Rama takohet me CEO-n e këmbimit më të madh në botë për kriptomonedhat

26 Nëntor 2022, 19:09Politika TEMA

Rama takohet me CEO-n e këmbimit më të madh në botë

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me pronarin dhe drejtuesin e exchange-it më të madh në botë për kriptomonedhat, Binance, Changpeng Zhao.

Ka qenë vetë themeluesi i Binace, ai që ka bërë të ditur takimin e tij me Ramën nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Twitter.

Krahas fotos me Ramës ai shkruan: “Jam takuar këtë të shtunë të bukur me kryeministrin e Shqipërisë, zotin Edi Rama. Shtytja e adoptimit të kriptove nuk ndalet kurrë.”

Kush është Changpeng Zhao, shefi ekzekutiv i Binance? 

Falimentimi i ftx, një shkëmbim kriptosh i vlerësuar dikur në 32 miliardë dollarë, ka lënë shumë njerëz në gjendje të mjerueshme. Por një gjigant i kriptove, dhe njeriu që e drejton atë, është më i fortë se kurrë të paktën tani për tani.

Binance njihet si shkëmbimi më i madh i kriptomonedhave në botë dhe Changpeng Zhao, bashkëthemeluesi dhe shefi i saj 45-vjeç, ka triumfuar mbi një rival më të ri, më karizmatik në Sam Bankman-Fried, kreu i ftx që tashmë ka falimentuar.

Pasuria e  Zhao vlerësohet në 17 miliardë dollarë.

39 Komente

 1. E
  Eri

  Nje takim vertete frytdhenes

  1. S
   Santuco

   Hidhni se pidhin e motres do merrni ti dhe keta patronazhistat e tu poshte teje

   1. F
    FCB

    "Santuco"! Rrofte shoku Sahala Ram Brrrrrrrishaaasa.

  2. D
   Dea

   Si gjithmon takime te cilat do sjellin te mira te ne

   1. E
    Eni

    Kampion je edi vazhdo me hapin e teknologjise

    1. B
     Beni

     I kumt qe ben keto lloj takimesh me njerez kaq te rendesishem

     1. O
      Olti

      Keto takime do te sjellin vetem te mira ne vendin ton

      1. P
       Petro

       Keto takime vlejne per vendin tone

       1. O
        Olti

        Takime te tilla sjellin lajme pozitive

        1. b
         ben.

         Offshore, soros, kriptomonedha. Ekuacioni perfekt, per te fshehur dhe riinvestuar parate e vjedhura.

         1. Y
          Ylli

          Nje menyre e mire per te rinjte qe te punoj

          1. P
           Piramidat

           Po pra, është e vetmja alternativë pune në Shqipëri. Ose puno në call center me bursa online , mashtrime online le të themi, ose ik emigro, shpopullohu. Vendet në administratë i kanë zënë familjarët e miqtë e pushtetit, militantët dhe patronazhistët. Vendet në Bankën Qëndrore përherë i kanë zënë familjarët e politikanëve dhe miqtë e tyre (majtas apo djathtas qofshin. Kështu Olsi Rama

          2. T
           Titi

           Nje personalitet I madh I kriptomonedhave

           1. E
            Eva

            Sa mir qe Rama merr pjese ne keto takime

            1. R
             Reda

             Vetem te mira sjellin keto takime

             1. K
              Ku është problemi këtu?

              Hallall! Me gjithë atë xhiro që i bëjnë call centerat e Olsit Ramës kriptove të Zhaos

              1. K
               Ku është problemi këtu?

               O Mero, o palaço! Ta kam thënë dhe më parë që ke një zakon të keq, komentet që i thonë të vërtetën Ramës i çensuron. Më keqja nuk është që nuk i publikon, por që i publikon përgjysëm, jo të plotë. Që ju jeni të kastruar dhe të korruptuar dhe pastrues parash, kjo dihet. Dhe që Gazetën Tema e ke mjet propagande dihet. Po të paktën mos bëj si palaço. Nëse s'do të nxjerrësh komentet mos i nxirr. Por jo përgjysëm! Shkërdhatë! Ju dhe të hani mun, dhe bëni sikur keni ndonjë gjë në dorë! Bastardë. Ju rilindja e bythës mund të "kastroni" një popull delesh që e mbani me thërrime. Kujdes me të vërtetën, e dini si e hani në bythë më keq se ç'e keni ngrënë! Maskarenj!

              2. S
               Sara

               MBI DHJETE KOMENTE HAJVANESH RILINDJEJE ME SIPER... O ZOTT!!!!!!!!

               1. M
                Mero servili i Ramës

                Eu ka më mirë se të fshehësh paratë e vjedhura popullit duke i depozituar në kripto, nuk ka kontroll, nuk ka monitorim nga bankat. I çon në çdo vend të botës. Rroftë rilindja e mashtrimit me bursat online, dhe shpopullimit!

                1. L
                 Latif Dreqi

                 Nuk jane hajvane... eshte e pamundur qe 10 njerez idiote te shkruajne 10 idiotesira njesoj...Eshte zyra e propagandes se Gobelsit qe i mbush me komente te tilla, ghysme rreshti... Njerezit sot pertojne te flasin jo me te shkruajne. Fakti qe propaganda eshte shtuar, dmth qe karroca ka marre tatepjeten.

                 1. P
                  Posi

                  Jo 10 hajvane rilindje por nje hajvan qe shkruan me 10 emra te ndryshem

                 2. M
                  Mara emigrante ne Itali

                  O Beni ku leh qeni ku mer veshti nga personalitetet orrot karoce qe perserit fjalet e sales ,dhe ti sarushe mos u merzit nga komentet e socialisteve ju lehni socialisteve u shkon karvani perpara .kur te ngihen socialistet do tju varin juve demokrateve ,do ta shikoni si do shkermoqeni si kallinjte e misrit .

                  1. L
                   Latif Dreqi

                   Mara moj nuse, me fort perdore llapen, me mire dhe mundesisht kudo...keshtu do te behesh e dobishme per dobicin e Anetes dhe per gjithe partine.

                  2. A
                   Alex

                   Duam uzina fabrika pune. Jo foto palaçosh dhe komente bythelepiras te rregjimit qe lepijne bythe e Rames per 40 mije leke te reja ne muaj.

                   1. O
                    Omir k

                    Mos e kruaj me gjethe fiku o km se kto jane si vefa, e mban mend 97, mos luaj bixhoz me paret e popullit se do digjesh.

                    1. H
                     Hito Çako

                     KUR TE DALI DHE KY KINEZI MASHTRUS RAMIU DO THOTE QE PERGJEGJESIA ESHTE PERSONALE.TE GJITHA PARATE E VJEDHURA TE SHQIPTAREVE KY KOKE MIU ME ERDOGANIN DO TI PERLAJNE.DHE PRAPE KOMENTUESIT LOQE TE TEMES DO THONE RAMA ESHTE GJIGAND.

                     1. C
                      Cen

                      CZ me shtetesi Kanadeze mund te jete me I pasur se Elon Musk. Pronari I Binance krypto exchange me madh. Tani e kane qendren kryesore ne Malte.

                      1. T
                       Tit Vasillaqis

                       Po normal personaliteti me peronalitete do te takohet nuk takon njeri plera ose non grada

                       1. M
                        Mihongsh Tetria

                        Eri Dea Eni Beni Olti Petro Ylli Titi Eva Reda = Mero Baze me 10 nofka.

                        1. G
                         Geni

                         Sa Jane shtuar patronazhistet!

                         1. a
                          aaaaaaaaaa

                          Her tjetër publikoni një foto me suden. Na hapët barkun me këta mashtruesa.

                          1. R
                           Reda

                           Ky njeri ka nevoje per psikiater por cili mund tja mbushe mendjen?

                           1. E
                            ERTV

                            A bravo komplet artist pikturist! Kjo forografi më duket si ndonjë pikturë e gjallë e realizmit socialist. (Aty u ku mrujt she u edukua dhe "shkëlqeu ky artisti). Si një pikturë e shokut Mao ce Dung (I riu) me shokun Zhao... Veçse ky shoku Mao i ri, e ka pak ndryshe stilin me penevrekë dhe atlete Yezee 3000€. Shumë o morra me fasadën qe flet sa për një mijë fjalë. Duket se problemet e shokut Edi aka Mao Ce Dung i ri janë shumë të mprehta. Mbasi kanë vjedhur dhe bërë kërdinë (dhe ka lëshuar ate që është terminatorja e mbledhjes se pareve Bela-në) Nuk kanë ku ti fshehin paret . Dhe ku ka më mirë se në krypto dhe aq më mirë tek shoku Zhao. Jashtë kontrollit, informacionit amerikan dhe europian. Dhe miqtë kosovarë si njëherë e një kohë me xhaxhin duhen të bëhen xheloz për vëllazërisë e re me kinezët.. Note. Shoku Edi frakun ndëroje se dhe pse si stil e ke si të shokut Mao si ngjyrë enke komplet si Kim Jong Un. (Ata që merren me profilizimin e politikanëve dhe sjelljet, e dinë mirë çfarë sindromash janë këto alla enveriste, berishiste, ediste dhe e e dijnë shumë mirë në çfarë sistemesh qeverisëse është ose po shkohet).

                            1. V
                             Vehbi Alimuça

                             Ky levendi Edo duhet të dijë se dikur tek ne thuhej: Kur të mbarojnë gurët e Shushicës, mbarojnë parat e “GJallicës”! Halli se gurët aty janë akoma.

                             1. H
                              Hajde are te te tregoj babain

                              Dini gje kur falimenton si ftx kjo Binance dhe kur ja fut vehtes me kobure ky Changpeng Zhao?

                              1. L
                               Lesht e currs kaçurrel

                               Ueeeee Impossibile !!!!! Na rruafsh bolet!! Rama është kryemafioz i papërsëritshëm dhe hajdut i papërsëritshëm në historinë e Shqipërisë . E keqja më e madhe që pason si murtajë nga Saliu , Meta dhe Nano. Ramës nuk i mjafton përqindja që mer nga pisat që ka punësuar të cilët vjedhin lekët e shqiptarëve , donatorëve dhe BE-sê me ndërtime dhe investime kuturu ,të paplanifikuara mirë, të pasigurta me kosto kolosale ose të panevojshme në krahasim me nevojat primare që kanë shqiptarët (pensionistët, hadikapët, fëmijët, të rinjtë, të papunët , bizneset e vogëla etj. E di ti zotrote që në Shqipëri ka më shumë apartmente se sa faktikisht nevojiten , sepse janë qindra mijëra apartamentet bosh të Partisë ( dhuratë nga ndërtuesit dhe trafikantët e drogēs për kryetarët e bashkive, vartësve të tyre , funksionarëve dhe drejtorave në ministri të ndryshme në këmbim të lejeve të ndërtimit , lehtësirave në transportimin e drogës etj etj). Betonizimi i Shqipērisë është krimi më I madh qê I ka bërë politika shqiptarëve pas 'dëbimit' të miliona shqiptarëve në kurbet.. Rama lojën e pistë të Saliut e ka vazhduar pa ndërruar kurs. E ka shumëfishuar. E ka ngritur në nivele ekstreme. Prandaj po ikën gjithë rinia shqiptare , po ja mbath nga sytë këmbët se nuk ka të ardhme me Ramën e lukuninë e tij që ka instaluar në administratë. Këta patronazhistët që komentojnë këtu nuk kanë ASNJÊ LLOJ kualifikimi ose shkolle dhe janë punësuar nē administratë e marin miliona ,vetëm se kanë dikē aty që punon për Partinë dhe dinë të lehin e propogandojnë shumë. Qindra mijëra shqiptarë me shkollë dhe kualifikime detyrohen të lenë vendin e të punojnë në punë të rëndomta në emigrim nga mëngjesi në darkë, kur pisat e Partisë marin lekët kot e s'bëjnë asnjë punë. Shumica e njerëzve që votuan Ramën dhe e sollën në pushtet menduan se Rama do ti ndihmonte po Rama ndihmon vetëm rrugeçët, kriminelët, trafikantët dhe familjarët e tij bashkë me dashnoret , ish dashnoret, ish grateful, dashnorët e ish dashnoreve dhe burrat e ish grave... Lesht e currs kaçurrel

                               1. P
                                Pashai

                                Me siguri ky tipi që ka komentuar me nofka të ndryshme, duhet të jetë operator Call Center-i.

                                1. K
                                 Kris

                                 Biseduan dhe rane dakord qe ky pronari I kriptove ti shese kripe Shqiperise

                                 1. K
                                  Kripa pa kripe

                                  N.q.s. ky biznesmeni i kripes hap ndonje zyre (back office) te madhe ne Shqiperi, do ishte fantastike se do punesonte njeres, por n.q.s. shteti shqiptar do krijoje ndonje llogari te madhe ne monedha me kripe, do shkonte drejt katastrofes.

                                  Lini një Përgjigje