Evi Kokalari: Kryemadhin po e heqin nga Partia e Lirisë me të njëjtat metodat si të PPSH ndaj armiqve të brendshëm

15 Prill 2024, 20:40Politika TEMA
Evi Kokalari: Kryemadhin po e heqin nga Partia e Lirisë me të

Evi Kokalari nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale paralajmëron se Monika Kryemadhi po hiqet nga Partia e Lirisë.

Sipas saj ajo po hiqet nga partia me të njëjëtat metoda si Partia e Punësh së Shqipërisë në periudhën komuniste që i shpallte luftë armiqve të brendshëm.

Për të mbështetur aludimin e saj, Kokalari përdor një citim të shkëputur nga fjala e Kryetarit të PL-së Ilir Meta në mbledhjen e Kryesinë së Partisë së Lirisë!

“Monika Kryemadhin po e heqin nga Partia me të njëjtat metodat si të PPSH ndaj armiqve të brendshëm”-shkruan në postimin e saj Kokalari.

2 Komente

 1. H
  Hasi

  Kjo eshte vetem dhe thjeshte nje loje e ciftit, as gje me shume.

  1. L
   Loni, antar i LSI që në kohë të pordhës.

   Po ti je tjetër rracë moj e uruar, ç'dreqin ke që e përzien vehten duke dhënë mendim për familjen Metaj-Kryemadhi! Ata bëjnë estradë, ti merresh me politikë, duke i qarë hallin Monikës, se po e heqin me metodat e PPSH. Pse, vërtetë mendon ti se njohin metoda të tjera veç atyre të PPSH partitë politike në Shqipëri?

   Lini një Përgjigje