       1. G
        Goni

        Ky berishaa njeri negativ do ngele gjithmone

        1. P
         Pjeter

         Nuk jam me asnje parti politike. Te gjitha partite kryesore politike ne kete vend kane kontributin e tyre per shkaterrimin e ketij vendi dhe popullit te tij, por ama, sulmi qe i behet Berishes nga te gjitha anet dhe ne menyrat me nivel foshnjarak tregon se me te vertete Berishen e kane shume frike. Po dhjesin nga Berisha.

         1. A
          Asmon beu

          Pjeter mustaqeleshi , Mos ke dasht me than , Po e dhjesin berishen ne surrat Shqiptaret bre !

          1. A
           Anonim

           Zoti pjeper qe te dhjesesh nga birishi dobici do te thot ke mar fund dhe qe sna rruhet per kopilin e vicidolit fare po berisha jot po dhjet se e di qe do shkoj ku ka cu te tjeret ne burg .

           1. s
            shijaku

            po pjeter...njerezit kane frike..."me mire hajdut se hero"...ky eshte ideali sotem....

           2. T
            Toni

            Te gjithe e njohim se kush eshte plakush Saliu, i shkreti se di as vet se ku e ka koken

            1. J
             Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

             Cfare Bari thua?! Tani po hane preshin dhe mutin. Barin e qivurit te gomarit qe besojne per Zot, berishistet e hangen qe me Lulin. Po Luli, e kaloj lumin. Ja u la mutin ne dere. E mbajti copen e mutit kraheve per 10 vjet. As grykesit qe gomarit i Vicidolit polli, nuk kishin per ta bere kurre. Atyre ju desh vec per ta qire babushin publikisht ne bythe dhe per ti kaleruar pushtetin. Kur amerikanet Lulit i vune pistoleten ne koke, tha mjaft! Mbaroi! Ckisha per ta bere Sali, e bera per ty edhe me shume se femijet e tu! Bagla e qujti tradhetar. Bagla qe baben e vet, qe e morì nga shpella, i dha buke, shkolle, shtepi ne qender te Tiranes, e coi ne France, i dha teser partie, e futi ne shtepine e tij, Duke e ngritur nga muti ne quell, ky, kopili i buces se qenit, e nxorri nga varri per ti shurruar kockat. Ne vend qe te ndiqnin te ardhmen dhe orjentimin perendimor, muti dhe Shkodra ju bashkuan turpit te historise, moterqirt te Vicidolit ne arkivolin e historise dhe bashke me te; Hajnise, tribalizmit shpellar, orjentalizmit antiperendimor, hajduteve dhe jashteqitjes se kombit. Te parit udheheqes shqiptar ne 100 vjet shtet dhe 2000 vjet histori, te cilesuar boterisht hajdut, familje hajduti dhe horr halabak, rrezik per shtetin e tij.

             1. F
              Falje per fjalorin

              Jo vetem bar........por dhe.......

              1. J
               JA NDRYSHOVE FOTON SURRATIN KERMES O PEDERAST

               PO I BO MAKIAZHE BYTHES QE TE POLLI O PEDERAST KATUNDI ! _ HIQJA PAK VETULLAT LYEJA BUZET ME TE KUQE PEDERASTIT TE SHPELLES DHE VERI GJOKS E BYTH SILIKONI POR QE TI BENI SURRAT NJERIU LODHENI ME KOT SE SHQIPTARET JA NJOHIN NE ORIGJINAL SURRATIN KERMES SE VICIDOLIT O JASHTESHQITJA E NJEREZIMIT _ manipuloni e mashtroni veten tuaj dhe tregoni ate se cfar muti jeni por jo Opinionin qe ja njef Krepederastit surratin dhe juve halese mediatike surratin _ptuuuuuuu

               1. Çekiçi

                GAZI I BOTES ËSHTË MË TRADITË NGA RAMË BERISHA SHEQERJA SALA MË XENIN MË LIRINË DHE ARGITEN TE GJITH JANË GAZI I BOTES DHE FAQEZI

                1. N
                 Noci

                 Ne fakt Berisha ndodhet ne momentin me te keq politik se do te mbrohet kurse partneri i tij ruan rastin si hiena per te marre diçka po u largua Sala.Po qe se Sala hap rrugë seriozisht si Nano PD ka mundësi shume shpejt te organizohet e te marrin shume nga elektorati gri eketu do perseritet 2013 po ne krah te kundert mirepo Rama e di se kjo nuk ndodh dhe rri i qetë e çdo zgjedhje e kalon pa problem

                 1. l
                  lili

                  ik o berishe se na ke ca karin me keto

                  1. K
                   KILI

                   NUK KA ASNI NON GRADA PERVEC TEjEEE

                   1. o
                    orion

                    ska seder as turp ky njeri

                    1. F
                     FCB

                     Shko re pederast koke shpulle.

                     1. T
                      Tanguli

                      Ju komentues qe e Nenvlersoni Saliun ju pyes pse trombeni nga protesta? Rrini te qete rrini se Nuk ju peshurre njeri surratin tuaj jo,protestuesit kane pune me pushtetohajdutin edhe me kete raste ju demostron qe kemi (liri veprimi per proteste)????

                      1. r
                       raul

                       Me pordhesten e 6 dhjetorit perbindeshi i vicidolit dhe spiuni Agush askush kokeducja vulosin nje here e pergjithmone daljen nga skena politike dhe pamundesine per te ardhur ne pushtet pergjithmone te foltores dhe partickes se lekut, kjo sepse populli shqiptar nuk do ta gelltise lehte kete turp kombetar qe se ka bere as Esat Toptani, as Hamza kastrioti , as , Mustafa Merlika dhe kjo do perkthehet ne urrejtje te perjeteshme per foltoren dhe particken e lekut dhe hedhje ne koshin e plehrave te historise.

                       Lini një Përgjigje