Berisha e ftoi në debat, i përgjigjet Rama: Takohemi më 14 maj

3 Shkurt 2023, 09:21Politika TEMA

Berisha e ftoi në debat, i përgjigjet Rama: Takohemi më 14 maj

Sali Berisha e ftoi për debat të hapur kryeministrin Edi Rama pas shpjegimit të tij për mos paraqitjen në Kuvend.

“Bëju burrë dhe hajde 5 minuta këtu të tregoj sa të vlen lëkura. Ose të bëhet burrë e të përballet me Luçiano Boçin në studio”, u shpreh Berisha.

Pas kësaj deklarate ka qenë kryeministri Edi Rama që i është përgjigjur shkurt ftesës së kryetarit të PD, Sali Berisha në emisionin “Opinion”.

Rama reagoi me një mesazh dërguar panelistit Lorenc Vangjeli.

Vangjeli tha se Rama i kishte shkruar një mesazh se Berishën e pret në një takim më 14 maj.

“Më shkruan Edi Rama, ju kërkon, ju pret në takim më 14 maj”,-tha Vangjeli.

Kryeministri Rama i pyetur në Top Channel për mungesën e tij në kuvend, tha: 

“Ata nuk meritojnë asnjë përgjigje nga unë, ata nuk i meritojnë më përgjigjet e mia. Unë jam shumë i keqardhur që duke qenë shumë i disponueshëm për të qenë i përfshirë për të dhënë përgjigje për të bërë debat, por për fat të keq kam rënë jo njëherë po shpesh herë në  nivelin e tyre dhe me këtë rast jam bërë dhe unë kontributor për neveritjen dhe helmimin e njerëzve për debatin politik. Nga unë kanë marrë gjithçka që mund të merrnin dhe nuk kam më asnjë për ata”

25 Komente

 1. K
  KM e takon cdo Mengjes saliun ne WC

  eh mer sal me Mut Muti Halesh . po KM te takon cdo mengjez dhe mbyll Hunden sapo i del ti

  1. G
   Gallat ne WC e Parlamentit

   Ne pushim te seancave levizim pak per t'u shkundur nha mpirja ulur ne karrige . Gjithkush shkon e kryen nevojat Personale . Duhet thene se Politikanet shqiptare ,jane te paret qe rrijne me gjate brenda WC .Kjo dihet perse :Sepse hane aq shume Mengjezeve si te babezitur thot njeri , i erdhi dita katunareve e malokeve thot tjetri . Po c'me duhet mua te merrem me kto mendime nderkohe qe mezi po e duroj e nqs nuk lirohet nji WC rrezikoj te njom mbathjet . Vuaj nga Prostata ju e dini c'eshte nji pritje e tille .Tortur e vertete . Nga padurimi ,bej noj xhest ,qe me turperon ,afroj veshin ke dera e WC te kuptoj nese eshte duke mbaruar ,nga padurimi e presionin e urines . Me falni . Po me plasin koqet ! Por kush do me dit se c'ndodh me koqet ne kte Parlament ! _ Papritur degjoj nga brenda . Diiiiiiiil - diiiiiiiiiiiiiiil se s'duroj dot mo ! Diiiiiiiiiil o saleh ,se me le kaps . Hapa syt °!° Pse , jashteshqitjes i thine ndryshe ktu ne Parlament ? S'e dija . Por ja qe nganjiher ca veprime te pakendeshme pergjimi pas dere , te ndihmojne e kuptosh kte Bote . Pas pak degjova ujin e WC dhe perlasjen e suzeve te WC qe shplau ate nga saliu . Dera u hap dhe shtanga ku para meje pash KM Rama. C'ke qe me shikon ashtu me tha duke qeshur ? - Mu morr goja . Me shpetij i thashe .Mezi e mbajta . C'kujtove mos isha Spiuni Mutaj ? Hahaha qeshi dhe vazhdoj . Hyra shpetj brenda . Ngrita syzet e WC-s lart dhe e nxora e shkunda aty brenda mbi saliun . Ate cast me erdhi ne mendje shrehja : S'lahet Muti me shurre ! Qesha nen ze . Ishte ora per te hyr ne seancen e radhes .

  2. S
   Shkullaku lahet nje here ne vit

   Po c'ne Rama ne debat me nje kriimel ky kerkone ta amnistoje Rama ngeli duke ju lutur eja ne debat per ta formalizuar si drejtues i opozites por ke vdekur je non grata familje krininale minues i demokracise kaq ke mbaruar ke pune me drejtesine

   1. t
    titi

    super pergjigje

    1. t
     tosi

     leje rame sa aq eshte ai po e le zemra kot

     1. y
      ylli

      amkn berisha qe flet dhe ne parlament me fjalim te gatcem

      1. l
       likja

       berisha ka hallin e bythes se vet se si plas per shqiptareet e per asnji

       1. B
        Bardha

        Ne 14 maj ti Edvin do jesh ne Guantanamo dhe se takon dot berishen se esht plak nuk udheton dot kaq gjate dhe non grara si lejohet te shkele ne territore akerikane.

        1. N
         Noci

         Me te nuk del ne debat derdhte non grata dhe rrezikojnë edhe ata qe merren me te kurse ai "prefesori" eshte i ciklit te ulet kurse Rama pedagog ne Arte.Pastaj ka dy probleme se ne studio nuk ka shoke per t'a mbajtur Ramen dhe e dyta ne debat me Ramen mund te dali vetem nje Rame qe ne akoma nuk po e shohim.

         1. A
          Adriatik

          Bardha a ja ferkon damalukun Rames.Te kenaqesh se dukesh qe je shume e dhene pas lepirjes.

          1. R
           Resmie

           Me mir mos e fto o Sali ,se ske per te fitu kunddrejt Rames

           1. G
            Gerta

            Aman o Sali se ti ske gje ne terezi,ti shiko se je me nje kemb ne varr merresh me Edin

            1. B
             Besa

             Si gjithmone pergjigje e duhur nga ana Rames

             1. E
              Eno

              Bravo Edi Rama Injoroje non graten pasi me nje ballafaqim qe ai kerkon do te behet prap faktor ne politiken shqiptare Ai eshte non grata dhe sduhet ti japesh kete mundesi Lere te vdes i injoruar nga gjithe shqiptaret Ne dt 14 maj tregoi sa i vlen lekura ketij dordoleci

              1. S
               Sanije Dafllaku

               Sala eshte njish

               1. S
                Sanije Dafllaku

                Sala eshte njish

                1. H
                 Himarioti

                 Bravo Rama! Je më i miri! Asnjë përgjigje, asnjë komunikim më me shpellarët tropojanë, skraparllinjë dhe ngado që vijnë.

                 1. S
                  Sara

                  Kur ka byth dhe berisha thot kshu

                  1. D
                   Deni

                   Dhe me 14 maj ti rri larg haha

                   1. L
                    Ledi

                    Ti sali ke humbur qe sje fut te 5a

                    1. p
                     pilivesa

                     Po ca debati do ai me ramen ore se kete se kuptoj mire i ka then rama tak n 14 maj

                     1. y
                      ylli

                      Eshte vertete nje budallallik te shkosh e te flasesh me nje non gradaa

                      1. P
                       Platon

                       Jo, zoti Rama! As me 14 maj dhe asnjehere nuk duhet te takohesh me armiqte dhe kriminelet e Shqiperise. Kete kerkese kane te gjithe shqiptaret. Bej kujdes, kur kerkon te rehabilitosh armiqte e popullit dhe te te gjithe vendit, jo siç bere me Mutat frasherin, udheheqesin e ballisteve ne krahe te pushtueseve italiane dhe gjermane... PS: Ia kam shkruajtur ashtu emrin, ne menyre perçmuese, per te lehtesuar martiret e lirise, shpirti dhe kockat e te cileve renkojne, atje ku jane, nen rrenjet e manushaqeve, te paharruar kurre dhe te nderuar nga populli shqiptar... Pa luften, sakrificat dhe jeten e tyre sot nuk do te ishim nje komb, nje flamur, nje gjuhe dhe... nje shpresë.

                       1. V
                        Vjosa

                        Do ta shofim se sa te vlen lekura kur te te hapet dosja e sigurimit o sali delenxhiu , si dhe kur te te therresin ne dyert e SPAK—ut, per te gjitha vrasjet, hajdutllekun e gjithe ndyresite e tua.

                        1. P
                         Populli.

                         O Rame po perse kaq shpejt ke 2025 dhe 2029 per tja thene.Mos e lere pa gjum te shkretin se gjynah.Ti e di qe ai sheh endra me sy hapur.Mos ja prit litarin qe me 14 maj se kete ai e di vet.

                         Lini një Përgjigje