Mero Baze, ironi me Berishën: Tani që ndërroi mendje për New York Times, të dorëzojë djalin para drejtësisë!

3 Shkurt 2023, 15:30Politika TEMA

Mero Baze, ironi me Berishën: Tani që ndërroi mendje për New

Gazetari dhe botuesi i gazetës TemA, Mero Baze, ka ironizuar Sali Berishën, i cili në konferencën e së premtes ka përdorur prestigjozen The New York Times, si një mbështetëse për akuzat e tij ndaj Edi Ramës. 

Edhe pse gazeta e njohur nuk ka konfirmuar akuzat e Berishës, ky i fundit, e ka treguar si trofe një faqe të printuar nga edicioni onlinë.

Pas tragjedisë së Gërdecit, The New York Times publikoi një shkrim bombë ku tregonte se si djali i Sali Berishës, Shkëlzeni ishte i implikuar në tregëtinë e paligjshme të fishekëve në Afganistan, por edhe në aferën që çoi në katastrofën e Gërdecit. Kur deputetët e opozitës, i treguan Berishës gazetën New York Times, Berisha e quajti atëherë si “letër higjenike”. 

Ndaj Mero Baze, ka shkruar sot në rrjetet sociale: “Sali Berisha duke treguar para gazetarëve letrën higjienike që quhet New York Times. Kështu e quajti kur New York Times akuzoi Shkëlzenin si arkitekt të tragjedisë së Gërdecit. Tani që ka ndërruar mendje që nuk është letër higjienike të paktën të dorëzojë djalin tek drejtësia”.

TemA

30 Komente

 1. A
  Ani

  Te gjithe e dim qe ky eshte maskara se dim sinka aloma njerez qe i besojn

  1. P
   Po kut i thua o Mero

   Saliu ështe i veçante, se pse të gjith Komunista dhe islamiket, flasin dhe veprone, si pase interesave të tyre... Pra jane njerze me dy standarte, komunista nga njeri me ylle në balle, Kure jave done interesi të bën armike dhe të vrasin në emert popullit.. Po gjith ashtue edhe islamike, kure done të bën propagand, thone po ne jemi Feja e paqes dhe e mirsise, por kure done të vrasin në emert (Allahut) dhe si pase kuranit.

   1. T
    Tanguli

    Pike se pari meso te shkruash,e dyta eshte se keto ke shkruajtur jane bemat e Komutnistave,pra adresoje problemin me mire.

    1. b
     ben.

     Merua vazhdon tall trapin me delenxhinjte. Dhe delenxhinjte kenaqen. Deviza e bandes rilindase eshte genje , genje qofte edhe 5 minuta te fitosh kohe. "While still at the F.B.I., he developed a relationship with Prime Minister Edi Rama of Albania and took steps to benefit the politician, according to the prosecutors in Washington" Kjo ne anglisht eshte pjese e shkrimit te gazetes me majtiste ne bote New York Times. E keni te zeze mbi te bardhe, ca shkruan per liderin bandit te rilindjes. Pastaj ndac kenaquni me talljen e trapit te Meros, ndac hapeni dhe lexoeni vete New York Times. Rama eshte i mbaruar , dhe nuk do kete fatin e saje qorit qe do ja hedhi me 2 vjet. Ju befte mire. PS : SE MOS HAROJ "How Prosecutors Say a Top F.B.I. Agent Sold His Services Overseas" KY ESHTE TITULLI I SHKRIMIT NE NEW YORK TIMES , per te krahasuar kush genjen.

    2. S
     Shefik Ormëni

     Dakord, të gjithë e njohim tashmë Berishën. Por mund t'më thoni, a është normale që kryeministri i një vëndi të përfshihet në shoqërinë dhe aktivitetin e një çete spiunësh profesionist, të darkoj me t'a sikur të jetë pjestar i një organizate të fshehtë?Bëhet fjalë në këtë rast për etikën e një shtetari serioz, kur kryeministri ynë, nga mëndje lehtësia e gjen vehten të përfshirë në vorbullën e një aktiviteti jashtë detyrës që ka.

     1. :
      :::

      Unë komentova ironine e Meros. Po që Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta, që jane si dy pika uji kët nuke e luane as topi... Ne të gjith e dime se Edi Rama ështe i lidhur me njerze shume të poshter si për shembull me Regjep Tahpi Erdogani, dhe Kure ke lidhje të gushta më njerze të poshter veq poshtersina do bëshe, kët e dine të gjith...

    3. E
     Eno

     E verteta doli e tashti sala te haj mut

     1. E
      Erjon

      Po cfare robi qe eshte,duhet futur ne burg nje ore e me pare.

      1. A
       Ana

       Berisha sic eshte vete ashtu ka dhe djalin meritoni te gjithe burg.Kriminel qe e rropet kete vend.

       1. G
        Genci

        Nuk vlejn me llafet e Sales kur e verteta dihet

        1. N
         Notknow

         Ti Sali trego tgjitha akuzat qe jan mbi ty e te bejn kriminel,mos fol per tjeret

         1. L
          Loni

          Keto si familje jane gjithe per ne burg

          1. T
           Toni

           Burgun meritojne

           1. T
            Tritan

            E ka ber djalin kriminel si vetja

            1. G
             Gregor

             Tani e moret vesh qe ky eshte fajtori i Gerdecit

             1. M
              Martin

              Zoti Mero Baze, ish-kryeministri legjendar sali Sheqere Vuk Berisha nuk ka pse te dergoje si "bedel: djalin perpara Drejtesise, por te dorezohet vete, pasi te gjitha urdherat per ngritjen dhe funksionimin e Gerdecit, sic ka deklaruar ne ekranet e Televizioneve kombetare, i ka dhene me gojen e vet.

              1. I
               Italiani

               Te lumte Mero Si gjithmon i perpikte Dhe i sakte ????

               1. H
                Himarioti

                Sali Berisha, është modeli i poshtërsisë njerëzore. Nës dikush kërkon poshtërsinë, le të marrë si model Sali Berishën.

                1. S
                 SALEHU BURI ME PA KARAKTER DHE BYTHE LEPIRES.

                 Ca e hengri mutin ky me nju jork tajmsin salehu .Po ai thoshte leter higjenike kur akuzonin xenin sypeshkaqeni me pis bure nuk do kete ne bote.Me bure pa karakter e bythelepires si salehu nuk do kete ne bote .Ky dhe familja e tij e kane vendin ne burge.

                 1. B
                  Bedri Islami

                  Djali i Saliut para drejtesise ka vajtur o Mero, nuk e di zotrote? Te beje edhe Ed Rama te njejten gje,...por me pare te dale nga gjirizi ku e mbajne fshehur prej shume ditesh!

                  1. A
                   Arditi

                   O bedri per ça akuzohet Edi Rama se nuk e kam marr vesh akoma?

                  2. A
                   Albanian

                   Juve ju ka ngecuar ora Tek Berrisha e keni harruar enveristet e monistet keta po i nxirrni heronje qe deri dje keta ishin e do jene tradhtaret e kriminelet me te medhenje te kombit problemi qendron se enveristet nje grusht ishin por pjesa me e madhe gjoja neutrale qe i sherbyen e u pasuruan sot na hiqen si engjell keta jane me te keqinje se enveristet. Berisha Berisha e ketej vu vidh vrit placiktet Albanien .pu farre e kuqe fare sllave

                   1. a
                    amerikani

                    Na keni lodhë më gomarin Sali Ky gomar po pëllet tërë diten dhe tërë naten Qojeni te nji veterinar që është mjek kafshesh ta vizitoj gomarin

                    1. O
                     O lleshi

                     O merrma jeni te gjith shitur ndyrsira

                     1. T
                      Tanguli

                      Xeni e kaloje radhen tani e ka EDI per tu dorezuar.

                      1. L
                       Leo

                       per Xenin akoma ska filluar o kar me zile

                      2. F
                       FATMIRI

                       RRACE EKEQE KY QEN EKA NE GEN POSHTERSIN SHPIFJEN MASHTRIMIN HAJDUTLLEKUN DHE VRASJEN BURGUN EKA PAK

                       1. T
                        Tirona

                        Jo vetem qe djali i tij do te shkoje para drejtesise shqiptare por do te shkoje edhe para drejtesise se SHBA-se , ndersa ketij krimineli Po i behet gati akuza nga departamenti i FBI sepse ka shpi fur ndaj nje zyrtari te larte te FBI duke njollosur kete zyrtar dhe kete departament.Se shpejti me hir apo pa hir Ky kriminel do te ekstradohet per kete shpifje drejt SHBA-se per te deshmuar dhe faktuar para drejtesise Amerikane per akuzat qe i ka bere FBI dhe aty do ti vejne perpara dosjen me krimet qe ka bere ndaj SHBA se nuk eshte shpallur non grata per krimet qe ka bere ndaj shqiperise, por krime qe ka bere ndaj SHBA ku politikanet , mediat, gazetaret, opionistet , analistet dhe publiku shqiptar nuk jane ne dijeni

                        1. C
                         Cupido frrokua

                         Shoku mero je shum i vogel mu krahasu me berishen tpakten 2 tituj dr profesor as ne anderr nuk ke mi pa merru me piktorin kaq ka as aj nuk asht titull po vettitull pa merite

                         1. l
                          ladi

                          Ngele te Saliu o Meroapo vetem ate kanal te kap tv e Rames.Boll se na cave trapin me Saliun

                          Lini një Përgjigje