Lufta e vulës. PD reagon pas caktimit të gjyqtares: Të mbyllet sa më shpejt ky konflikt!

3 Shkurt 2023, 16:50Politika TEMA

Lufta e vulës. PD reagon pas caktimit të gjyqtares: Të mbyllet sa

 

Partia Demokratike e përfaqësuar nga Enkelejd Alibeaj, ka reaguar pas caktimit të gjyqtares që do të shqyrtojë në Apel konfliktin e forte brenda PD-së me foltoren e Sali Berishës.

Indrit Sefa, përfaqësues juridik i PD-së ka lëshuar një deklaratë ku bën thirrje për të marrë vendim sa më shpejt.

Reagimi i PD

Gjykata e Apelit tashmë nuk ka asnjë pengesë për ti dhënë fund konfliktit gjyqësor për legjitimitetin e drejtimit të Partisë Demokratike.

Partia Demokratike i kërkon Gjykatës që të shqyrtojë sa më shpejt ankimin e paraqitur nga ana e saj. i ftojë të gjitha palët ti kërkojnë Gjykatës së Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm të shpallë dhe të gjykojë këtë çështje në një kohë sa më të shpejt.

Çdo vonesë tashmë është e pajustifikuar.

 

Lufta e vulës. PD reagon pas caktimit të gjyqtares: Të mbyllet sa

1 Komente

  1. K
    Kujtimi

    Sipas nje komentatiri dixhital prane komunistit legjendar Sali Sheqere Vuk Berisha, kreut te Grupit tradhtar Enkelejd Alibeut, Elona Mihalit si gjyqtare relatore dhe anetareve te trupit gjykues Irida Kacerja dhe Astrit Kalase, do t'u hidhen shtepite ne ere dhe do t'u zhduken te afermit e familjeve deri ne tre breza, po nuk ia dhane Vulen kryekriminelit dhe kryehajdutit i njohur me nofken Doktor Mortja!.

    Lini një Përgjigje