Samiti i BE në Tiranë, Policia ndalon protestën e Berishës në Bulevard më 6 dhjetor: Rrezik për sigurinë kombëtare

25 Nëntor 2022, 21:46Politika TEMA
Samiti i BE në Tiranë, Policia ndalon protestën e Berishës

Policia ka ndaluar organizimin e protestës së paralajmëruar nga kreu i PD-së, i zgjedhur nga Komisioni i Rithemelimit, Sali Berisha më 6 dhjetor në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Në përgjigjen drejtuar PD-së, Policia thekson se mbajtja e protestës në këtë datë, që përkon me mbajtjen e Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, është rrezik për sigurinë kombëtare.

Në njoftimin e Policisë shkruhet se opozita mund ta zhvillojë protestën në një zonë tjetër, jashtë perimetrit të sigurisë, caktuar për mbarëvajtjen e Samiti.

Vendosa të ndaloj zhvillimin e tubimit të kërkuar nga ana Juaj në datën 06.12.2022, ora 12.00 deri në orën 16.00, në vendin e përcaktuar në kërkesë. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë mbetet e angazhuar për të garantuar të drejtën e çdo qytetari për të marrë pjesë në tubime paqësore dhe mirëpret çdo njoftim Tuajin për zhvillimin e tubimit në një vend alternativ, jashtë perimetrit të sigurisë'', thuhet mes të tjerash në njoftimin e policisë.

Berisha njoftoi mbajtjen e protestës së radhës të opozitës më 6 dhjetor, ditë në të cilën do të mbahet në kryeqytet Samiti BE-Ballkani Perëndimor. Vendimi i Berishës është dënuar masivisht nga maxhoranca, duke e konsideruar atë si veprim kundër BE-së.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Në përgjigje të njoftimit Tuaj nr.275 Prot, datë 22.11.2022, drejtuar Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, me anë të cilës njoftoni për organizimin e një tubimi nga subjekti Partia Demokratike, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. përballë Kryeministrisë në datën 06.12.2022, ora 12.00 deri në orën 16.00, nisur nga fakti se;

Në këtë datë në Tiranë zhvillohet Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor si dhe në konsultim me strukturat e sigurisë të delegacioneve pjesëmarrëse në këtë Samit, duke respektuar parametrat e sigurisë të Bashkimit Evropian, është përcaktuar perimetri i sigurisë, si më poshtë:

Bulevardi "Dëshmorët e Kombit" deri në Bulevardin "Bajram Curri" përfshi sheshin "Nënë Tereza

Rruga "Gjergj Filipi" nga kryqëzimi me rrugën "Ibrahim Rrugova" deri tek kryqëzimi me rrugën "Papa Gjon Pali II";

Rruga " Lek Dukagjini" në gjithë gjatësinë e saj;

Rruga "Dervish Hima", rruga "Sheh Ahmet Pazar", rruga "Faik Konica", muga "Skerdilajd Llagami".

Rruga "Papa Gjon Pali II" në gjithë gjatësinë e saj, rruga " Asim Zeneli, rruga "Themistokli; Germenji", rruga "Mustafa Matohiti", rruga "Jul Variboba", rruga " Fatmir Haxhiu";

Rruga "Ismail Qemali", nga rruga e "Elbasanit" deri në kryqëzimin me rrugën "Ibrahim Rrugova"

Vendosa të ndaloj zhvillimin e tubimit të kërkuar nga ana Juaj në datën 06.12.2022, ora 12.00 deri në orën 16.00, në vendin e përcaktuar në kërkesë. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë mbetet e angazhuar për të garantuar të drejtën e çdo qytetari për të marrë pjesë në tubime paqësore dhe mirëpret çdo njoftim Tuajin për zhvillimin e tubimit në një vend alternativ, jashtë perimietrit të sigurisë. Ju sjellim në vëmendje se, për veprime në kundërshtim me ligjin, do të ndërmerren masa administrative dhe penale, në zbatim të gërmes "a", neni 24, i Ligjit nr.8773, datë 23.04.2001 "Per Tubimet", neni 262 i Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë "Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme.

46 Komente

 1. V
  Vendimi i duhur i Policise Shtetit .

  Boll me kte bande Esadistesh te tolerohet e shemtoje Shqiperine si ka ber kto 31-vjet para cdo te Huaji , nen Koston e re Ardhems se shqiptareve . Hamut berisha le te zhytet ne halene e tij dhe beje azy Protesten e tij Kerma Toksike . Eshte koha e duhur ta Arrestoni kte Terrorist Islamik

  1. B
   Bbbb

   Braaavo policia

   1. V
    Vin

    Ta bejn ne Bathore se kursejn dhe leket e transportit.Dhe byreket kushtojn pak me lire atje.

    1. S
     Shkodrani

     Shum shum mire,nuk ka pse ti jepet leje per proteste, per cfaredo arsye dhe aq me keq per arsye politike, ka shume ambjente apo sheshe te tjera per te protestuar, le te protestojne ne Paskuqan, Kamez, Vore, FushKruje, por me mire do ishte ne "qytetin"e demokracise ne Shkoder

     1. R
      Referendum per arrestimin e koleres sali

      cojeni kriminelin me cecenet e tij ne shpellen e vicidolit,andej nga e solli enveri

      1. A
       AX

       Te bulevardi blu ne bathore po deshet

       1. E
        Edkari

        Protesta do behet e do jete madheshtore.Policet po te duan le te vijne e tna shperndajne .Ne aty do jemi.

        1. E
         Edari

         Mos mos se ja trembet policise Gencin ...shko mo i dale nga shpella komunisti i qelbur na tregon forcen ti morracak i nongrates qe bie rruges

         1. L
          Labi

          Kotë po Ju pyes e di çfarë dmth siguri Kombëtare.Protesta të behet po jashtë perimetrit të sigurisë si ne cdo vende të botës Demokratike. Po u cënua siguria Kombëtare (individ,grup,apo Parti,)atehere ndërhyn Ushtria si mjet i posaçëm per garancinë e sigurisë kombëtare.

          1. l
           labi gjeneralvr

           juve berishistet komunist enveri jua q.. nenen dhe duartrokisnit.

         2. B
          Bubuzhel Berati i punesuari Berrishes

          Pune e madhe forte eeeee Nongrata e zhvillone ne Viçidol te shpella ku ka lindue e eshte ritur atje me ariun haaaaa e vuri ne loje Taulant Balla debilin qe bie rruges komunisti qelbur

          1. D
           Dani USA

           Nje bravo te madhe meriton qeveria per kete qendrim shume te dreit.

           1. Z
            Zagali

            Mos e lini fare qenin te beje tubime e te lehin si qen i terbuara Sali Kriminelin.

            1. 1
             19

             Shyqyr qe u tregut njehere burra .na cau karin maloku race e poshter .kapeni dhe qijani mamin ku ta ket ky kurve bure .

              1. G
               God bless America!

               Ja m... O Sali mortja

               1. T
                Tironsi

                Le ta bojne poshte te Sauku vjeter ose ne Rrogozhine, Sali Ram Sheqere Berisha dhe disa dallkauke trushpelare qe i shkojne prapa ketij plaku matuf, genjeshtar e kriminel.

                1. L
                 Latif Dreqi

                 Edhe regjimi iranian i Ajatollahave, garda e tyre kombetare, te njejten thirrje iu ben grave , studenteve ptotestues. Mos dilni ne rruge, mos protestoni, mos i beni qejfin armikut, rrini ne shtepi se cenoni sigurine kombetare. Yyy ju dhjefsha mu ne siguri o bashibozuker, o qyqare, o skllever e bij sklleverish. Po c`mut sigurie ka ky vend qe eshte i shqyer me katersh, nga droga, neper porte e aeroporte, ku vidhet e nxirret sheshit cdo e dhene shteterore...Ky vend po jeton kohet e tij me te erreta. Kjo klike e keqe qe ka mberthyer vendin nen hyqmin e sheikut Rama duhet shkulur me rrenje e duhet flakur ne nevojtoren.e historise.

                 1. L
                  Lymi

                  O Latif....piktori ka ça ka ato te vetat po nuk eshte nje kafshe e dhunshme si Saliu!

                  1. U
                   Undefined

                   Mos u acaro o shpellar se mos na "dhjesesh" nga goja....eeshteme ligje Nderkombetare o llum i PD qe ne te tilla Samite ka parametra sigurie o hajvon i Foltores....si ne cdo vend te Planetit ku zhvillohen te tilla Samite.....edhe tek ne duhen respektuar keto parametra o kafshe e lige....te q....trute o barbare i Saliut.....Cmenduri

                   1. U
                    Undefined

                    Mos u acaro o shpellar se mos na "dhjesesh" nga goja....eeshteme ligje Nderkombetare o llum i PD qe ne te tilla Samite ka parametra sigurie o hajvon i Foltores....si ne cdo vend te Planetit ku zhvillohen te tilla Samite.....edhe tek ne duhen respektuar keto parametra o kafshe e lige....te q....trute o barbare i Saliut.....Cmenduri

                   2. a
                    american16al

                    Organet e qeverise duhet te mendohen se si t’ja mbyllin gojen ketij palacoje te merzitshem njehere e mire….

                    1. D
                     Demokrati

                     Policia ti japi leje vetem ne Bathore

                     1. p
                      prokurori.

                      Pergjigjen më të saktë dhe më të shkurtër e ka dhënë jo drejtori ipolicisë vendore të Tiranës,por inxh.Bardhyl Reso.Ay sygjeron Paskuqanin.Saktë,këthjellêt,natyrshëm.

                      1. Q
                       Qytetari

                       Ju a dha pergjigjen perfaqesia e BE! Pastaj per proteste nuk merret leje po vetem njoftohet!

                       1. e
                        emigranti

                        ne qoftese nuk merr vesh te kapet te lidhet kembe e duar e te terhiqet zvare dhe te digjet

                        1. D
                         Dardan

                         Nese ka ndonje lexues qe i shkon fjala ne Presidence, Kryeministri, SHISH, apo Ministrine e Puneve te Brendshme, i lutem nga Amerika t'u kujtoje autoriteteve se: Perbindeshi i Vicidolit, Doktor Sali Mortja, zakonisht i ka zhvilluar mitingjet e marrezise se tij ditet e shtuna, pse kesaj radhe do ta mbaje mitingun diten e Marte (6 dhjetor 2022), kur mbidhet samiti i Bashkimit Europian? Tentativa e tij eshte shume djallezore dhe e rrezikshme per sigurine kombetare. Dhjetori ka 5 te shtuna dhe kreu i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi le te zgjedhe cilen dite te doje.

                         1. S
                          Salkari

                          80 vjec tjetri dhe i punon mendja vetem per tubime dhe cregullime ....ptuuuuuuuu te qifshin robt o qelbesire , ke 30 e ca vjet qe n je peshtirosur...

                          1. c
                           ce

                           Duhet patur kujses se mos vijne ne pordhesten e 6 dhjetorit naziskinet e Mamurrasit me molotov ne dore apo Sali Lusha hipur mbi tankun e grabitur tek garda ne grushtin e shtetit 1998 si dhe Strazua me patllake. Po ashtu dhe banda e uniformave kafe me leva, kazma e cekice e komanduar nga Belind kerrici qe sulmoi seline e vicidolit ne janar. Po ashtu dhe lristat e haremit te Jales mund ti bashkohen kesaj pordheste te turpeshme qe ka deshtuar akoma pa nisur se ka urrejtjen e mbare shqiptareve bile dhe te mbi 70% te vete demokrateve qe drejtohen nga z.Alibeaj. Vetem pjesa e llumit , pjesa e hurit dhe litarit, me nje fjale shpellaret e pagdhendur te komanduar nga perbindeshi i vicidolit rreth 30% e demokrateve mund te marrin pjese ne pordhesten me te shemtuar te planetit e deshtuar akoma pa nisur.

                           1. x
                            xhoxhi

                            Të shkojë në varezat e Sharës se i tillë është Ai dhe të tillë janë ata që i shkojnë mbrapa...Bravo policia dhe thyejani hundët po tentoi të shkojë atje ku ai dëshëron..

                            1. G
                             GEZUAR BAFTJAR

                             NE VAQARR. NE BATHORE OSE FUSHE KRUJE .

                             1. K
                              Ktij Putane i do shkerdhyer fara

                              BE ne Tirane Kerma duhet terhequr Zvarre mes Tirones dhe Hudh ne Lane

                              1. M
                               Moza

                               Si nuk doli një Avni Rustemi që t'ja bënte ftyrën ma zi se kpuca këtijë të çmenduri ,se po çmend botën.

                               1. S
                                Sllobodanka

                                ...doli Avni Rustemi, por e hengri pas koke nga kriminelet e Ahmet Zogut, gjyshit te Perbindeshit te Vicidolit, Doktor Sali Mortjes.

                               2. T
                                Tropoja

                                Ku ka rrezik me te madh per sigurime kombetare se nje i çmendur si edushka vellai i vuqiq,policia ashtu thot dhe per vita qe vjedh thone jo votoj populli dhe droga neper çifligjet e socialisteve thone jo partia s'ka lidhje dhe njerezit popull i gomoneve qe ikin per dite ai thote eshte trendi haha keshtu we t'i bindemi atij ate do ai por popullin e ka kunder.Te gjithe ne proteste.

                                1. T
                                 Tropojan nga lushnja

                                 E para meso te shkrusah shqip shruhet Vuçiçi dhe jo Vuqiqi e dyta une nuk e kam ditur qe maloket qenkan komunist te thekur

                                2. s
                                 saleh krykurva me silikon ne bath dhe Tanga

                                 saleh hamuti shpelles , ka rrombullakos bythet e tij prej Pederasti me Silikon dhe i vesh me Tanga Blu ne te kuqe , do dali ne Parade Tiranes per nder te Samitit ,me i tregu Europianeve ,se eshte i Vetmi Kryeputane ne Shqiperi qe ja ben qejfin Europianeve me bathet e tij seksi dhe gojen e tij si shpell ,me ja marr Bolet mrena dy tre Turireve menjiher dhe mbasi ata ti ken Vjell ne Surrate Krypederastit saleh hamuti , ai me ato Turninjt si pith i shqyem Dhie , te ngerdheshi surratin dhe therrasi : Dhis is a Mirakell _ dhe Turoret ja plotesojne deshiren , Fillojne dhe e Dhjesin ne Surrat prostituten Plake te dal nga shpella primitive PD

                                 1. Q
                                  Qytetari

                                  Shume mire, nuk pse te protestohet diten qe do te mbahet nje samit teper i rendesishem per te ardhmen e Ballkanit dhe me pjesemarrjen e te gjithe udheheqesve te shteteve te Europes.

                                  1. A
                                   Adelina Greca

                                   Hahahaha u dhje Vin Suma . Ka frikë nga protesta e Salê Pinokut dhe Like Floririt. Po ke bythë o nipçja I Spiro Kolerës me fal Kolekës lëre protestën ne qejf të vet. Siguria kombëtare !! thotë Rumbullaku I këshilluar nga Mërobazetari që " dallohet" për ide te sofistikuara fshati.

                                   1. A
                                    Adelina vrima

                                    Adelina qe punone te semafori nuk eshte pune bythe apo vrime qe ke kohe qe e shqyene vrimen dhe he gjalle por vijne 27 kryetare shtetesh europiene president kryeministrs delegacione shoqerues garde du corps gjithe kokat e politikes se europes se zhvilluar e ti Adelina vrima flet per proteste te nje komunisti nongrara shko shoqe puno te semafori thyej ndonje penis zezaku fito 5 euro se nuk je per komente

                                    1. F
                                     Falje per fjalorin

                                     Adeline paske marr zjarr. Shko diku dhe shuaje zjarrin.

                                    2. Çekiçi

                                     NON GRATA KA RRJEDHË NGA TRUT SHTETI ËSHTË I OBLIGUAR TA MARR SI TE SËMUAR PSIQIK DHE TA DERGOJ NË NJI QENDER REHABILITUSE PER SMUNDJE MËNDORE PSIQIKE

                                     1. I
                                      I indinjuari.

                                      Turp per gazeten tema qe nxjerr Sali Berishen qysh ne pike te sabaut si teme ktyesore, ne vend qe ta abandonoje dhe kurre te mos ja shohim surratin prej nallbani profesionist.

                                      1. q
                                       qytetare i revoltuar per kte Kazan Mediatik

                                       i indinjuar Shqiptare i Nderuar , nuk je i vetmi vlla qe te shqetson kjo Hale e mero bozit , i ktij Pederasti qe shkerdhehet sa me grekeun edhe me serbin , te gjitha lajmet ktu ne kte hale ,menaxhohen nga Greket ,pse jo nga Serbet dhe Gjithecka Antishqiptare ne Europe ,te cilet jovetem deformojne Realitetin ne Shqiperi e Bote dhe i hedhi Fake Lajme_ Plehra opinionit shqiptara ,per ta manipuluar , degjeruar ,degraduar si shoqeri e popull . sepse asnji nga Shteti nuk intereson cfar luhet ne Mediet e Shkerdhatave me kte Popull , por e perdorin ke hale ne menyren me skandaloze qe s'i ngjan asnji lloj Medie tjeter , ku abuzohet pra me gjithcka vs shqiptareve ,edhe njiher sepse s'kemi asnji ne Qeverri qe na perfaqson si Popull .Qeverria do vetem Voten nga ne populli ,per te tjerat c'i qi t'emen thot

                                      2. D
                                       Dakord

                                       Te shkoje ne sharre ku shkoi dhe LSI per proteste. Ose le te sale pa leje po ja mbajti haha

                                       1. L
                                        Luani

                                        Kjo po .., do protest, ik në sharrë te të vdekurit.. në fundë të fundit atje e ke vendin , po më duket edhe ata ishin ankuar, nuk të pranojnë .., vetëm fuçia e ziftit të pranonë.., ajo ështy si ty .., sterrë e zezë.., !!

                                        Lini një Përgjigje