I ka shkruar letër Luizit? Berisha flet për Big Brother dhe uron çiftin: Të trashëgohen, jetë të lumtur!

3 Shkurt 2023, 09:17Politika TEMA

I ka shkruar letër Luizit? Berisha flet për Big Brother dhe uron

Fenomeni “Kiara dhe Luiz” përveç studiove “rozë” ka zënë hapësira dhe në ato politike. “Dasma” e tyre tërhoqi vëmendjen e të gjithëve dhe po komentohet gjerë e gjatë, madje nuk u la pa përmendur as edhe në emisionin “Opinion”.

Ishte analisti Lorenc Vangjeli ai i cili iu drejtua ish-kryeministrit Sali Berisha se nëse mes tij dhe kryetarit të grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, duke përmendur dhe puthjen e Luizit me Kiarën e cila sipas analistit ishte më e kollajtë se një takim mes kreut të PD dhe Alibeajt.

Por, si duket Berisha e kishte parë “dasmën” dhe duke anashkaluar pyetjen për Alibeajn ai u përcolli urimet e tij çiftit për “martesën”.

Lorenc Vangjeli: Më kollaj u puth Luizi me Kiarën se të takohesh me Alibeajn, qoftë edhe për një përqafim që të bëheni bashkë

Sali Berisha: Tu themi të trashëgoheni dhe jetë të lumtur çiftit

Vangjeli: I ke shkruajtur një letër Luizit?

Berisha: Secili ka diellin e vet, unë nuk ndërhyj në atë show, por urimin për martesë është gjëja më normale. 

6 Komente

 1. p
  plaku Peder s'la vrym pa e futur gjuhen etij

  thirreni Kermen ne BB te Certifikohet Karikatura e Shpelles . kaq llapamut Pafytresi s'ka par Njerzimi

  1. A
   Ali Peza

   Sillu nga te duash se nuk te vjen me njeri prapa.

   1. B
    Berti

    Disa pyetje publikisht per ARBANA OSMANIN dhe produksionin e BBV2 : — Eshte e vertete qe ne kontraten qe keni bere me banoret ne nje nen te saj thuhet qe banoreve i ndalohet te bejne biseda politike ??? —- Nqse po perse lejoni Luisin te citoje Berishen me shprehjen e tij” jam Sali Berisha une o budallej” dhe me pas ai ti kerkoje banoreve te ngrejne dolli per Berishen” Perse nuk e trajtuat fare kete ne prime te rradhes e nuk moret masa ndaj tij ? —- Arbana deklaroi qe nuk lejohen dronet e produksioni ka marre masa per bllokimin e tyre. Perse lejoni te vijne drone cdo dite me sponsorizim te Foltores se Berishes ne mbeshtetje te Luisit, Kiares e gangsteres Efi ?? —-Perse lejoni Zhakun e emisioneve te seksit qe ti thure elozhe ne emision Luisit duke thene qe ti Luis ke qene ateshe kulturor, di 5 gjuhe te huaja, je kengetar i madh etj. ne nje prime ku ai duhet te kritikohej per bullizmin qe i bente femrave me shprehjet “ e pamoralshme”, shtrige, si ty une i bej cdo mengjes ne WC. —-Jemi dakord me idene e nje grupi te banoreve qe te shtunen te mbledhin valixhet e te largohen pasi nuk ka me kuptim… eshte vendosur nga produksioni qe tani qe fitues eshte Luisi !!!!

    1. D
     DDDDDDDDDDDD

     pirdh se lirohesh

    2. e
     ela

     a ti je gomar kujton se do te nxjerr nga belaja ai gomari tjeter,? ta dish se nga sot ata qe te urrejne ty i cojne votat ke Olta

     1. h
      hahahaah krypederi i osh qep Luzit !

      mesiguri ka ba noj plan me e ciftos me bashen hahahah cfar nuk pret nga ky Karapuatne njeri kte te pafytyre qe s'ka lon poshtersi e kurveri pa bo deri me sot

      Lini një Përgjigje