Zyrtari i PD: Berisha e di që me miellin e amerikanëve, nuk bëhet shaka!

3 Shkurt 2023, 21:10Politika TEMA

Zyrtari i PD: Berisha e di që me miellin e amerikanëve, nuk bëhet

Sekretari për Çështjet Vendore në Partinë Demokratike zyrtare, Roland Bejko, ka bërë një koment pikant në faqen e tij në FB për mënyrën se si po e trajton Sali Berisha skandalin Rama-McGonigal.

Ai shkruan se Berisha e di mirë dhe po e artikulon sot, se me SHBA nuk bëhet shaka, por kjo sipas tij vetëm kur flitet për Ramën. Kurse kur bëhet fjalë për shpalljen “non grata” për korrupsion dhe minim të demokracisëtë tij, sipa tij, ai është përfaqësues i popullit sovran dhe nuk i intereson çfarë thotë Amerika.

“Berisha e di që me miellin e amerikanit nuk bëhet shaka, por vetëm kur flitet për Ramën, kur flitet për të, ai është përfaqësues i popullit sovran dhe nuk pyet ça thotë Amerika…Ose, përndryshe, harron që amerikanët e kanë shpallur “Non Grata”, duke i kujtuar vazhdimisht atij dhe mbështetësve të vet, që të kenë kujdes se me miellin e amerikanëve, nuk bëhet shaka.

Ça kujton ky dhe ata që i shkojnë pas, se amerikanët do rrëzojnë Ramën për të kthyer Berishën?! Kur shikon shumë ëndra me sy hapur, bashkëjeton me to dhe të duken si të vërteta pastaj. Kështu po u ndodh dhe këtyre të Foltores. Harrojeni pushtetin sa të jetë Berisha nga ajo anë. Ramën nuk e heqin se nuk kanë me kë e zëvendësojnë. Një opozitë e re, pa Berishën, Ramën e çon për skrap brenda disa muajve”, shkruan Roland Bejko.

8 Komente

 1. A
  Askushi

  Absolutly right!

  1. X
   XXXL

   Po pse harxhoni kohe dhe i zini vend ne gazete nje Koke Tjegulle (tullaci) si koqja Bejko.

   1. R
    Rrespekt zoteri humbes

    Rama ju ka çuar per skrap me fal po ti je si Berrisha shikon endra me sy hapur te dergosh per skrap ate qe ju ka çuar per skrap eshte misione impossible .Kampioni rrespektohet zoteri humbes .Nje te dyte si Rama nuk i vjen me Shqiperise nuk eshte gjithçka por me i miri Ai nuk ka lindur per tu bere kryeminister por nje qytetare i thjeshte me te metat dhe meritat qe ka nje njeri i lire nje djale kryeqytetas me deshiren per te bere diçka te mire per vendin .Nuk e di nese ke degjuar qe djali Rames te kete afera korruptive si Shkelzen Berrisha nuk e di nese ke degjuar qe vellai Rames te kete afera korruptive nuk e di qe gruaja e Rames te kete afera korruptive si Sllobodanka nese rrespekton kundershtarin behesh i besueshem Nese nga viti 1991 do kishim dike si Rama nuk do kishte firma piramidale 1997 grusht shteti 1998 kater te vrare para kryeministrise çez te djegur te zhdukur nje pune e mire e kryere nga ai eshte ne sherbime te vendit nje pune e keqe e keqe vendit nese nuk rrespekton ate qe punone por per interesat meskine hedh balte nuk ndryshon nga nongrata je i njejte .

    1. x
     xhoxhi

     Nuk ka më injoratë se këta të partisë demokratike.Duan me çdo kusht të vijnë në pushtet.Po mirë ore politikanë të pjerdhur pse duhet të vini ju në pushtet dhe mos jetë Rama?Po pse Ram nuk duhet të luftojë për ta mbajtur pushtetin?Prandaj në pushtet vihet me votë dhe duke premtuar punë më të mira se Rama..Po kaq vite pa na thoni çfarë keni bërë?Keni vjedhur zgjedhjet,keni shkatëruar vëndin minierat,uzinat,fabrikat,bujqësinë,blektorinë etj etj dhe pa pikë turpi dilni dhe kërkoni pushtetin ...Ju nuk dini ku keni kokën kërkoni pushtet.Pse nuk e nxirni me shkelma plakun nga zyra?Nuk e nxirni se nuk keni bythkë se keni frikë.Edhe ti që flet për Berishën dikur i bëje oso.Ai duhej sikterisur që në fillim dhe jo tani..

     1. S
      Sotiri

      Z. Bejko! Ai, Kerma, qoftelargu (Djalli) i di te gjitha! Po kerkon t’i jape zemer vetes dhe atyre brekdhjereve te foltores dhe t’u thote se eshte trim dhe nuk pyet as per Ameriken e as per asgje tjeter! Ju uroj shendet dhe kembengulje per te mbrojtur te verteten!

      1. T
       Titi

       Per Ameriken e Bidenit nuk po e rruan njeri,made as Salehu.Vine te bejne para ne Shpiperi dhe behen palaço.Shifni Toni Bler me gruan e tij.Behen legena dhe presin ti mbroje merua pastaj.

       1. D
        Dritani

        E di, e di muti i Vicidolit! E di fare mire, por nuk e ben per vete, e ben per paramilitaret e Bathores dhe te Mziut! I kane rene pordhet ne zemer, por s’ka c’te beje i shkreti, se mendoi se u be deti kos, si me 1997! A po me 1998? Ta provoje!

        1. M
         Martin

         Roland Bejkos i kujtoj se Partia Cocialiste ka dhjete kandidatura te gatshme nga radhet e saj po qe se do te kete nevoje per te zevendesuar Edi Ramen, i cili vazhdon te jete kryetari dhe kryeministri me i dobishem per situaten qe po perballon Shqiperia dhe Ballkani Perendimor.

         Lini një Përgjigje