Fantazia e shfrenuar e Metës: Rama i ka shpallur non gratat për t'u marrë para!

3 Shkurt 2023, 11:38Politika TEMA

Fantazia e shfrenuar e Metës: Rama i ka shpallur non gratat për

Nuk resht së modifikuari e revizionuari, teoria e “sovranistëve” shqiptarë në lidhje me inatin që Amerika ka ndaj tyre.

Nga Sorosi te Tony Blair, FBI-ja, CIA apo edhe tre sekretarët e Shtetit; Tillerson, Pompeo, e Blinken që kanë firmosur non gratat e politikës shqiptare, dalin të komanduar nga Edi Rama. i cili u ka marrë lekë non gratave, duke e kthyer në një biznes të madh fitimprurës.

Kjo fantazi nuk ka ardhur nga mendja pjellore e ndonjë personazhi të Rrethit Katror, por nga goja e ish-kryetarit të shtetit shqiptar Ilir Meta.

I cili mendon se jo vetëm Sali Berishën, por edhe Adriatik Llallën, Tom Doshin, apo edhe Vangjush Dakon, i ka bërë non grata Edi Rama, me një qëllim: për ti gjobitur.

I ftuar në News24, Meta deklaroi: “Janë shumë biznesmenë që janë gjobitur nga banda e Edi Ramës. U vinin gjoba biznesmenëve. Non grata u shndërrua nga Edi Rama dhe banda e Ramës në biznesin e dytë më të rëndësishëm në Shqipëri pas trafikut të drogës”.

Kreu i Partisë së Lirisë, ka shkuar edhe më tej, duke bërë edhe një identikit të personave që janë shpallur Non Grata, duke paralajmëruar nga SHBA, vendime të tjera.

“Pronarë mediash, biznesmenë të mëdhenj dhe persona të tjerë që merreshin me aktivitete fitimprurëse, ky bënte listën ua jepte njerëzve të vet, këta komunikonin me njerëzit atje dhe ata ndërronin logot. Pra, në vend të Deripaskës dilte i sanksionuar emri i shqiptarëve, këta i takonin më pas e u tregonin duhet të heqësh emrin hajde se kemi një mik dhe e dimë të gjithë se sa takime janë kryer.

Besoj se këta persona do të flasin sepse kjo histori është hapur e nuk do të mbyllet më. Lista besoj do jetë më e gjatë”, deklaroi Meta.

Natyrisht që i gjitë ky përrua psiqik është një budallallëk me brirë, pasi sanksionet e Non gratave nuk janë bërë vetëm në Shqipëri, por në të gjithë Ballkanin, e në shumë vende të ndryshme të Botës. Ky është një mekanizëm ligjor në SHBA që ka edhe Nenin përkatës të ligjit 7031 që i referohet gjithmonë sekretari i Departamentit të Shtetit kur sanksionion një politikan të korruptuar. 

Sipas Metës e Berishës, të gjithë sekretarët e Shtetit të SHBA pra Rex Tillerson, Mike Pompeo e Antony Blinken janë të korruptuar, dhe vetëm ata vetë janë të pastër e të ndershëm më shumë se askush…

TemA

37 Komente

 1. S
  Spiuni I.M

  Frika e burgut te bene te flasesh gjepura

  1. K
   Ky me sa di unë ështe edhe njeri i (ditur)

   Ketu nuke ja vlen as të bësh koment... Se pse ky ështe edhe i semur menderisht... Pa varsisht se, Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta, që të tre jane një muuutttt, të ndare në 3 pjese, dhe kaqe... Që të 3 këta horra jane të lidhura me njerzit më të kqine të Keti planeti, këta jan të lidhur me hajdute, islamike, dhe diktatore, se pse tigani gjen kapakun e vet, se pse nuke Ka si të ndodhe ndryshe.....

   1. V
    Vranakonti

    O zzzot! Na mbyten budallenjet. Paksoi pak o zot se po na marin meqaf popullin. Budalleqet e Metes dhe te malokut non grata nuk po marin fund dhe po tallet bota me neve. Na turperuan. Nje dite do t'i hedhimne koshin e plehrave.

    1. H
     Hapni syte o milet

     Budalla eshte ai qe manipulohet or mik. Meta tha qe Rama bente pazare me kercenimet per shpallje non grata . Kaq . Ai nuk tha siç tema e ka vene ne titull . Rama I KA SHPALLUR NON GRATAT PER TU MARRE PARE.

     1. O
      Opinion

      Nese Rama eshte i ketij niveli,duke qene influent ne politiken amerikane apo edhe boterore,bravo i qofte se qenka i zoti dhe Shqiperia duhet te jete krenare qe paska nje lider te tille i cili luan si barabarte ne skakieren politike boterore! Po keta skerbythjet(S.Berisha dhe I.Meta) qe per interesa teresisht personale kane vrare,vjedhur dhe gjithfare maskaralleqesh te tjera kur do te marrin gjysmen e lekut ne balle? Shembujt negative per keta te dy jane te shumte.Fuck you pisa te kombit!

  2. P
   Poseidon

   PO HAJDUTI E DI SE SI VIDHET DHE KRIMINELI SE SI VRITET

   1. P
    Poseidon

    PO HAJDUTI E DI SE SI VIDHET DHE KRIMINELI SE SI VRITET

    1. P
     Poseidon

     PO HAJDUTI E DI SE SI VIDHET DHE KRIMINELI SE SI VRITET

     1. B
      BRAVO NARDI!

      nje pyetje per Agushin Kur zdapi i gjate qenka kaq i fuqishem sa blen edhe ameriken, ti o kek cepsh pse e kruan me qeramidhe? apo ka filluar te te haje shume.

      1. T
       Te fala Salikaraxhicit

       Hajde dru me pre,hajde,ky kari duke bere trillime te tilla,kujton se do harrohen krimet e tij,dhe personat ne fjale do besojne kete legen qe eshte i akuzur,per vrasje,vrasje te mbetu ne tentative,vjedhje,trafik droke dhe te miturish,etj.Mjaftojne vetem akuzat publike me ze e figure,qe i ka bere Sali Berisha ketij idioti,dhe ky qe i ka bere Saliut,dhe keta jo vetem non grada,po do hane te pakten nga 20 vjet burg,ketu do jemi dhe do ju shohim,juve o shemtira te kombit

       1. N
        Noci

        Edhe pak dhe Rama do te jete iderguari i zotit ne toke.Duket se ja ka nxjerr prapanica lagështirën edhe ketij per non grata dhe i duhet te beje parate gati sipas ketij per Ramen .Po si u çmenden te gjithe njeheresh Keta njerez xhanem

        1. s
         shelegura

         Fytyre e ndyt e vendit.

         1. b
          ben.

          Tom Doshit ja ka fut sa krahu me shume se te tjereve, lideri global. E perdori per te mare votat, harxhoi qimet e kokes Toma, pastaj i futi dhe 1 non grata ti merte ca leke te tjere. Pastaj edhe Dakos e ca te tjereve. Ju vente fleta e ketij McGonigal qe do shpalleshin non grata ,dhe kalonin milionat ne llogari te duckes. E cdo e gjeje belaja ramen dhe me te tijet duhet ti ktheje leket tomes, vangjushit e ca te tjereve.

          1. P
           Per aq kohe sa Spak /Drejtesia Heshtin kta do llap

           Kta do llapin cfar ti shpetoj nga vryma e bythes , per aq kohe sa Drejtesia ne Shqiperi vazhdon te Hesht ! Dhe kjo mos t'i duket askujt nji Rastesi . Eshte e kurdisur ,nga ata qe mbajne Peng Drejtesine ne Shqiperi .

           1. a
            adashi

            paske qene gomar i madh mor Ilir ,me ate fillim se cte dinim bile edhe te keam mbeshtetur por qenke idiot fare.Po pse cfar e di ti Ameriken shtet letyre qe mund ti thuash nxir kete e ate nongrata se dua te fitoj ca para dhe ata e bejne .Po qenke dhjere fare mor njeriu me i ndyre i Shqiperise.

            1. L
             Ledi

             Po ky Meta shyqyr qe u zgjua nga gjumi letragjik ,i shkreti

             1. A
              Andi

              Kush flet,vet hajduti likja

              1. H
               Himarioti

               Kur do të çlirohet Shqipëria nga këta shpellarë tropojanë dhe skraparllinjë? Kur, kur, kur?

               1. k
                k

                O fshatar injorant i korruptuar, ajo metodë perdorej nga ty per dekoratat.

                1. A
                 Askushi

                 Hahaaaaa. You are great Mr. Like!

                 1. L
                  Loooope

                  Kur do Dali Emri jot si Non Grata nga “Universi”, se boll te ka Kursyer US-GBR duke besuar se do ndihmosh ne shkuljen e Sales, besim te nje Amorf (edhe mu*i) amorf eshte?! Sa te lodhur mund te jene ata qe besojne se Rama ka blere US? Duhet te marin pasaporte Indiane si Lope jo si Qenie Humane, keshtu te pakten te drejten e jetes ja garanton shoqeria, se vete quaji te q*** ne b*** se vec buke hane

                  1. s
                   shqiptar

                   Do ire nena ketij populli idiot qe ka lejuar e lejon te udhehiqet nga te tille bajga.Te keqen e Sales,80 vjec e si ka levizur m eshume se 50% e trurit,ndersa Ilir loqes 100%

                   1. s
                    shqiptar

                    Do ire nena ketij populli idiot qe ka lejuar e lejon te udhehiqet nga te tille bajga.Te keqen e Sales,80 vjec e si ka levizur m eshume se 50% e trurit,ndersa Ilir loqes 100%

                    1. G
                     Goni

                     Tamam fantazi e shfrenuar e metes

                     1. J
                      Jola

                      Se ca pin ky meta

                      1. q
                       qamil

                       sa i fuqishem qeka rama paska pushtet dhe ne shba o mete ee , a ti je

                       1. J
                        Jimi

                        Domethen more fioraun ! Edi paska nen hyqem Ameriken, por c'e do, nuk ju ka juve more xhahile !?

                        1. L
                         Li

                         Mos u shqetsoni Eshte nje nga ato prallat qe i tregon të shoqes para se ta ver ne gjum Se kaq i thith truri monës Gallat !!!

                         1. H
                          Harro mushkë Valarenë se Ali Pashan e prenë

                          Ilir blloku zi,ilir hajduti i floririt po të vjen rrotull burgu,prandaj flet si e ëma e Zeqos në majë të thanës. Për ty nuk ka më pushtet or pusht muti.

                          1. A
                           Arbeni

                           Ilir blloku zi,ilir hajduti i floririt po të vjen rrotull burgu,prandaj flet si e ëma e Zeqos në majë të thanës. Për ty nuk ka më pushtet or pusht muti.

                           1. i
                            iliri

                            Ahahahahahh ketij duhet tia kete then monika duke pa filxhanin hahahahahah

                            1. s
                             shuaip

                             Gjithmone ja ke fut kot o met kari keshtu qe mos na llomotis kot e me kot rrot kari

                             1. S
                              SPARTAK

                              o zot fale djalin e rreshterit se nuk di ca thote e nuk di ca ben.po koqe kandari ngele o i zi....koke cep i pakorrigjushem.qe ne fakultet kishe premisa budallai.tani pervecse budalla je bere dhe hajdut dhe kriminel.te kemi pasur kryeminister...kryetar kuvendi...president...trekendesh bermude.femijet gezohen kur te shohin...ne po ashtu.se na shton mireqnien,lumturine,pasurine.meta forever...ik ore bajge skrapari.

                              1. S
                               Shqiptari

                               Mos,mos,Like, kujdes leket se i ke vene me gjak Prroin psikik te Xhejms Xhojsit e ke lexuar dhe ke goditur ne kohe gjobevenesin.Kujdes bllokun se te hap prap pune.I madh,je Like!

                               1. C
                                Cufe

                                Çfare i ka bere Zoti Likes --------fytyren ja Ka bere si KALE -------mendjen ja Ka dhene te GOMARIT -------dhe i ka dhene per grua Monen...........

                                1. a
                                 amerikani

                                 Ky Iliri është edhe spiun edhe hajn edhe faqezi Shqiperia është fatkeqe më Sali fashistin dhe më Ilir spiunin

                                 1. S
                                  Sqolla

                                  o zot kush flet per korupsion !! Ti o Ilir shtrembaluqi qe je par me ze e figur , Ti megjith jot shoqe benit gare kush fitonte me shum para dhe sigurisht qe ti e kishe doren me te rende Ti zuzar vendose nje injorant drejtor tek armo me 5 klas fillore Tu desh nje muaj resht e therisje ne zyre per ta perpunuar , per ta istruktuar . Dhe e bere armon kallame gushti . , e vodhet sa deshet dhe e kthyet ne germadh si minierat e braktisura . Fatkeqesi e madhe per kete vend qe dolet ne skenen politike ti dhe ai germuqi i shtrember . Kurse gruaja jote kishte dor te lehet , Per ta kthyer ne pun nje doganier nga Tepelena i kerkoi 80 mij dollar . Dhe do luftosh ti korupsionin ?!! Dil ndonjeher andej nga oazi se ke koh qe nuk ke shkuar . Ata qe te kan promovuar ty dhe Saliun ne politik , mos gjencin vend per var Ju befte vari hale

                                  Lini një Përgjigje