Alibeaj prezanton Agron Kapllanin si kandidat në Mallakastër dhe i përgjigjet ashpër Berishës

26 Nëntor 2022, 15:27Politika TEMA

Alibeaj prezanton Agron Kapllanin si kandidat në Mallakastër dhe i

Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Enkelejd Alibeaj nisi prezantimin e kandidatëve për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Pas dështimit të negociatave për daljen me kandidatë të përbashkët në PD, Alibeaj ka prezantuar në këtë mënyrë kandidatin e parë nga radhët e grupit të tij.

“Si mundet një regjim me patronazhistë, një regjim që rreshton të gjithë bandën për të bërë vota për pushtetin? Ka vetëm një mënyrë. E para njeri është të jesh njeri i lirë. E dyta, me moral. Pse ikin njerëzit sot? Sepse ende nuk kemi mundur si opozitë t’u japim arsyen për të mos e blerë atë biletë për të ikur. Agron Kapllani nuk premtoi në 2015 vende pune, por tha “I barabartë gjithkush”. Kjo është të jesh i moralshëm, i ndershëm në dhënien e shërbimit. 

E dyta, me alternativë. Mund të jesh i ndershëm, mund të jesh i sinqertë, por duhet të kesh alternativë. Çfarë do bësh ti për qytetin, për bashkinë? Në rastin e Agron Kapllanit kjo është e tejkaluar sepse ka pasur nga 2015-2019 për ta parë si e trajton qeverisjen ndaj njerëzve pa bërë asnjëlloj dikriminimi, as për të majtë, as për të djathtë”, tha Alibeaj.

Alibeaj iu përgjigj nga Mallakastra edhe kreut të PD-së, Sali Berisha i cili sot paradite gjatë një komunikimi me ndjekësit në Facebook, i quajti deputetët e tij bukëshkalë.

“Anatemohemi ne për pazar me Edi Ramën? Bukëshkalë? Pengje? Kush e votoi pro çështjen inceneratorëve dhe kush nuk e votoi? Një pjesë e ministrave sot janë në burg sepse atë çështje e ngritëm ne. Ca njerëz nuk erdhën as për ta votuar, madje edhe na shanë. Kush e votoi përfaqësuesin e maxhorancës “mamuthi i korrupsionit” te Banka e Shqipërisë? Fitoi “mamuthi i korrupsionit” me votat e këtyre që i bashkuan me maxhorancën. Çështjen e Portit të Durrësit e ngritëm ne. Njerëzit nuk kanë nevojë për zhurmën e kapjes së foltores çdo të enjte në mëngjes, por kanë nevojë të dinë sa është vjedhur, kush janë oligarkët që darkojnë me Edi Ramën”, u shpreh Alibeaj.

 

29 Komente

 1. P
  Poseidon

  PO TE DARKAT E KA MENDJEN .PO PSE O HAJVAN KRIMINEL ESHTE E NDALUAR TE HAJE ME OLIGARKE .......A PO PSE NUK HANE ME TY????.....AS KA PER TE NDODHUR .......PO E ZURE EDI RAMEN ME SHKELJE MOS E KURSE COJE NE PROKURORI KUR TE DUASH. ..,......PO JENI PUSETAT E SALEHUT JU KENI NGRENE NGA CORBA E QELBUR E TIJ......NUK BEHENI NJEREZ ME.

  1. L
   Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet

   oligarket kane biografine e keqe.

  2. P
   Poseidon

   PO TE DARKAT E KA MENDJEN .PO PSE O HAJVAN KRIMINEL ESHTE E NDALUAR TE HAJE ME OLIGARKE .......A PO PSE NUK HANE ME TY????.....AS KA PER TE NDODHUR .......PO E ZURE EDI RAMEN ME SHKELJE MOS E KURSE COJE NE PROKURORI KUR TE DUASH. ..,......PO JENI PUSETAT E SALEHUT JU KENI NGRENE NGA CORBA E QELBUR E TIJ......NUK BEHENI NJEREZ ME.

   1. S
    Semi

    E ndaluar eshte ne prrendim...ka institucion qe vezhgon cdo rast kur nje zyrtar afrohet me nje bisnesmen....sa per dijeni...shume e kane pesuar dhe me kosto burgu ose gjobe

    1. S
     Sem aqif kapertoni

     O sem palla,,,pse jeni kaq idioter,jetoni jashte dhe mendini se dini cdo gje qe ndodh atje,,,po' te kesh nje kunat bisnesmen,apo Vella,apo xhaxha,apo nje ish shok,nuk duhet te shoqerihesh ne asnje menyre,,,nga e nxorre kte,ne qofte se personat kan probleme me shtetin,si fiskale etj,atehere nuk duhet te kesh kontakte,,,

   2. B
    Ballisto-komuniste

    Nuk di te beshe opozite je kot .... partite moderne kane ne organizim patonazhistet eshte sisteme Amerikan ne vende qe ta kopjoshe PS ti gjykone si te tjeret dhe humbni si gjithmone po te pakten i genjeni qorrat qe ju votojne me genjeshtrat na vodhen zgjedhjet masaker elektorale tani gjeni nje tjeter sllogan kur te humbisni

    1. B
     Ballisto-komuniste

     Nuk di te beshe opozite je kot .... partite moderne kane ne organizim patonazhistet eshte sisteme Amerikan ne vende qe ta kopjoshe PS ti gjykone si te tjeret dhe humbni si gjithmone po te pakten i genjeni qorrat qe ju votojne me genjeshtrat na vodhen zgjedhjet masaker elektorale tani gjeni nje tjeter sllogan kur te humbisni

     1. E
      Eni

      Po oo nga ata patronazhiste na rrodhen te dhenat...ne usa o koqe nuk te lejon kush te jesh Nr e kartave e tel e te tjereve se e ha sa krahu...ndonje nga ata shefat patronazhist do kene futur be sistem dhe Iranianet

      1. T
       Tirana e Re

       Patronazhiste te Partise ka ne te gjitha Partite e Shteteve moderne dhe Perendimore o injorante me anonimin ENI. E sa per ceshtjet e numrave te Telefonit dhe Kartave te identitetit qe dolen ne Internet, ben mire Ti zonja ENI e Partive te trushpelareve, te pyesni Ilir Meta/j dhe mesohet kush ja ka dhene Iranianeve shume nga materialet sekrete te Shtetit kur ishte President (eshte nje person shume shume intim i Ilir Meta/j me emrin Ilir Kulla, qe eshte mik Nr.1 me Sherbimet e Iranit, por edhe me Sherbimet Ruse, qe ka levizur jo pak here ne vendet Arabe dhe padyshim ka kontaktuar ne emer te presidentit Ilir Meta/j me Iranianet, qe tashme kane shperthyer kundra Shqiperise pro/Perendimore dhe sidomos pro Amerikane). A e kupton moj zonja ENI kush i ka lidhjet me Iranin dhe padiskutim dhe me Rusine.

     2. K
      Kujtimi

      Agron Kapllanaj do te fitoje ne Mallakaster, por a do te fitoje Ali Beu kunder Perbindeshit te Vicidolit, Doktor Sali Mortjes ne Apelin e Tiranes, kjo mbetet per t'u pare.

      1. S
       Sugjerim

       Sa ma shpejt , mbaje vrapin te psikiatri lum miku. Mbase te ban defman se qrke rend shum

       1. E
        Emiljano

        Me thene te drejten sugjerimi ti me dukesh per ke psikiatri te keqen.zoti te rujt

       2. T
        Tanguli

        Pooooo do fitoje sallam top hoot…????

        1. m
         me ke eshte kaci zi dhjerokrat

         ne mallakaster duhet te ishte kaci zi,se ai var xhaketen te gardhi dhe fiton.

        2. x
         xhoxhi

         O ministër i Saliut mos u mer me Edi Ramën por shiko punën tënde.Po e ke shtëpinë prej qelqi mos godit shtëpinë e tjetrit.Sa të jetë Edi atje juve nuk do fitoni kurrë.Ti e quan regjim ndërkombëtarët e quajnë "flori" Edin.Po të ishte kriminel si mendoni ju do vinte europa në Tiranë?A HAROVA DO VIJNË TË SHIKOJNË PROTESTËN E SALËS DHE DO JU PYESIN:SI ËSHTË RAMA? Njerëz më të poshtër se ju nuk besoj se ka.Del Saliu na thotë Rama e Basha ndajnë paratë bashkë.Del Basha na thotë Saliu e Rama ndajnë paratë bashkë del ti dhe i vë vulën:luftën e kemi me Ramën jo me veten tonë..Kështu do ju votojmë ne more kapedan?

         1. T
          Taulant

          Evropes i plasi trapi per Shqiperin. Evropa mbajti Enver Hoxhen 45 vjet ne Shqiperi jo me Ramen.

          1. L
           Likja

           Laj gojen ti sumqir taulanti qe kerkon motren,,kur premend enverin,,,e gjete motren o te qiva udhet,

          2. G
           Gole

           Po ti o klluf kari,pse nuk shef shpinë tate....?

          3. I
           Ilia

           Jeni i madh Alibeaj!

           1. O
            Opionisti

            Nuk ka zgjedhj 14 maj .Sali berisha nuk del ne miting ka filluar jyda ushtarake ka dy pushtete njera eshte edi rame tjera eshte juda ushtarake edhe ne Amerike ka juda ushtarake

            1. T
             Tualet Palla

             Gëzon Ripjellja vetëm. Këta bythqimë të tredhur në gen nga sumkuqtë, smunden të bëjnë gjë tjetër veçse të hanë mutin e pinjollit të xhelatëve komunistë. Tju bëjë mirë se Mallakastrën majmunët e kuq e kanë të fituar pa filluar edhe sikur Kaç Islamin të kandidoje Lulqim Alibasha.

             1. M
              Mara emigrante ne Itali

              Fshati digjet e kurva krihet o kapedane ju ngateroni kekun me byrekun ju jeni oligarket e keti vendi ju qe keni ng 3-4-5 vila ,ju denuat Nexhmien per kafe po ju ku duhet te shkoni pse budalla eshte populli tju besoje si sju ha nje mortie qe guxoni dhe dilni gjith diten duke llapur o te pa fytyre .sa nje nuk do tju votoje .dane muçua ne martallos vete shkruan e vete vulos .

              1. P
               Poseidon

               ORE PO MOS KUJTUAT QE CDO OLIGARK ESHTE KRIMINEL. ......DARKAT MUND TE JENE PER ARESYE PUNE PER PROJEKTE TE MEDHA .......ASNJE LIGJ NUK KA AS NE BOTE PERVEC KUR MER TE MIRA MATERIALE PA PAGESE OSE PARA OSE KUR ESHTE NJE KRIMINEL..

               1. H
                Himarioti

                Ky Ali Beu apo si e ka ky, është një orangotang i vërtetë, pa ide, pa ideologji, një bythëlëpirës i Berishës. Oligarkët nuk janë armiq të popullit, o majmun.

                1. G
                 Gjenerali pa ushtri!

                 Burrë i rrallë ky Alibeu. Na e la peshqesh Berisha. Tope madh po ashtu. E keni parë besoj se sa mirë i dukeshin pantollonat kur shkoj te takoj Yuri Kimin. Po kush te jep votë Ty more aman. Eshte Sali Qeni 10 here ma i mire se Ty.

                 1. T
                  The truth

                  Aliby#a mendon me te vertete se me ndihmen e Kimetes do te fitoj. Historia perseritet, te paret e Alibashes deri diten e fundit bashkepunuan me gjermanin, shpresonin se gjermani do te fitonte dhe Alibashet do te gezonin Shqiperine, kur edhe shqiptari i fundit e kishte kuptuar se gjermani po kthente patkonjte. Edhe tani po enderrojne.

                  1. T
                   Te mbeshtetesh SB,per hallet e tij eshte te talles

                   Sa me shpejt te shkeputen nga SB,aq me mundesi kane per te ardhur ne pushtet.Me militante kryesisht nga veriu nuk vihet ne pushtet.

                   1. I
                    Ilir

                    Alibytha dhe Kapllanaj . Alibythe i emeruar dhe Kapllanaj qe “ nderroi mendje”. Mungesa e integritetit ben bashke bythecet.

                    1. R
                     Reshat Ago

                     Alibeaj eshte i nderuar dhe zgjedhjet i ben me mend. Ta lejme te punoje dhe te shohim rezultatet, pastaj te komentojme.

                     Lini një Përgjigje