Berisha rinis sulmet ndaj babait të vdekur të Edi Ramës: Ishte i lidhur me rusët!

3 Shkurt 2023, 13:50Politika TEMA

 

Berisha rinis sulmet ndaj babait të vdekur të Edi Ramës: Ishte i

Kryetari foltores, i shte rikthyer serish nekrofilise se tij, duke sulmuar te atin e Edi Rames, Kristaqin.

Berisha thotë se Edi Rama është agjent influent i Kremlinit. Sipas Berishës, kreu i qeverisë shqiptare me përkrahjen që i bën projektit të Ballkanit të Hapur përkrah atë Ballkan që ka përzgjedhur për ta përkrahura Putini dhe Lavrov.

Ndër të tjera, Berisha u shpreh se Rama ka lidhje gjaku me Rusinë, pasi i ati i tij ka qenë në dosjen “Mitrokin”.

“Ajo çka di unë me bindjen më të thellë dhe me ndërgjegjen politike, Edi Rama është agjent influten i Kremlinit. Njeriu që ndërmerr fushatë në Evropë për të justifikuar mos respektimin e sanksioneve të BE dhe NATO të Serbisë kundrejt Kremlinit bën avokatin e Kremlinit më shumë se të Vucicit dhe përpiqet të bindë botën se Serbia prapavijë e agresorit rus është më mirë sesa të mos ishte e tillë.

Edi Rama është agjent influent rus, sepse me përkrahjen që i bën projektit të Ballkanit të Hapur përkrah atë Ballkan që ka përzgjedhur për ta përkrahura Putini dhe Lavrov. Lavrov nuk e fshehur fare që përkrahjet këtë Ballkan dhe jo atë të Brukselit.

Agjenti influent mund të jetë ai që ka influencë mund të jetë i rekrutuar, por mund të mos jetë farë i rekrutuar dhe vepron në të njëjtat linja politike dhe i tillë është i rekrutuar apo jo nuk e di. Unë di linjën dhe lidhjen ruse gjaku, e ka gjaku. Di që i ati ka qenë në dosjen Mitrokin, por nuk di më shumë”, tha Berisha.

40 Komente

 1. K
  Kapterri

  E ka nga eksperienca. Nuk e dimë akoma numrin e dosjes në UDB që kur e rekrutoi miku i tij serb në Francë doktor Ristić

  1. V
   Viola

   Ore po ky hecen e pjerdh, hap e bum, mjere bodigardi ne rruge dhe teta Lili ne shtepi. Mos dil shoku se na qelbe, rri ngrohet. Ne dt 11 thone do veje minus 15, pordhet varda xha Saliki.

  2. A
   Askushi

   Hahaaaa, edhe ky si Mr Like, eshte Great!

   1. B
    Berta

    Filloi ky plakushi Saliu me budallalleqet e veta

    1. D
     Doktorri

     Po pse o budalla dy herë në vit shkon dhe përulesh para veprës të Kristaq Ramës.....?

     1. A
      Arbeni

      Ky maloku i mutit ka filluar e flet përçart duke kujtuar se nuk e njohim këtë kriminel.sali 1997,sali 1998,sali Gërdeci,sali 21 Janari 2011,për të mos folur për korrupsionin e fëmijëve të tij,për mos të folur për Damir Fazliçin sërb që e mori në kshillin e sigurisë kombëtare etj pisllëqe.saliu është jashtqitje e kombit së bashku me Sllobodankën dhe të pjellët e tyre.Kur do zhduket nga politika shqipëtare ky maskara e antikombëtar …..Ky malok gjakprishur e ka vëndin tek vëndi i qënit ,në burg.

      1. S
       Shkurt dhe sakte ..Bravo .

       Arben te lumnte . Ky ( plehra) me falni ,se nuk duhet perdorur kjo fjali ,por ky Spiun e meriton. Nuk meret me Kriminel qe nu sherbehu Si Diktatorit hoxha e Hysni me shoke,, meret me nje njeri te thjeshte ..Qe AI i ndjeri ka vdekur Si shume baballare te tjere. .

       1. S
        Shkurt dhe sakte ..Bravo .

        Arben te lumnte . Ky ( plehra) me falni ,se nuk duhet perdorur kjo fjali ,por ky Spiun e meriton. Nuk meret me Kriminel qe nu sherbehu Si Diktatorit hoxha e Hysni me shoke,, meret me nje njeri te thjeshte ..Qe AI i ndjeri ka vdekur Si shume baballare te tjere. .

        1. S
         Shkurt dhe sakte ..Bravo .

         Arben te lumnte . Ky ( plehra) me falni ,se nuk duhet perdorur kjo fjali ,por ky Spiun e meriton. Nuk meret me Kriminel qe nu sherbehu Si Diktatorit hoxha e Hysni me shoke,, meret me nje njeri te thjeshte ..Qe AI i ndjeri ka vdekur Si shume baballare te tjere. .

         1. S
          Shkurt dhe sakte ..Bravo .

          Arben te lumnte . Ky ( plehra) me falni ,se nuk duhet perdorur kjo fjali ,por ky Spiun e meriton. Nuk meret me Kriminel qe nu sherbehu Si Diktatorit hoxha e Hysni me shoke,, meret me nje njeri te thjeshte ..Qe AI i ndjeri ka vdekur Si shume baballare te tjere. .

          1. S
           Shkurt dhe sakte ..Bravo .

           Arben te lumnte . Ky ( plehra) me falni ,se nuk duhet perdorur kjo fjali ,por ky Spiun e meriton. Nuk meret me Kriminel qe nu sherbehu Si Diktatorit hoxha e Hysni me shoke,, meret me nje njeri te thjeshte ..Qe AI i ndjeri ka vdekur Si shume baballare te tjere. .

           1. D
            Dakord

            Arben po pse ofendon qenin o zoteri??? Thuaj hiene, çakall, gjarper ose mi haleje. Qeni eshte besnik.

           2. S
            Sali Bythisha, Reçi të pret!

            O të martë mortja, gjithmonë e ke pasur zorrën e trashë në gojë. Kërmë e pa kallur- varrosur.

            1. G
             Gjynah

             Njeri i abandonuar nga familja femijet sinqerishte gjynah , shteti duhet te nderhyje ta dergoje ne nje spital psiqiatrike per ta kurruar eshte e pa moraleshme qe te lihet nje njeri ne kete gjendje nuk eshte problemi se cfare thote se nuk ja mer njeri per baze pasi nje i semire mendore ( skizofren ) fantazon por per humanizem si njeri i abandonuar hospitalizoeni.

             1. D
              Devi

              Njeri me idjot se ky skam par

              1. O
               Odi

               Me debil se ky berisha ska

               1. E
                Ela

                Ska pune tjeter ky Saliu shyqyr ju dha mundesia me fol

                1. m
                 mendiu

                 nese ka nje njeri te lidhur me rusine je ti o plakush, dhe faktet kane dal me kohe

                 1. J
                  Jimi

                  Qe ka gra telelka, kjo dihet, po qe te kete edhe pleq telendare, kjo eshte tej fantazise normale !

                  1. T
                   T

                   Yt qelbesire qelbesh ere veremlliu paske qen bure i ndyre mor zot .po kaq i poshter qeke mor vemie .

                   1. L
                    Li

                    O tu lidhtë buza

                    1. b
                     beni

                     TI BERISHE jE GjAKPIRES jE NjERI PA NDjENjA O TE QIFSHA ROPT SI PERMEND NjE QE SESHTE GjALLE

                     1. O
                      ORION

                      TURPPPPPPPPPPPPPPP O SALIII

                      1. t
                       titi

                       ojo tani ja futi pordhes ky

                       1. E
                        Erzeni

                        Ptuuu,haleja e mutit,ky njeri eshte kthyer ne nje qen I terbuar,urgjent I beni tetanozin kesaj monstere.

                        1. t
                         tosi

                         pdja doli qe ka lidhje me ruset jo rama

                         1. D
                          Demo

                          ky rrot kari Vucidoli eshte personazh komik dhe i peshtire

                          1. A
                           Arti

                           TY TE SHKERDHEFT DERI NONEN NE VARR B.Q. TE MART ME VETE BABAI EDIT ISHALLA DO ZOTI .

                           1. N
                            Noci

                            Atehere i bie qe edhe ti je spiun Francez se aty ke bere shkolle dhe Keta qe bejne shkollim jashte jane spiun te vendeve ku kane qene.Ti edhe macet e shtepisë ja trazon njerezve.Ja ke kaluar Enverit ne model

                            1. r
                             rinia shqiptare

                             o shpifes o shpifes o shpifes i ndyre si nuk te vjen turp si te ze gjumi o njeri i lig se dhe vete e di qe grnjen je mashtrus kriminel vrases hajdut intrigant ke gjithe te ligat je i vetmi ne planet qe kalon cdo limit te nje njeriu pervers , a mendon qe ka nje fund dhe do qerohet nje dite nga kjo bote do varoset si qen dhe do lere prapa nje emer te zi do mbahet mend ne histori si njeriu me i poshter qe ka pjelle kjo toke , lexo o pjelle e keqe komentet per ty mbyllu brenda mos dil ose vrij vehten se do ti besh nder vehtes dhe popullit

                             1. T
                              Trapajane hesapi

                              Po' ,kristaqi Ka studiuar ne Rusi,por nuk Ka qene i lidhur si spiun.Po ti ,sali,a Ke qene i lidhur me UDB?Po' me sigurimit e shtetit?Jo vetem ti,por Edhe xhaja YT,i cili "cdo te shtune ,i hipte kalit me shale ,shkonte ne gjakove ku bente Pazaret,dhe kthehen te djelen."Ai Ka qene i pari qe te ka lidhur Ty me UDB.Me pas u lidhe me sigurimit,dhe me pas me zbulimin francez.Po me Ruset te lidh gje?Apo Jane fijet e UDB qe te cuan atje.Eh Sali,sa i kompromentuar qe je.Nga budallalleku,Jo nga patriotizmi i Lirise.Sa te terheq emri i Lirise.Ndaj u bashkuat Edhe me Liken te P... i Lirise.

                              1. A
                               Atdheu

                               Edhe mortja te ka neveri e nuk te merr. Por te dashur bashkatdhetar mos u lodhni kot. Do tja tregojme vendin kesaj qenie njerezore por te degraduar kur te vijne votimet. Aty do ta shikoni edhe nje here fytyren e tij te percmuar. Prandaj lereni te derdellisi sa te pellcas tani. Shihemi ne votime Sali kerma.

                               1. P
                                Paraja buz liqenit

                                Po ky karri paska qene ne krye te ketij shteti.....po si ka mundesi se ky dhe per psiqiatri nuk vlen.

                                1. G
                                 Genta

                                 Lidheni kete te cmendur kete te rrjedhur kete psikopat . Kujton se do shpetoj veten shkelzenin dhe ca ka mbrapa me mashtrime, genjeshtra dhe shpifjeplaku matuf ky felliqesire .. Ptuuuu o kriminel te perpifte dheu dhe tu shofte fara ..,,,,,

                                 1. A
                                  Anketuesi

                                  Njerzit qe jane marre me pune te tilla ne funde te karjeres se tyre humbasin ekulibrin , ato gjera qe i kane bere vete jua autribojne te tjereve ,behen te pabesueshem,jetojne me ndjenje e ankthit(kujtojne se nga casti ne caste do ti arrestojne) ,fundi tyre eshte gjithmon tragjik…ruaje dhe meshiroje o Zot duke ja bere me te lehte dhimbjen. . . A M I N

                                  1. R
                                   Rexhina

                                   Pershndetje Arben! Nuk po shkruaj koment sepse sikur me ke lexuar mendjen e i ke then te gjitha per Sali kriminelin,Liri (Rezart Tacin)Argita seksere e bab Berishes e Shkelzen sy peshkaqenin.Mendo qe Argita drejton edhe sot fakultetin e drejtesis…….

                                   1. L
                                    Lymi Tutit

                                    O njerez te mire,te gjithe ne (duhet dhe) kuptojme se Saliu flet vetem per ate turme,do te thosha te paditur,ose me interesa te ngushta,qe ende e mbeshtesin ! Ate "turme" ky kerkon dhe synon ta mbaje "ndezur" per "projektin" qe tashme e ka publikuar,destabilizimin e vendit ! POR,cfaredo qe te ndermarre (ne kushtet qe Rusia po lufton ne dyert e Europes),tek e fundit,NATO i del zot vendit dhe ky monster do te perfundoje aty ku e meriton ! Keqardhje per te gjithe ata te "shkolluar" qe ende "emocionohen" dhe besojne verberisht ne fjalet e ketij anti perendimori ! Lymi Tutit

                                    1. Z
                                     Zot na fal cfare ke krijuar !

                                     Ka rrjedhur bashke me budallenjte qe shkojne prapa. Zot ! Merre. LEXHENDEN ne gjirin Tend ! Shqipetaret do jene mirenjohes.

                                     1. a
                                      astriti

                                      ky burre i cmendur po na cmend te gjitheve .si ka mundesi qe ky moster gjen akoma hapesire per tu shprehur .jam i sigurte se duke pasur parasysh karaktere si ky xhaxhi vendosi regulla strikte te te shprehurit.clirimi i shqiperise i dyti do te vije kur vreri i ketij njeriu intrigat e tij pabesia .paturpesia .vulgariteti .ndyresia pafytyresia .te zhduken nga ky vend .te kujtosh cka bere eshte makabre.o zot si ka mundesi te kete kaq fryme e keqja .si ka mundesi .kaq urrejtje paska ky njeri per shqiptaret

                                      1. T
                                       Turpi i kombit

                                       O bisturia,o këlysh serb,o i dale boje,o sociopat,nuk e njihte Agron Nezen,po e dije shume mire qe derine 90-91,ishte shef i kundërzbulimit,qe mbulonte Jugosllavinë,dhe qe ka dhe dosjen tate si agjent UDB-se,prandaj mor moster,atyre qe te njohin mire,ti nuk i njeh,pusht mashkull

                                       Lini një Përgjigje