Me Berishën apo Alibeajn? Salianji: Dua që Partia Demokratike të bashkohet

26 Nëntor 2022, 18:30Politika TEMA

Me Berishën apo Alibeajn? Salianji: Dua që Partia Demokratike të

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se do të bëjë përpjekje që kjo forcë poltike të bashkohet dhe nuk do të hyjë në beteja për ta ndarë atë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Salianji nënvizoi se mos dalja e PD-së me kandidatë të përbashkët në disa zona, përbën një avantazh për qeverinë e kryeministrit, Edi Rama.

“Unë jam në opozitë dhe jam me Partinë Demokratike. Padiskutim, e kam thënë pas 6 marsit që do bëj përpjekje që Partia Demokratike të bashkohet dhe nuk hyj më në beteja sesi të ndahet Partia Demokratike.

Kam bërë edhe përpjekjet për të dalë me kandidatë të përbashkët, mesa duket në disa zona do të arrihet që të kemi kandidatë të përbashkët, në disa të tjera do të kemi kandidatë të ndryshëm. 

Kjo nuk është e mirë për Partinë Demokratike dhe padiskutim që i shkon një avantazh paraprak të qeverisë ddhe Edi Ramës”, theksoi ai.

7 Komente

 1. B
  Berti

  Ky qafeshtremti “Babale” si spurdhjak qe eshte luan me dy porta.

  1. p
   pjeter

   O langua i Lozhanit,je karte e djegur direkt sa u polle politikisht!!!

   1. a
    astrit

    Ky zoteria as mish e as peshk! Me shume ngjan me turshi kastravecash!

    1. 1
     19

     Ky eshte kokra e pederastit mos i besoni asgje se e ka qir sala qe te vogel .

     1. M
      Mara emigrante ne Itali

      Me babale dhe sali ,lulush ,ilir do te bashkohen .keta jane te pd-se se ndyre te shqiperise.degjoni se cfar thote saliu mos paguani taksa , larg qofte po sikur te vije ai ne pushtet si i behet qe mos te paguajme taksat ? Nga do ti pjelle sala buxhetin e shtetit ? Nga argita dhe liria .rrace e poshter

      1. k
       ky pederast katundi do perdhunu sa ma par

       salinjani biri kurves se katundit duhet te ishte ne burg dhe kerkonte atje palluesit jo medieve

       1. C
        Cudia

        Po flet altoparlanti I Babales!! Si nuk ka turp e del në ekrane??? Na kujton veç Babalen sa herë që I shoh surratin. Plera!!

        Lini një Përgjigje