"T’i jepet fund nepotizmit, partia s’mund të ketë dy shoferë", Meta do ta përjashtojë Kryemadhin nga PL?

15 Prill 2024, 14:13Politika TEMA
"T’i jepet fund nepotizmit, partia s’mund të ketë dy

Partia e Lirisë ka mbledhur sot Kryesinë e saj, ku janë prezantuar edhe disa ndryshime. Në fjalën e tij, kreu i PL-së, Ilir Meta tha se propozon që Sekretare për qarkun e Tiranës të zgjidhet Erisa Xhixho, ndërsa sekretar për Korcën të jetë Tedi Blushi.

Nga ana tjetër, Meta u shpreh kritik, duke theksuar se se do t’i jepet fund nepotizmit në parti dhe të gjithë strukturat dhe kakofonisë në drejtim.

Ndonëse nuk përmendi emra, por Meta thotë se Partia e Lirisë nuk mund të ketë dy drejtues, duke ngritur dyshime për spastrim të të besuarve të ish kryetares, Monika Kryemadhit në postet drejtuese. 

"Statuti do e ndërtojë këtë parti me baza të reja duke i thënë fund nepotizmit, duke i thënë fund  mosmbajtjes së përgjegjësive, kakofonisë në drejtim dhe lënies hapësirë për alibi e shfajësime për ata që nuk përmbushin detyrimet e tyre.

Ftoj këdo që ka dëshirë të drejtojë më mirë PL të kandidojë në konventën që vjen. Ftoj cilindo që ka një platformë më të mirë, ta paraqesë.

Kjo nuk mund të jetë një forcë me dy shoferë. Dualizmi ishte shkatërrimtar për PD, pale kur futet ndonjë dorë e tretë në timon dhe askush nuk mban përgjegjësi për fatin e autobusit.

Duhet shpejtësi, duhet vendimmarrjes, fuqizim i organizmit dhe përqendrim i mesazhit te 5 prioritetet dhe një vendimmarrje vertikale në zbatimin e çdo vendimi që merr konventa dhe gjitha forumet më pas”, tha Meta.

Në fund, Meta u shpreh se kjo është një periudhë e ngarkuar me përgatitjet për Konventën Kombëtare pasi synohet të ndërtohet një parti me një strukturë krejtësisht të re.

 

15 Komente

 1. m
  mona

  Laj e thaj Erisa Xhixho dhe Tedi Blushi ky bole:

  1. r
   robi

   Vendin e Nafije dybekut te leshelise pritet ta zere strateg'ja nderkombetare, nderplanetare, kozmike , leshelike, babaxhike me shkolle te mesme, mesatare 6, Kejdi dhembcakallja .Promovuar per deputete akoma pa mbushur 18 vjece vetem per kontributin qe kishte dhene ne haremin erotiko naziskin te Jales.

   1. J
    Juristi

    Hahaha.Likja çdo vit sajon parti te re dhe pas i vijne Sanço Pançot e tij.Nivel qesharak intelekti i tij dhe personave qe e rrethojne,si Leshko me shoke.

    1. d
     drini

     Ky hajdut dhe vrases kujt ja faturon kete vete e bene parti te familjes tani qe burgun e kane afer flet brockulla.

     1. U
      U shofshi perjetesisht BASHKE me zagaret

      Sa te keno ZAGARE. ....ecni ne rrugen e KRIMIT.

      1. U
       UNE

       Si do bejme me kete kokelope. Ka kohe qe e ka tejkaluar masen! Nje palaco qe na merziti. Zhdukeni nga skena!!!

       1. p
        pilo Lala

        Likja po mendon kush do e drejtoj partine ne burg, ky, Monika, apo kalamajte.

        1. Like mavria po shkul lesht e bythes per te shpetuar plaçken e grabitur paturpesisht...

         1. S
          Sqepari

          Qesharaku, president i Rames; qesharaku me "zonje" te pare vajzen feminore; qesharaku i partise qesharako-familjare; qesharaku qe qesh me organet e drejtesise...

          1. l
           lani

           hahahaha ik mor poshtersi hajdut...o ZOT kush voto per keto hajdut. edhe e gjithe populli e din si vjedhin e vrasin edhe prap se prap keto hajduta e kriminela votojne,. pupupu skandal....fuck you PS.PD LSI, KAKA ..te gjith muta te pa afte hajduta

           1. K
            Karma

            O koqe gomari, o mafioz 1000 karat, ti je destinuar te vuash se ke shitur dhe ke shkelur mbi njerez qe te kane nxjerre nga balta. Agonia jote dhe e asaj qe ke ne krah ka filluar e do zgjase se ju kane mallkuar ashtu sic do vuajne te gjithe ata mosmirenjohes e felliqesira si ju.

            1. E
             Erdogan

             hahahahahahah, cfare fundi tragjiko-komik. Tani u kujtua se partia nuk eshte prone private hahahahahahaa ky eshte koqe komplet.

             1. K
              Kaluçi

              Ky nepotisti,do me i dhon fund nepotizmit.. Po si..!? Këtë nuk e thotë,kur a-ja do të ishte ,të jepte dorheqje nga gjithçka dhe të shkonte të dorzohej te SPAK-u dhe t’ja thoshte të gjitha atij,tëk e tëk e tëk e tëk..duke marrë me vehte në ‘shpinë e pushimit’ të gjithë të tjerët,ata që ne populli i dimë dhe ata që vetëm ai i di. Sepse kështu siç po vepron,po n’a tregon sikur “për inat të vjerrës do flej me mullixhiun”,se si duket po ndahet me Monën dhe n’a dilka Mona nepotiste.

              1. T
               Tit Vasili

               Ky Enveri i voget te han Mutin , vetem te vjedhi din

               1. A
                Aron

                hahahahaha karagjoz

                Lini një Përgjigje