Edi Rama: Partia Socialiste, më e votuar nga gratë shqiptare sesa nga burrat!

29 Maj 2023, 18:00Politika TEMA

Edi Rama: Partia Socialiste, më e votuar nga gratë shqiptare sesa nga

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me qytetarët në Korçë. Gjatë fjalës së tij Rama theksoi se pritshmëritë e qytetarëve janë të larta, ndërsa theksoi se ka ende shumë punë për të bërë.

Gjithashtu Rama nuk i ka kursyer kritikat ndaj opozitës, duke i vlerësuar si hije të së shkuarës.

Njerëzit janë të pakënaqur me ne, kjo është e vërteta. Kanë pritshmëri të larat ndaj nesh dhe besojnë se vetëm ne mund ti bëjmë ato gjërat për të cilat kanë nevoje, kjo është e jashtëzakonshme si sfidë se na kanë hedhur një dorashkë, duke thënë urdhëro merreni dhe tani na çoni vetën përpara, do ishte fatale për ne nëse do biem në vetëkënaqësi dhe do mendojmë se jemi të zëvendësueshëm. Kjo votë ka lidhje se njerëzit duan të mendojnë dhe duan nga ne që të mendojmë gjithmonë  e më shumë për ata si qytetarë dhe jo ata të mendojnë si tifozë partish dhe ne ti ndajmë në të tanët, majtas, djathtas.

Dua të falënderoj ata që s’kanë dal në votime, ua kemi kërkuar këtë gjë. Duke bërë ata që kanë bërë ata meritojnë respekt sepse janë sjellë si patriotë duke braktisur hijet e së shkuarës që u shfaqën vetëm për të na kthyer mbrapa. Në kushtet e kësaj pritshmërie të madhe, çfarë behët? Si kthehet ky borxh?

Ka një gjë që mund të përmbushet 100%, është vetëm në dorën tonë këtu. Kjo është njerzillëku me të gjithë anëtarët e një komuniteti, me çdo qytetar të këtij vendi, me çdo familje që ka nevojë për këtë shtet, njerzillëku me çdo sipërmarrje, çdo grup interesi, që është dhe duhet të jetë për mua pika e parë  e programit qeverisës të çdo kryetari bashkie të dalë nga vota e 14 majit. Në këtë pikë kemi deficite kudo, në nivelin qendror, vendor. Këtu ua kërkoj me forcë të gjithëve. Që ta kuptojnë dhe ta vënë në jetë. Të krijojnë mekanizma që të gjithë njerëzit të ndihen të dëgjuar, të respektuar. Pastaj zgjidhet apo jo një hall apo problem tjetër kjo varet nga mundësitë. Pavarësisht nëse nuk ma zgjidh hallin, të paktën ma qaj thotë populli ynë.

8 Komente

 1. A
  AI

  Nuk e di ne ka ne bote kryeminister te thote mos dilni ne votime!!!!!! Rast per tu studiuar.

  1. F
   Flor Hoxha

   Ke te drejte Gjigand. Burrat shqiptare jane komservatore. Nuk votojne per ata qe qihen ne bythe si ty dhe Lali…

   1. A
    Ana

    Sepse e dine kush eshte me i miri per kete vend

    1. O
     Orsi

     Vazhdoni beni me te miren

     Lini një Përgjigje