Flutura Açka: Rama, një burrec shteti. Po kërkon të fitojë kohë

4 Shkurt 2023, 10:25Politika TEMA

Flutura Açka: Rama, një burrec shteti. Po kërkon të

E ftuar në “Intervistë” me Merita Haklajn në A2 CNN, deputetja demokrate Flutura Açka i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të dalë dhe të tregojë të vërtetën e tij, nëse është ashtu siç thotë, i pastër për çështjen McGonigal.

Ndërsa komentonte daljet televizive të kryeministrit, të enjten mbrëma, deputetja demokrate tha se kjo ishte një mënyrë e kreut të qeverisë për të mbajtur një qëndrim të kontrolluar.

Sipas saj, Rama po kërkon të fitojë kohë pasi as “vetë ai nuk e di se sa larg mund të ketë shkuar “miku i tij,” ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal.

“Kam përshtypjen se Rama po merr kohë. Kërkon kohë sepse ndoshta edhe ai vetë është mbase i çorientuar. 

Nuk e di se deri në çfarë pike ka shkuar miku i tij… E gjen veten më komod në një ekran në skype, se fjala nxjerr fjalën, po të ishte në Parlament”, tha deputetja demokrate.

Acka vlerëson se ishte presioni i madh publik që e bëri kreun e qeverisë që të dilte e të jepte një shpjegim, siç u shpreh ajo “me regji dhe minuta të kursyera.”

Sipas saj, Rama duhet të japë dorëheqjen, të zhvishet nga çdo imunitet dhe të lejojë drejtësinë shqiptare dhe amerikane që ta hetojnë.

“…Ka prekur votën e lirë, ka çorientuar publikun, elektoratin. Dosja del nga zyra e tij, nga linja e tij personale. Unë të isha si Rama jepja dorëheqjen, me nder dhe u thoja organeve të drejtësisë, më hetoni. 

Këtu është ndarja mes burrave të shtetit dhe burrecave të shtetit. Edi Rama është një burrec shteti. Të zhvishet nga imuniteti para drejtësisë amerikane dhe asaj shqiptare”, tha ajo.

31 Komente

 1. K
  Kreshniku

  Po moj poete, qe ju ti fitoni zgjedhjet ne tavolin. Sa e zgjuar qe je. Kjo histori eshte nje flluske sapuni dhe ju do ngelni me gisht ne goje.

  1. Z
   Zbuluesi

   Kjo Flaçka qenka shumë e mirë për hetuese , nuk e kuptoj pse merret me politikë ? Ndonëse kjo prezantohet si shkrimtare , nuk i kemi parë ndonjë vepër të qënësishme në treg , famën e ka marrë me librin që i bëri Lulit . Për talentin që ka në luftën kundër korupsionit dhe kompromentimit të kuadrove të FBI-së , kjo e fundit duhet ta rekrutojë Flaçkën në radhët e veta , se ka vlera.

  2. n
   neli

   Ka plotesisht te drejte kjo fytyre bordelloje!Edi Rama mbi te gjitha eshte i civilizuar dhe jo kafshe prej malit!Edhe pse kane kaluar 32 vite shkerdhatokraci akoma nuk keni mesuar te ecni ne bulevard!Malokdar te sa^pozbritur dhe pretendoni barazi ne civilizim!

   1. F
    Flutra ne kabinen e Berrishes

    Nese mbledhe deklaratat e deputeteve te ish PD Rama duhet te japi dorheqje ne cdo 3 ore kjo eshte llogjika opozitare ndersa votat qe ka mare Rama nga elektorati nuk kane vlere ... nese sot behet nje sondazhe Rama ka fituar mbi 10 pike me sjelljen irresponsable te te padeshiruarve te ashtuquajtur deputet..

    1. S
     Sokoli

     Kam pasur pershtypjen qe ke qene femer inteligjente por po konstatoj se qenke vertet idiote sipas intervistes qe ke dhene.

     1. k
      kur shiten karakurvat si Politikane ej !!!!!!!!!!!

      shko me mbytu ne hale cop muti

      1. Burri qe do Fluturakja

       Ehhh demokraci,demokraci!Erdhi koha te beje moral dhe Flutur Plaçka! Hapu dhe,hapu nga kush presin shqiptaret te vijne ne pushtet!O zot

       1. Z
        Zani Burimi

        O Flutura, ke fjetur ne krahun e majte ndoshta qe te dalin brockulla te tilla! Pikerisht horrat dhe genjeshtaret, spiunet, plackitesit dhe njerezit pa kulture e kane hale ne sy Ramen, sepse bllokojne foltoren e Kuvendit, meqe foltorja e tyre ka vdekur, "foltorja" e tyre eshte bere pacavure. Ti, moj zonje duash qe hallet e shtepise sate don qe t'i lash ne pazar!

        1. b
         ben

         Me "kutin" e Sahalese qe perdor ti moj "shkrimtare", te gjithe jane "burrece". Nje shkrimtar medioker, e pakta qe mund te bente, ishte te shkruaj te verteten qe eshte e provuar, jo te verteten qe do idhulli jot.

         1. J
          Joni

          Ju vjen inat qe Rama po ecen shume perpara

          1. O
           Olti

           Rames ti vini anash ju

           1. i
            iliri

            po aman m ku e gjetet ket me fol ca tipje

            1. P
             Poseidon

             DHE SHQIPERINE TA DREJTOJE SALEHU ME VRASESIT QE KA PD NE PERBERJE......

             1. H
              Himarioti

              Doli kjo shpellarja bythëgrisura, Açka. Si mund të bëhet politikane një katundare si puna e kësaj injorantes?

              1. V
               Vardhoma

               Z Flutura emer te i bukur ke , por nuk kombinon emri me trurin , pasi mendjen e ke veri , balon Saliu pamvaresisht se eshte i shkalluar , por ka dhe nje dhunti qe ata qe ka ndene vete ua pastron trurin dhe i thon kembes dor , si puna e kesaj Flutures O me det per keta politikan Nasdradin E do shoh hajer ky vend nga keta Capacul ( si thot Luizi )

               1. N
                Noci

                Keta jane çmendur te gjithe njeheresh dhe i besojne vetem fantazi se se tyre .Jane bere si dhelpra qe i shkon dashit nga mbrapa dhe lutet qe ti bien kokrrat ne toke .Pse nuk na i tregoni edhe ne ku jane akuzat per Ramen apo çdo shqiptar tjeter qe jane takuar me amerikanet .Do te fitoje kohe thote kjo por ai nuk eshte budalla te merret me ju se ju nuk doni t'a degjoni .Ju nuk e merrni me mend sa shume pike keni humbur me kete rast se njerezit sot kane mundesi informimi e nuk ju dëgjojme ju te deformoni edhe pse nuk duan Ramen

                1. T
                 Tea

                 Rama as nuk jua hedh syte o Xhacka

                 1. B
                  Besi

                  E di Rama qe sja vlen me u marr me ju mi Flutura Xhacka

                  1. L
                   Lili

                   Buburreca jeni ju o Xhacka

                   1. A
                    Arapi

                    Fole dhe ti moj shurrethartuar?

                    1. A
                     Ani

                     Po rames tja hash ate te gjayin ti se as ti e asnje i pd-s nuk i afrohet per pune e premtime

                     1. E
                      Eno

                      Shko merja ne goje sales ti se mbase e sjell ne vete

                      1. L
                       Luli

                       Flutura. Ti dukesh e mençur kur nuk flet.

                       1. K
                        Kur të del boja.

                        O Flutura,po sa shumë të ka djeg llafi asaj Zhupaqes mi!E mi që të tha se je mbështetje Ramës! Tani për dit po shan Ramën me i mbush mendjen Zhupaqes. Boll mi se u legenose fare mi eeee...!

                        1. D
                         Desi

                         Shko moj kurv ngele ti me fol and er ramen

                         1. E
                          Eldi

                          Rama e ka sjell ne vete kte vend

                          1. T
                           Te ka hye vehtja ne qejf

                           PD nje budallallek permanent! Po mire mi zonje, a mund te flitet per nje ceshtje te nje qyetari te huaj, pa dal ne gjyq, kur edhe nese ti permendesh? Po sikur Z. RAMA TE kete ndihmue ne shtje, si I behet! Ju kam degjuar we edhe anlishten a.erikane s' dining ta perktheni!

                           1. G
                            Grant

                            Nese Rama iu pergjigjet ju dhe nongrates, para gjyqit te Mc.....shkel ligjin e SHBA-ve. Sigurishte truri yt fluturak nuk e kap dhe kupton kete gje.

                            1. L
                             Landi

                             Po te isha Edi Rama,jo 200,000 po 1 miljone $,qe te gjithe keta Funderrimat e PD te zhdukeshin nga Shqipnia,a ka mundesi Nena Amerike te na e beje kete nder,te gjithe Sali ,Like,Lulzim dhe te gjithe Pisat e PD qe,Vrane,Vodhen,Rrahen ne keto 30 vite,ti marrin te gjithe ,te na pastrojne Rracen.Sa per kete Acka:Je nje Gollobordse e ardhur ne Elbasan,u bere Gazetare qysh ne kohen e Xhaxhit.Sa filloi Dhemokracia u bere Dashnoria e Bujar Hudhrit(megjithse ky ishte i martuar),pra ishe nje femer Shkerdhat.Mbasi u ndave nga Bujari shkoje me cilin te dilte perpara:Je nje Kurve Femer Flutra,me vjen per te qeshur kur Femra si ty ,Grida,Monika flasin per Moral,qe ju vetem Moralin nuk e dini cfare eshte.Moral nuk eshte moj Zonje te rrish ne darke,Vetem,dhe te numurosh sa Meshkuj ke pasur ne jete,me Qindra apo dhjetra?

                             1. C
                              Coli

                              Flutura Açka. ......Uçka. ......Içka. .....Yçka. .........Niveli me i larte i idotes baras me Monen e Likes

                              1. V
                               Vjola

                               Z. Leri "FYERJET" ndaj eprorit tend, sepse kjo tregon nivelin tuaj te dobet si politikane... Kontrolloni gjuhen tuaj se pari......... e jo t'i vini damken "Burralec" z. Rama aq me teper qe "Etika e tij eshte njerezore MESOHUNI TE FLISNI , E TE MERITONI RRESPEKT NE POPULL....

                               Lini një Përgjigje