FOTO/ Shkodra frikëson Foltoren: deputetja e Berishës alarmohet nga takimi i grave të PS-së

5 Shkurt 2023, 18:03Politika TEMA

FOTO/ Shkodra frikëson Foltoren: deputetja e Berishës alarmohet nga

Një takim masiv i socialistëve në Shkodër me gra dhe vajza ka alarmuar foltoren. Ka qenë thjeshtë një takim që deputeti Agton Çela dhe deputetët  tjerë të Shkodrës kanë organizuar në një nga lagjet që dikur ka qenë bastion i PD-së, për të tronditur situatën politik. Deputetja e PD Gerta Bardeli, e cila tashmë është rreshtuar pranë Berishës i kërkon prokurorisë të hetojë, a thua se çfarë ka ndodhur, kur në fushatën e 6 marsit, të njëjtin takim, Agron Çela e ka zhvilluar për të mbështetur kandidatin e “Shtëpisë së Lirisë”, Bardh Spahia.

I pari që ka informuar për këtë takim, ka qenë Benet Beci, i cili shikohet si kandidat i PS-së për tu bërë kryebashkiak i Shkodrës.

“Një ditë fundjave u kthye në festë me vajzat e gratë e angazhuara në qytetin e Shkodrës.

Në fakt gratë mirë do ishte me e pasë festë më shpesh, se kanë dëshirën për jetë, për çdo gjë të bukur e sa më shumë të motivohen gratë, aq më mirë ecin punët. Falenderoj secilën prej jush për energjinë që sillni përditë në jetën e familjeve tuaja e shoqërinë shqiptare”, ka shkruar Beci në postimin e tij. Por kjo ka irrituar foltoren dhe ka reaguar Gerda Bardeli Gjoni.

 “Një pyetje për Edin dhe mëkëmbësit e tij në minorancë në Shkodër?! Shkodranët kur festojnë ndër gëzime i paguajnë vetë lekët po këto festat tuaja kush i paguan apo “Aldat & tigrat” e qeverisjes që pasi vjedhin sa munden në institucionet publike, bëhen deputetë e më pas shtrojnë me ndonjë “kacidhe” festa luksoze me vajza dhe gra rrogëtare duke i bërë karshillek të gjithë qytetarëve të ndershëm e të drejtë të Shkodrës!

 Nëse nuk përgjigjet nuk ka faj se po ia çojmë prokurorisë të hetojë se kush e ka paguar faturën e majme të festës bashkë me orkestër e këngëtarë!”, ka shkruar Bardeli.

TemA

27 Komente

 1. N
  Nul Moka

  Po mitingun e 11 shkurtit di gjë kjo kush e paguan....? Api çi qi tëmën..........

  1. t
   tata luigji

   Nese nuk arrestohen dhe kesaj here e paguajne Berishet, nese nuk jane ne pidh te semes u qoft

   1. Q
    QAZIMI

    Merreni me mend cafere niveli kulturor dhe intelekti ka kjo Bardeli ( po e leme menjane moralin ) kur shkruan keto qe ka shkruar. Domethene, sipas saj, duhet hetuar ne Shqiperi se kush paguan drekat e darkat. Dhe kush e thote kete ? Perfaqsuesja e Foltores dhe PD-se ne Shkoder, pra perfaqsuesja e asaj partie qe loboi ne SHBA me parate ruse. Bo,bo,boooo!

   2. Z
    Zim Tetë Kaçarumi

    Po kjo qënka Greta Bordelli nga trutë bre… Qënkan ftohur në bythë krejtë PIDHISTAT e LISHISTAT…

   3. I
    Iso

    Po gjithe ato mitingje te foltores kush i paguan?! Si nuk pyet askush ,sa per prokuroret ata i ka tredhur sali vuku me kohe prandaj mos te presim se do ta pyesin ndonjehere.

    1. S
     Sing Tung Fang

     Mire e ke o Muli, po ku merr vesh Bordellua nga pulatika.

     1. D
      Dem baba dem Shkodran

      Grate dhe vajzat e Shkodres ne shumice kane votuar majtas ,se e kan dit dhe e shohin kush ka qene e eshte e djathta sot ,nje e djathte qe terhiqet zvare nga krimineli Non Grata dhe spiuni Ilir Floriri ,burra dhe djem te Shkodres lereni ne hije kete dyshe kriminelesh ,votoni dhe ju si grate e vajzat tuaja ,ju djem votoni si mamate e motrat tuaja ,per te ardhmen tuaj ,se e keni pare se çfare ka bere per Shkodren tuaj ,as edhe nje gje ,shifeni ndryshimin ne te gjitha qytetet e Shqiperise se si i ka ndryshuar Rama me qeverine e tij . hidhini ne plehera Non Grata ,Ilir Spiunin , dhe zagaret e tyre Alibeaj ,Gazmende Bardhin

      1. L
       Lenci

       ???????????? Cfare shakash ben gazeta e Meros!

       1. G
        Gjeli

        Ore si jane nbledhur te gjithe gomaricat ne PD dhe gomaret a mud te na e spjegoje njeri

        1. N
         NAIMI

         ashtu si jane mbedhur pulat e gjelat ne ps, bile ne rilindje a ridhjerje si e ka..

        2. P
         Patronazhisti

         E paska hapur thesin Beneti !! Zakonisht I varos paratë e vjedhura. Ky eshte lajm i mire. Keshtu vazhdo Hajduti Bebec qe Qesh. Paguaj per partine. Per kete te kane vene. Te genjen mendja se ne Rripjellje te do njeri. Te gjithe syte I kane tek parate e tua te vjedhura. Edhe tek pronat e vjedhura. Elisa psh do ato 5000 m² katrore kodrinore ne Sauk. Po sja dhe tek Tualeti verejtje me shkrim. Quhet rishperndarje e asseteve te vjedhura. Mos harro haraçin e Rames se keto kohe I duhen shume leke te mbylli gropen McConigal. Dhe dil me motorin BMW ne Shkoder qe te fitosh "pike" pederasti I vogel i Vitores prej Kosove.

         1. E
          EHS

          Probleme te madhe paska deputetja qe ska be asgje per Shkodren vetem mbledhje ne foltore

          1. S
           Shkodra loce.

           Pse te djeg ty moj goce dhe mos u merakos shume se kur foltorja bene miting ne Tirane me njerez te ardhur nga rethe kush ja paguan autobuzin.Prandaj mos u shqeteso me grate e shkodres se mblidhen per te festuar apo po ndjen humbjen.

           1. t
            tata luigji

            Shkodra tremb shurrtoren!!

            1. D
             Didi

             Haaaaa pse nuk paska me shum ripjellja gra mo vetem keto ka haaaaaa

             1. X
              Xha Braho

              POR DHE SIKUR TE FITONTE PS SHKODREN, NUK DO VINTE FUNDI I BOTES… NJERZIT ATY, DO SHIKONIN DIFERENCEN,SE KUSH DO INVESTONTE ME SHUME NE JETEN E TYRE, PD E SOTME, APO PS E NESERME…

              1. Karagjoz , si media ,por lejome kete here te shikohet ????

               1. R
                R. Kraja

                Zonja Bardeli keni gabue rande me kete reagim. Nuk me intereson aspak se kush mblidhet ne nje banket, kush paguen, kush i ka mbledhe etj. Po me shqeteson shume se çfar po ndodh ne Shkoder ne nje kohe qe Shkodra asht ba fertele, jena ba me hanger njeni tjetrin, mjer ku kemi arrite. Une jam tashma ne moshe, por po e them me pergjegjesi se Skodren e shkatrroi politika aq sa komunizmi nuk na e ka ba. Kam punue ne nje ndermarrje me shum njerez, me te tille qe nuk kishin probleme me pushtetin, kishte prej nesh qe quheshim me biografi jo te mire, kishim edhe antar te partise, por puna dhe vitet bane punen e vet, shkojshim mire me njeni tjetrin, kishim shoqni te paster, kishte raste qe mbasdite mblidheshim per nji kafe, per nji got raki, bajshim xhiro ne Pijace, shkojshim bashkarisht edhe me grate ne Teater a Estrade, e te nesermen vazhdonte jeta. Kishte edhe fejesa e martesa nuk u shifte biografia. Ishte sistemi ndaj te cilit te gjith ne, me parti e pa parti apo indiferent qe na ja kishim frigen, por jo njani tjetrit. Mbas demokracise, ata qe solli PD ne krye filluen raprezalje der disa njerez qe rrinin ma afer te majtes, por hoqen nga puna edhe disa prej nesh ish te perndjekur qe e ruejshim shoqnine me te majtit. Kete e kam provue mbi shpatlla edhe une. E padrejte. Pse duhet t ja merrsha anen shokeve pse ata ishin te majte? Si mund te bajsha kshtu ne nje kohe qe po njata shoke na kan Ndejt afer, na respektonin, kena thirre njani tjetrin nder darkat e marteses? Njikto gra siç thot nji komentues, a qenkan mbledhe kur ky deputeti ka qen ne koalicion me te djathten? A e ke denoncu ti ne Prokurori kush pagoi atehere? Me te ardhe turp me çka merrena. Mos harro se dretuesit e te djathtes ne Shkoder jane tregue shum intolerant ndaj te majteve, deri ne perdorimin e dhunes, deri kercenime, siç po bani edhe ju apo deri edhe djegejen e zyrave te PS. Dhe shihe Shkodren, ka mbarue plotsisht, Shkodra asht e lodhun, e plakun, e varfer, te rinjt na jane largue ne Tirane ose jashte, nuk vjen kush me investu e me hap nji vend pune. Vetem ne Shkoder mund te ndodhin qe disa persona, te lidhun me autoritetet e pushtetit lokal kane 30 vjet qe jetojne e punojne ne Itali, ndonjeni ka edhe biz nese e nga ana tjeter ka 30 vjet qe kta marrin rrogat ne Bashkine e Shkodres. Te gjithe e dine kete por nuk guxon kush me fole. E jane keto autoritete qe e lane Shkodren pis e ma pis, me t'ardhe turp ku jetojme, rruget e trotuaret per faqe te zeze, kerkund nji lule a gjelberim, rruget jashte qendres tan gropa, pa drita, pallate te vjetra, ra suvaja e qe nuk riparohen e lyhen qyshkur jane ndertu. Edhe ato gjana qe u bane ne Shkoder nga e majta si Stadiumi, Unaza, rruga e Velipojes, Fototeka Marubi, Rruga e Thethit, riparimi e asfaltimi i rruges Shkoder-Vermosh, restaurimi i Teatrit Migjeni, pedonalja e Shirokes etj per te cilat Bashkia Shkoder ka ba çmosin per me e pengue Qeverine qe keto te mos bahen, sepse paturpsisht ne Shkoder asht ece me moton "Shkodra nuk i do socialistet", " nuk kena nevoje me na ndertue socialistet" e te tjera si keto. Prandaj ju lutem boll ma, mos i mshoni ma perçarjes se Shkodra nuk e meriton dhr nuk e pranon ma.

                1. s
                 spata

                 Per sa i njohe shkodranet nuk me besohet ,qe te katandisen ne kete gjendje ,pas nderrimit te sistemit.Mendoja se do te ishin ne krye te inisjativave madhore per nje Shqiperi ndryshe.Nje popullsi shume here e emancipuar nga pjesa tjeter e vendit.Te kesh nje mik a shok shkodran te hapeshin syte e mendja .Te benin te lumtur e te jepnin shpirte per te jetuar.Sa here qe me eshte dhene mundesija te shoqerohesha me ta mesoja gjera qe me mungonin.Pastertija shpirterore e qeshur plot dashuri e respekte,me benin te qe ti imitoja kur gjendesha ne ambjetet publike e shoqerore.Xhentilenca ,me nje gjuhe te shprehur brilante e melodjoze,me detyronte te korigjoja vehten ne raporte me te tjeret.Sot mungesen e tyre e vuaj .Kur shoh dhe degjoje se si perdoren nga politika konfliktuale ndihem shume keq. Uroje qe ata te kthehen tek vlerat me progresiste sic i kemi njohur historikishte.Mencurija ,kultura e shpirti artistik shkodran do triumfoje per vet ata e popullin shqiptare.Si perla e Veriut do e thote me vepra se kush ka qene e do jete Shkodra.Ka mbetrur e tille mbasi eshte helmuar nga injoranca krahinore.Eshte perdorur si vegel ne duarte e lakmimtarve te pusheteve primitive.

                 1. G
                  Gomari

                  Ps kurva ka e kurva kishte Por qe kur erdhi edi rama E mbushi me putana

                  1. A
                   Artan Tironci

                   Gerta Bardeli, perse nuk lajmeron prokurorine dhe Spak qe te kerkosh per te hetuar Sali mortjen per mitingun qe beri me parate e vjedhura ne Air Albania kur mblodhi 4 deri 5 mije bastarde te pd aty? Saliu premtoi se do te deklaronte cdo qindarke te shpenzuar ne Air Albania qe nuk ishte pak por plot 3 milion euros por nje deklarim se ka bere deri me sot. A kupton ti?

                   1. J
                    Jetmira Ibro

                    Më vjen keq që e kam vënë këtë në internet, por nuk kam zgjidhje tjetër përveç që ta përmbush premtimin tim për Dr.Wava, Caster i fuqishëm i magjisë që më ndihmoi të sillja përsëri ish-burrin tim që tashmë ishte larguar për dy javë pa thënë lamtumirë une Një përvojë kaq e dhimbshme për mua sepse ai është dashuria ime e parë dhe jeta ime rrotullohet rreth tij, por kur ai më la për një zonjë tjetër, unë ndava lotët dhe u përpoqa gjithçka të harroja për të, por thellë në zemrën time, ne e ushqejmë aq shumë pavarësisht Dhimbja që më shkaktoi vuajti. Një mbrëmje besnike kam lexuar një koment në lidhje me Dr.Wava, një caster i fuqishëm magji i cili mund të ndihmojë në rikthimin e një ish -dashnori ose ribashkimin e një shtëpie të thyer dhe më shumë, në fillim ishte si një shaka sepse kurrë nuk besoja në magji. Dhe Dr. Wava më provon veten duke e sjellë burrin tim në shtëpi pas tre ditësh të magjisë së tij të dashurisë për burrin tim. Faleminderit Dr. Wava që më bëri një grua të plotë përsëri dhe për të rikthyer dashnorin tim të humbur, unë do të vazhdoj ta ndaj këtë për të cilin mund të jetë e rëndësishme të rregulloni gjithçka në martesë, në vend që të ndaj lotët ose të kaloj nëpër një kontakte me snarl Dr. Wava në adresën e tij të emailit të kontaktit më poshtë [email protected] Ju gjithashtu mund ta bëni atë në 669992602953 Fat të mirë për ju që ndonjëherë e jepni këtë provë.https: //www.drwavaofspirituallovespells.com/

                    1. P
                     Petrit

                     Si mund te pretendoje qe te jete kryetar bashkie nje person qe nuk banon ne ate Bashki?!!!!!! vetem ne Shqiperi nuk ben cudi nje gje e tille.,

                     1. M
                      Muhamad

                      Shkodranet si te terbuar per te ngrene nje darke.

                      1. H
                       HOMERI

                       Si ka mundesi qe shkodra ka kryebashkiak nje kuksian qe banon ne Tirane

                       1. M
                        Mjer na ku kena ra

                        Ne te gjith shkrimin, reagimin e ksaj Bordelles dhe komentet, del nji aspekt shum i trishtueshem, qe Mortja ka mbjell ne Shkoder, ate qe Shkodra asht e denueme mos me gzue e me qesh kurr ma. Edhe institucioni i "Qeshjes", pra Teatri i Estrades asht kthye tamam si nje morg, ku njerez qe nuk dihet se kush jane, njerez qe nuk kane lidhje me qeshjen e harene, e kan kthye ne qendren e intrigave, thashethemeve, korrupsionit, te perzanejeve te te afteve. Ka mbet me perzane edhe Zyli Milotin e Bes Çinarin dhe kur te duesh ndertesen e Teatrit Migjeni jepjani me qira ndonje pike funeralesh. Imagjinoni, studjon e te madhit Tano Banushi, qe ishte nji thesar ne vedi, sa ndrroi jete kjo Legjende e humorit shkodran, mortjanet e kthyen ne wc, qe Teatri veç per ŵc nuk kishte nevoje veç pse Tano Banushi ishte i majte. Dhe sot ata njerez e mbajne peng jo vetem Teatrin e Estraden por gjith kulturen e Shkodres. Te vjen neveri me kalu ne kambe ne rruget e qytetit ton. Kudo era shurre. 50 metra larg te merr frymen era e qelbun e kazanave metalik te plehnave, qe nuk lahen e nuk dizinfektohen kurre. Nji trishtim i vertete. Shkodra, ky kryeqytet i kultures, i edukates, i humorit e pastertise e mikpritjes asht shkatrrue me nje program intensiv dhe me njerez te perzgjedhun me e çue ne kete humnere. Dhe ata qe e kan çue deri ktu, qe kan vjedhe sa kan mujte, sot fryhen si gjelat per vepren antiqytetare te kryeme, aq sa edhe nji darke te disa grave e vajzave ne nje lokal serioz, deputetja Bordelli po ban letrat me e çue ne SPAK, duke e konsiderue krim nje dreke ku kendohet e vallohet. Historia ka me e shenue kete situate si "koha e koleres". Shkodra po e paguen shtrejt pakujdesine e saj. Ndihmoje o Zot Shkodren.

                        1. M
                         Muzaka i Ri

                         Jo zotni, nuk e ka fajin Shkodra, po te degjosh kengen e Jakup Ramadanit e kupton se kush ka qene Shkodra dhe shkodranet. Populli nuk duhet te mbaje kapelen e grisur ne koke se e ka qepur Hasani dhe te mos vere nje te re qe e ka qepur Hyseni, jo, dhe ajo zonja qe fjeti me mullisin per inat te vjerres nuk doli mire. Edhe pse nuk jam shkodran shkodren e dua shume, do zoti dhe ndryshon se afermi qe ta shijojme ate vend te mrekullueshem.

                        Lini një Përgjigje