Ish-deputeti i PD: Berisha të pyesë Shkëlzenin kush është Dorian Duçka

3 Shkurt 2023, 17:35Politika TEMA

Ish-deputeti i PD: Berisha të pyesë Shkëlzenin kush

Ish-deputeti Azgan Haklaj është shprehur se kreu  qeverisë Edi Rama, kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i PL-së Ilir Meta, kanë bërë komplot kundër PD dhe kryesisht ndaj Lulzim Bashës

Ai tha se Dorian Duçka, ish zëvendësministër për energjetikën, i përmendur në dosjen e aferës së ish-zyrtarit të FBI-s Charles McGonigal, është djali i hallës së Ilir Metës dhe djali i dajës së Etilda Gjonajt

“Duçka është djali i hallës Ilir Metës, djali i dajës së Etilda Gjonajt. Etilda Gjonaj ishte ministër kur ka ardhur letërporosia nga DASH, në Shqipëri. 

Ka nisur një hetim ndaj Bashës me urdhër të oligarkëve pranë Ramës. Është bërë një hetim në Prokurorinë e Tiranës dhe është mbyllur hetimi e më pas është bllokuar letër porosia që është në favor të Lulzim Bashës.

Berisha njëherë e mohoi dosjen ruse, pastaj tha ma solli Donald Lu e kam në zyrë, pastaj ngriti një komision auditi për ‘rublat’ ruse. 

Kjo është bërë për të dëmtuar Bashën personalisht. Duçka është dhe mik me Shkëlzen Berishën, problemi është se pse Berisha thotë se nuk e njeh”- tha ai.

22 Komente

 1. L
  Liria

  Ky shkerdheni paska shku per lesh, fytyre burgaxhiu.

  1. l
   l

   Zoti e shpërbleftë 100 fishin e asaj që ka bërë.

  2. S
   Semi

   Berisha duhet te futet ne burg nje ore e me pare,te shpetojme nga ky kriminel i poshter nje here e mire.

   1. J
    Joni

    Ky Shkelzeni ca ftyre ka,fiks per burg eshte,krimineli.

    1. G
     Goni

     Berisha te shofi njeher punet e veta se si ka gjerat ne terezi pastaj te flasi per te tjeret

     1. K
      Keli

      Shif veten njeher o Sali keimineli

      1. H
       Henri

       Kriminel si i ati

       1. K
        Klodi

        viktima rradhes eshte basha.Se nuk ngeli njeri tjeter

        1. A
         Ani

         Cojeni ne bukur kete kriminel bashke me te atin e tije

         1. E
          Eno

          Po iu vjen dita gjithe si familje keni per te rend brenda

          1. R
           Roni

           Mjer ju sa gjynah qe jeni per gjerat qe thoni

           1. O
            Oni

            Ti nuk u shifke me sy mor

            1. k
             k

             Une besoj se meta nuk e njeh fare çunin e halles vet.

             1. U
              Universi shprsa ime

              Zenì vuan nga diabeti.

              1. a
               amerikani

               Sali fashisti i din te gjitha te zezat qe ju ka bërë shqiptarve vrasjet qe i ka bërë dhe hanit qe i ka bërë Sala vepron më ate thenjen Hajni thot kapne hanin per te shpetuar lekuren e vet dhe te familjes se vet Ky është fashisti Sali Karagjiqi

               1. P
                Pidhi Lirise

                Salehu asnje nuk njeh ai mohoi dhe baxhanakun jo me keta te tjeret qe si ka gje.Ca prisni prej ketij krimineli qe te bene hasha ne cdo moment .

                1. T
                 TROPOJA

                 Mos u beni merak se sju hyn gjembe ne kembe. Kane 30 vjet qe e vjedhin Shqiperine dhe drejtesia i ka frike. Ata jane te mbrojtur nga kriminaliteti.

                 1. Q
                  Qytetaret

                  Do ishte mire qe kete sali varene apo qysqine ta bojkotonte fare e gjithe media, kuptohet pervec tv se Zenit e cim pekes, per aresyen e thjeshte se helmoi nje popull te tere me intrigat e percartjet e tije. U be e pa durueshme ta ndjekim ne tv cdo ore. I cmenduri te cmend, ndaj perben rrezik per njerezine.w

                  1. N
                   N

                   Ia c’fare fytyremi i bukur se i jati edhe trim duket mu para Spakut tha qe nuk pyes per drejtesi se kam baben sa per shtate

                   1. S
                    Sabri Sollaku

                    Ky Haklaj eshte vetem nje cope rrot kari qe i ka ngel ora te Lylzim Basha

                    1. X
                     XhI BU

                     Stermullari i se keqes te ketij populli eshte Sali Berisha ,hajduti,vrasesi krimineli,santszhusi mashtrusi provokusi spijuni,fytyra me e piste e ketyre njerzeve te kesaj bote, komunisti i ushqyer me ideologji marksiste leniniste me shume se kushdo pas Enver Hoxhes bashke me shpellarin e ganksierin hajdut e kriminel Ilir Meta. bashke me militantet nevajtare me shprese per te fituar ndonje vend pune.

                     1. L
                      Leonidha

                      Ku i gjëndet e vërteta këtij vëndi që e kanë zaptuar mafiozët më të këqinj që janë të lidhur si fijet e merimangës. Ti popull ke detyrën të zësh radhën për të votuar.

                      Lini një Përgjigje